Skocz do zawartości

Delikatny upgrade komputera


Recommended Posts

Witam, posiadam 4-letni zestaw, który chciałbym delikatnie ulepszyć. Budżet nie jest duży, powiedzmy do 500zł.

 

Komputera używam głównie do przeglądania internetu, YT, praca (raczej mało wymagające programy) i FIFA. Ulepszam głównie z myślą o FIFA 21. 

 

Dodam, że mam podpięty monitor 21:9 czyli 2560x1080.

 

Procesor: I3-6100 3.7GHz (boxowe chłodzenie)

Płyta: MSI H110M PRO-VD

GPU: MSI GTX960 2GB

RAM: 1x8GB DDR4

Dysk: 2x240GB SSD

 

Myślałem nad zmianą procesora (np. i5-9600F, używka) i do tego dorzucić 8GB RAMu. Dodam, że podczas gry w FIFA 20 na ustawieniach wysokich jest ok. 60fps, ale z częstymi spadkami nawet poniżej 20.RAM całkowicie zajęty.

 

 

Załączam wykres obciążenie CPU podczas włączonej gry:

8v1fvvsh3c9m_t.jpg

Edytowane przez kamil7777
Link to post
Share on other sites

Na h110 nie uruchomisz i5 9600.

Lista obsługiwanych cpu

https://pl.msi.com/Motherboard/support/H110M-PRO-VD#support-cpu


H110 obsługuje cpu serii 6xxx i 7xxx


Za około 300-350 kupisz i5 6500 za resztę dokup ram, najlepiej drugą taką samą kość jak masz i zbieraj na gpu. Jak masz kasę to zastanów się czy nie kupić od razu i7 jakiegoś ale ceny są chore!! (W takiej kasie można śmiało myśleć a zmianie platformy na am4)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, nie zauważyłem drugiej części Twojego posta.

 

Na pewno dokupię RAM i możliwe, że wymienię procesor na i5-6500, jak sprzedam stary to wyniesie mnie to niecałe 200zł. Tylko nie wiem czy będzie zauważalna różnica w wydajności.


Mam jeszcze jedno pytanie, co jest bardziej opłacalne przy tym zestawie?

i5 6500 za 350zł czy i5 7500 za 450zł?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...