Skocz do zawartości

Scinki w grach niezaleznie od fps na i5 9700k i rtx 2070 super


Recommended Posts

Zdejmij power i current limity - ustaw na najwyższą możliwość wartość. Ostrożnie bo temperatura może znacznie się podnieść. Jakie tam w ogóle masz chłodzenie bo się nic nie chwaliłeś?

czyli wszystkie mianowicie 

Long Duration Power Limit

Long Duratiom Maintained

Short Duration Power Limit

CPU Core Current Limit

mam ustawić na maksymalne wartosci tak ?

Chłodzenie własnie nie jest imponujące jest to Silentum Pc Grandis 2 XE1436

Link to post
Share on other sites

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że może masz włączony plik stronicowania na hdd

 

Ogólnie dobry strzał, ale autor pisał że przy odłączonym HDD dalej problem występował.

 

Co do Ge-Force Experience i formatowania - nie szkoda Ci zachodu instalacji wszystkiego od nowa i utraty danych? Jeśli nie masz innego dysku SSD, a chcesz od razu iść w format to mozesz zainstalować na osobnej partycji żeby przetestować czy to to.

 

Jeśli chodzi o ustawienia w BIOSie to na pewno spróbowałbym też dać na fabryczne ustawienia jak wcześniej sugerowano, bo w którymś momencie coraz głębiej będziesz zmieniał ustawienia i mieszał, a jak pisałeś to już na samym początku bawiłeś się w OC.

 

----------

 

Z drugiej zaś strony wczoraj już zacząłem pisać ale widząc posta żbika o ramach i timingach które wydały się obiecujące się wycofałem ale jednak może wrzucę swoje trzy grosze  :D Bo tak tutaj inwestygujemy i dociekamy, a wszystko tak samo bez zmian. Też pisałeś o poprzednich formatach. To co opisałeś na początku że dzieje się to w RDR2 czy Wiedźminie jak wchodzisz do lokacji czy miasta to się przycina, też grałem w te gry i też były spadki fps. Twój procesor ma w sumie 6 gołych rdzeni bez HT, dzieje się to we wszystkich grach czy tylko tych bardziej wymagających? Obserwowałeś/monitorowałeś np na MSI Afterburner utylizacje procesora czy nie podbija do 100% w tych momentach? Czy podczas gry masz wyłączone zbędne programy, przeglądarki, antywirusy i inne dziadostwa działające w tle? 

 

https://www.youtube.com/watch?v=G2swBoXbj4w&t=533s

 

Tu np na filmiku Twój procek i w Novigradzie fpsy średnio 120-160 ale z dropami do jakichś na oko 80-90. Na jakim panelu grasz (rozdzielczość i odświeżanie)? Nie mówie że ten typ tak ma i to czego doświadczasz to na pewno nie jest błąd czy problem, ale tak żeby upewnić się że jesteśmy po tej samej stronie z tymi "mikroprzycięciami". :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Monitor mam od Samsunga 2k 144hz podłączone Display portem 

Dziś resetowałem ustawienia biosu lecz poza spadkiem fps nic to nie dało i tak jak pisałem wcześniej tzw mikro scinki trwajace 2-3 sec 

wystepuja we wszystkich grach w jakie aktualnie gram ( wiedzmin , horizon zero down , Dirt 2.0 ) nawet przy ustawianiu w grze najniższych ustawien graficznych gdzie fpsy utrzymuja sie ponad 120 fps a nawet wiecej . Procesor czasem skoczy do 100% na wszystkich rdzeniach lecz wtedy nie odczuwam zacięć . Jedynie jak gra doczytuje sobie mapę . Jest to strasznie denerwujące .

 

Mogłem nie żałować kasy na i7 bo coraz bardziej mi sie wydaje ze niestety i5 dziewiątej generacji moze nie domagać przy bardzo wymagających tytułach. To co najbardziej denerwuje to to ze 10 generacja i5 wyszła kilka miesiecy pozniej i jest o 25
% wydajniejsza od mojej . Procek kupiony za 1250zł płyta za 850zl i człowiek wnerwiony bo trzeba wszystko nowe pod 10 generacje. Ale dziwne jest to ze nawet w CS GO na poczatku meczu przy pierwszych ruchach na mapie tez sie pojawiają przez 3 sek zaciecia (tak jak by doczytywał mapę ) a pozniej wszystko jest płynne . Problem najbardziej odczuwalny jest w grach z otwartym światem gdzie np. po wyjsciu z jaskini na otwarta przestrzen pojawiają się te scinki potem jest płynnie . Wejscie na nowy obszar w rdr 2 , wiesku ,horizon = scinki a niestepnie płynna rozgrywka.


fps i temperatury monitoruje caly czas w grze nakładką od msi afterburner 

Link to post
Share on other sites

nawet przy ustawianiu w grze najniższych ustawien graficznych gdzie fpsy utrzymuja sie ponad 120 fps a nawet wiecej . Procesor czasem skoczy do 100% na wszystkich rdzeniach lecz wtedy nie odczuwam zacięć . Jedynie jak gra doczytuje sobie mapę . Jest to strasznie denerwujące .

