Skocz do zawartości

Bardzo długie uruchamianie komputera


Recommended Posts

Witam

Mam problem z komputerem , od naciśnięcia przycisku na obudowie do załadowania się windowsa do ekranu logowania mija około 30 minut , tak samo podczas pracy w windowsie wszystko zaczyna się ciąć ale jak już raz się załaduje to nie ma problemu np. chrome .

Moja specyfikacja to:

Ryzen 1600,MSI b350 tomahawk, GPU AMD Radeon 380, ram crucial balistix sport 8 GB 2400 MHz, zasilacz ocz corextreme 550w ,dysk SSD crucial bx 500 GB .

Link to post
Share on other sites

Nie aktualizowałem windowsa już bardzo długi czas. Chyba ostatnim razem jakiś rok temu . A to już trwa od wybuchu pandemii tego coronavirusa tylko działo się to powoli coraz dłużej . Przed chwilą czyściłem bios poprzez wyjęcie baterii i myślę nad aktualizacją biosa do najnowszej wersji.

Edytowane przez piotr662
Link to post
Share on other sites

Defragu na ssd jeszcze nie robiłem spróbuję.

Według crucial storage executive dysk jest w bardzo dobrym stanie a według crystaldiskinfo stan dobry 97%. Okej zrobiłem defragmentacje dysku c i e i niby była przeprowadzana 2 dni temu ale zrobiłem to jeszcze raz.

Edytowane przez piotr662
Link to post
Share on other sites

Ile masz wolnego miejsca na tym dysku? OK nie było pytania, przeoczyłem. Ale parametry jego są mizerne, choć to w dalszym ciągu nie tłumaczy tak absurdalnie długiego włączania. Dla pewności wymieniłbym kabel sata. Aktualizacja biosu też wskazana.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

https://prnt.sc/uikkl0 tutaj jest smart mojego dysku, przepraszam że tak długo. Teraz już się nawet system tnie i nie mogę zajrzeć do podglądu zdarzeń ;/ według dziennika zdarzeń system ma błąd krytyczny i uruchamiał się 12 minut , tylko do kiedy on to liczy bo z zegarkiem w ręku jakieś ponad 20 minut za mało

Edytowane przez piotr662
Link to post
Share on other sites

Wedlug tego co pokazuje CrystalDiskInfo to dysk ma 1 realokowany i niestabilny sektor, do tego 1 proba realokacji uszkodzonego sektora  - tylko teraz pytanie w jakim stopniu te bledy wplywaja na prace calego SSD.

Tak jak wyzej sprobuj ponownie zainstalowac system.

Na dysk SSD masz jeszcze gwarancje ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...