Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

już dawno wypadłem z rynku PC i o ile dałbym rade kupić zadowalający mnie komputer opierając się o same polecane zestawy z różnych for/stronek tak teraz, gdy już długo zwlekałem z kupnem nie chce czekać jeszcze aż takowe się pojawią :)

Chciałbym sobie złożyć 'w miarę' topowego kompika głównie do gier, opierając zestaw o 3080.
Przeglądałem trochę forum, znalazłem taką konfigurację zaproponowaną miesiąc temu przez użytkownika kajtek. w innym temacie do którego należy dołożyć własnie jeszcze kartę:

 

https://proline.pl/koszyk/17397af2.

Czy taki zestaw nadal byłby w tej kwocie polecany, zakładając że dołożę do niego jakąś wersję 3080? (prawdopodobnie jakiś lekko podkręcony model od Gigabyte czy MSI - możliwe że jeszcze się wstrzymam z dzień czy dwa aby zobaczyć testy).
Czy nie lepszy (albo - o ile lepszy) byłby do tego zestawu ten sam procesor ale w wersji 'K'?
Czy ten zasilacz 750W poradzi sobie ze wszystkimi elementami tego zestawu (oczywiście razem z grafiką :D)?

Link to post
Share on other sites

Jeśli głownie do gier to jedynie wymieniłbym i9-10900 na i7-10700k, nawet jakbyś nie planował podkręcania to jest na tym samy poziomie w grach co i9-10900 bez k. Tak to spoko zestaw, zasilacz spokojnie da radę.

Edytowane przez wrobel_krk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Albo zamienić obudowę na taką kompletną z wentylatorami. Do 600zł jest sporo dobrych. Ta duża i ciężka buda jest do bardzo customowych konstrukcji, gdzie wszystko chcemy robić samemu.

 

No wentylatory musisz dokupić, bo ich nie ma w zestawie z obudową, przynajmniej 2 na przód i jeden na tył.

 

2 na przód będzie brzydko wyglądało i niekompletnie. Jak już kupujemy tak wypasioną budę to wentylatory 4 sztuki na przód. Ewentualnie jeszcze 2 lub 3 na górę jeśli autor ma chęć. :)

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

 

Posiadam bardzo podobny zestaw. Dysk radzi sobie świetnie, Noctua jest cichutka, obudowa bardzo przewiewna (miałem problem cable management !!!!!!!- 14 wiatraków przygotowanych pod CL)

Jeżeli nie chcesz kręcić procesora to płyta spoko, jeżeli zdecydujesz się na 10900K sprawdz sekcje zasilania potencjalnej płyty.

Ja wziąłem mocniejszy zasilacz seasonic żeby chodził na sweet spot'cie

Według testów, które dzisiaj oglądałem nawet 10900k jest wąskim gardłem dla 3080 w FS2020

Edytowane przez DarkSideOfTheMoon
Link to post
Share on other sites

Jako, że też zapatruję się, żeby zmienić PC to podepnę się pod temat. Również myślałem o zestawie pod 3080. Coś słyszałem też o premierze nowych procesorów AMD w październiku? Może ktoś to potwierdzi i czy warto może wstrzymać się z zakupem do ich premiery i recenzji czy składać na tym co jest teraz dostępne.

Link to post
Share on other sites

Jako, że też zapatruję się, żeby zmienić PC to podepnę się pod temat. Również myślałem o zestawie pod 3080. Coś słyszałem też o premierze nowych procesorów AMD w październiku? Może ktoś to potwierdzi i czy warto może wstrzymać się z zakupem do ich premiery i recenzji czy składać na tym co jest teraz dostępne.