 

Zmniejszenie ustawień graficznych w praktyce oznacza że maksimum klatek dalej będzie warunkowane przez procesor. Bo to jednak w znacznej mierze dotyczy właśnie grafiki. Więc to by tylko wykreśliło Ci z listy problemy z GPU ale nie z prockiem. 

 

Co do irytacji zakupowej polecam Ryzena następnym razem, milsze doświadczenie zwłaszcza pod kątem braku konieczności wymiany mobo ;)

 

Nie mam doświadczenia w monitorkach 144hz, ciekawi mnie czy próba gry np w 60hz mogłaby skreślić jakieś możliwe problemy z checklisty, ktoś-coś?

Link to post
Share on other sites

Chyba przydałby sie format bo juz tyle rzeczy robiłem zeby naprawić ten problem ze sam sie pogubiłem .

wyłaczyłem meltdown protection i spectre protection 

komendami wyłaczyłem Hpet

jakimś programem wyłaczyłem telemetrię zeby przyspieszyć windows 

tryb wysokiej wydajnosci włączony 

to wszystko dało mi kilka dodatkowych fps ale głownego problemu nie rozwiązało :<

ręce opadają chyba wkoncu przejade sie do krakowa do tego speca Video Blog Tech może bedzie to dla niego ciekawe wyzwanie

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do irytacji zakupowej polecam Ryzena następnym razem, milsze doświadczenie zwłaszcza pod kątem braku konieczności wymiany mobo

Akurat nie w tym momencie bo żywot AM4 pomału dobiega do końca. Ale ktoś kto w 2017 kupił R3/R5 i płytę B350/X370 to ścieżkę upgrade'u miał faktycznie imponującą. Mam nadzieję że następny socket też będzie tak długo wspierany bo to jeden z głównych atutów AMD.

 

 

Ale dziwne jest to ze nawet w CS GO na poczatku meczu przy pierwszych ruchach na mapie tez sie pojawiają przez 3 sek zaciecia (tak jak by doczytywał mapę ) a pozniej wszystko jest płynne . Problem najbardziej odczuwalny jest w grach z otwartym światem gdzie np. po wyjsciu z jaskini na otwarta przestrzen pojawiają się te scinki potem jest płynnie . Wejscie na nowy obszar w rdr 2 , wiesku ,horizon = scinki a niestepnie płynna rozgrywka.

 

 

To co opisałeś na początku że dzieje się to w RDR2 czy Wiedźminie jak wchodzisz do lokacji czy miasta to się przycina, też grałem w te gry i też były spadki fps

W sumie to chyba też tak mam ale jakoś nie przeszkadza mi to za bardzo. Dawniej miałem głównie konsole + laptopa więc jakieś przyzwyczajenie do 30fps ze spadkami do 15 pozostało :D Teraz jak już się przyzwyczaiłem do stałych 60fps to spadki do 40-50 podczas rozgrywki denerwują bardzo ale lekkie ścinki po zmianie lokacji są do przeżycia.

 

 

Monitor mam od Samsunga 2k 144hz podłączone Display portem

Nie wiem czy ma jakiś związek z tematem ale czy monitor obsługuje G-sync?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dokładnie, bo w sumie to może takie subiektywne odczucie? Nie dane było mi grać na PC Master Race 144hz, i ogrywam na panelu 75 hz/fps. Więc może jak wjeżdzasz do novigradu to z tych super płynnych 144 hz/fps jak Ci spadnie do 120 fps, a jak było widać na filmiku nawet i 90 to czujesz dyskomfort zwłaszcza że różnica spora. Bo jednak RDR2 i Wiesiek szczególnie w terenach urbanistcznych daje prockowi w kość a z tej pary jest słabszy.

 

A jakby tak ustawić cap na 60/90 fps i zobaczyć czy wtedy będzie stała płynność, i jak Twoje odczucia z tym związane  :?:  Tak tylko głośno pisze.

 

//Edit: odnośnia pytanie zbiku - gdy był G-Sync jak rozumiem to nie miałoby to znaczenia (dropy) o których pisze powyżej bo wtedy użytkownik tak "mocno" by tego nie doświadczał.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie wiem czy ma jakiś związek z tematem ale czy monitor obsługuje G-sync?

niestety freesynch ale mam wyłaczone bo teoretycznie w niektorych grach dziala i poprawia płynnosc ale np w rdr2 juz jest z tym problem poniewaz jest widoczne migotanie ekranu .

Ale może macie racje , moze to tylko moje odczucia przy spadkach . Poddaje się juz i nie bede was dalej męczył .

Przedewszystkim chciałbym wam bardzo podziekować za poświecony mi czas i wsparcie !