Jeżeli Ci się nie pali i możesz poczekać do 8 października, to na pewno warto się wstrzymać. Szczególnie, że zapowiada się ostra rywalizacja w segmencie CPU, co wpłynie na pewno na ceny. Pewnie z dostępnością będzie różnie, ale biorąc pod uwagę, że nawet 10900K potrafi być wąskim gardłem dla 3080, to chyba warto się wstrzymać i zobaczyć co powie AMD

Link to post
Share on other sites

Według testów, które dzisiaj oglądałem nawet 10900k jest wąskim gardłem dla 3080 w FS2020

Czekać na Zen 3. AMD na pewno pokaże coś bardzo mocnego, ale mam nadzieję, że nie przywali superwydajnym 64 rdzeniowym procesorem jak to ma w zwyczaju, tylko czymś bardziej dla graczy co ma 12 lub 16 rdzeni i tyle samo wątków. Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

No już są jakieś przecieki , że zen 3 ma mieć wersję Ryzen 7 5800x 8c/16t i Ryzen 9 5900x 12c/24t.

Muszą wypuścić też Ryzen 5 4600/4600x z 6c/12t bo to w końcu zastępca najpopularniejszego 3600/3600x.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ci się nie pali i możesz poczekać do 8 października, to na pewno warto się wstrzymać. Szczególnie, że zapowiada się ostra rywalizacja w segmencie CPU, co wpłynie na pewno na ceny. Pewnie z dostępnością będzie różnie, ale biorąc pod uwagę, że nawet 10900K potrafi być wąskim gardłem dla 3080, to chyba warto się wstrzymać i zobaczyć co powie AMD

Palić się nie pali, raczej trochę już znużenie obecnym sprzętem, który jest jeszcze na GTX970 ;) Nadal daje radę, aczkolwiek już miejscami nie domaga. Chciałbym pograć w gierki pokroju Hell Let Loose nie w 40 fpsach tylko ponad 60. Nie mówiąc już o nadchodzących grach jak CP2077 i wielu innych. Obecna generacja AMD zdaje się być ciut lepsza niż Intele dlatego chyba poczekam do ich premiery i recenzji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Obecna generacja AMD zdaje się być ciut lepsza niż Intele dlatego chyba poczekam do ich premiery i recenzji.

No nie bardzo, 10400F kosztuje mniej niż 700zł Ryzen 3600 900zł, wydajność porównywalna. W cenie Ryzena 3600 na B450 mamy 10400F na Z490.

 

3700X 1400zł i7 10700 1500zł, wydajność pórówwynalna, ale mamy iGPU u Intela co daje sromotną przewagę w obróbce wideo w sofcie Adobe/Magix/DR.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Palić się nie pali, raczej trochę już znużenie obecnym sprzętem, który jest jeszcze na GTX970 ;) Nadal daje radę, aczkolwiek już miejscami nie domaga. Chciałbym pograć w gierki pokroju Hell Let Loose nie w 40 fpsach tylko ponad 60. Nie mówiąc już o nadchodzących grach jak CP2077 i wielu innych. Obecna generacja AMD zdaje się być ciut lepsza niż Intele dlatego chyba poczekam do ich premiery i recenzji.

Jesli chcesz grac w 60fps a nie 120/144/240 to troche na wyrost taki zestawik :D

Kurde mam troche problem z ogarnieciem tego... byłby ktos w stanie podać gotowy koszyk z i10900K, 32GB ramu i tymi odpowiednimi wiatrakami? Moze byc bez karty, to dam radę ogarnąć :D

Czy takie cos moze byc OK? https://www.x-kom.pl/lista/kyhz4e3c9

Link to post
Share on other sites

Pod jaki to ma być w ogóle monitor?

 

Nie dopłacałbym do 10900K względem 10700K, przepłacona płyta bo tu Z490 Aorus Elite da radę, Dark Base 700 w tej cenie też słabo pod taki konfig i tu bez dwóch zdań w kwestii temperatur będzie lepiej w Enthoo Pro 2+wentyle, PSU 750W tez będzie z zapasem jak Seasonic GX 750W, 

 

X Trio szału nie robi na tle TUF od Asusa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...