Jesteście wielcy ! Poprostu musze to zaakceptować .. Jestem z tych osob co zawsze wybierało stacjonarki bo 30fps na konsoli było dla mnie nie do zaakceptowania . Poprostu tak jakby cały czas cos się zacinało co mi zabiera przyjemność z rozgrywki.

Jak bedzie wiecej czasu to poprostu pojade do tego krakowa i oddam go profesionaliście na testy. Jak znajdę rozwiazanie napewno wam napisze co było przyczyną :) Jeszcze raz Dzieki Wielkie !

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Szkoda że nie udało się rozwiązać problemu ale staraliśmy się jak mogliśmy ;)

 

 

A jakby tak ustawić cap na 60/90 fps i zobaczyć czy wtedy będzie stała płynność, i jak Twoje odczucia z tym związane :?: Tak tylko głośno pisze.

Możesz jeszcze tego spróbować, w sterownikach nvidii w synchronizacji pionowej jest jakaś opcja z tego co pamiętam co ustawia połowę odświeżania, w twoim przypadku byłoby 72hz. Ja single i tak ogrywam na starym samsungu 60hz z włączonym v-sync. Przymierzam się do zmiany monitora ale chyba pójdę w 1440p albo 4k bo jak wymienię na 144hz i potem 60fps ma mi klatkować to ja dziękuje za taki interes :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie poczytałem trochę i znalazłęm wspólną zależność . wkleje cytat z innego forum. 

 

Witam,

mam pewien problem. Ostatnio postawiłem system Windows 10 na nowym dysku NVME Samsung 970 EVO 500GB. I od tej pory doświadczam w grach (m.in. Assassin's Creed Oddysey, Wiedźmin 3) stutteringu (ścinki na 0,5 sekundy) podczas obracania kamerą i chodzeniu po świecie. Mam wrażenie jakby te lagi były spowodowane doczytywaniem świata. Co ważne lagi te występują kiedy uruchomię kilka programów (powiedzmy Discorda, Steama, Origina i Mozillę) i puszczę grę. Dziwne, że po zamknięciu ww. programów lagi nie ustępują. Na świeżym kompie zaraz po uruchomieniu lagi te nie występują. Wcześniej system działał na Crucial MX300 525GB i problem ten nie występował. Crucial ten dalej jest podłączony do kompa, ale instalacja na nim gier nic nie pomaga

- na nim ścinki też występują. Dyski podłączone raczej dobrze, tzn. żeby NVME nie blokował SATA. Proszę o pomoc, bo nie mam pomysłu, czego to może być wina.


Cytat od kolegi z forum - Nie sprawdzony - "NVME rozjeżdża procesor (obciąża) i np. w ryzenach zajmuje wszystkie linie pcie dla nvme i sata/mostka. Jak dasz do pcie to znowu wszystkie wolne dla urządzeń pcie. Oczywiście linie na procesorze."

 

Może ktoś się wypowie bardziej sensownie bo też jestem tym zainteresowany - Miałem właśnie zamówić ssd m2 i zastanawiam się czy nie zrezygnować z zakupu NVME.


I poszukałęm podobnych sytuacji i dochodzę do wniosku ze winowajcą moze być dysk nvme


dysk aktualnie mam podpięty pod drugie złącze m.2 (to pod kartą graficzną) z racji ze producent dorzucił radioator który ładnie maskuje dysk i odprowadza temperatury . Jutro przepne dysk pod 1 złaczę i zobacze czy to coś da . Ewentualnie wyraźcie swoją opinię czy słyszeliście o podobnych przypadkach ? 

Link to post
Share on other sites

Ciesze się że dalej walczysz! O to chodzi!  :D

 

Tutaj nie mam doświadczenia bo nigdy nie testowałem różnicy ale na papierze coś mi sie nie zgadza. Napisałeś że masz podłączony dysk pod drugie złącze m2. Na stronie producenta:

8 SATA3, 2 Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4 & SATA3)

Czyli to drugie działa na SATA i z prędkością SATA? Choć wtedy nie pasowałoby do wyników dysku które wcześniej prezentowałeś. Jakoś tu mi się lampka świeci bo ostatnio czytałem kwestie związane ze swoją MOBO to też natrafiłem na info że na drugim złączy dysk działa jak ten SATA. Może ktoś bardziej obeznany potwierdzi.

Link to post
Share on other sites

A ja się zastanawiam nad takimi dwoma sprawami. Była ostatnio aktualizacja 10, która powodowała włączenie częstej defragmentacji dysku a jak wiadomo to nie jest zdrowe dla SSD. Podobno niedawno co wypuścili łatkę, która to naprawia, ale lepiej to sprawdź.

Druga rzecz - masz możliwość przetestować swój dysk w innym komputerze?

Bo jeżeli na innym kompie będzie tak samo to może wskazywać na uszkodzony dysk. A jeżeli będzie ok to albo to wina płyty będzie albo procka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...