Skocz do zawartości

Scinki w grach niezaleznie od fps na i5 9700k i rtx 2070 super


Recommended Posts

Witam zwracam sie do was o pomoc w moim problemie .

Moj zestaw to :

i5-9700k

Asrock Z390 Extreme 4

MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio

2x8gb RAM G.SKILL 3200 

1tb NVME od xrl8

zasilacz 700w be quiet pure power 11

 

Mianowicie komputer mam juz poł roku i od początku borykam sie z problemem mikro zacieć które nie są spowodowane spadkiem fps . Problem wystepuje we wszystkich grach i tak jakby w momencie jak gra musi sobie cos wczytac np nowy oboz , wejscie do lokacji , odkrycie nowego miejsca

wiedzmin 3 - przy wchodzeniu do miast albo odkrywaniu nowych miejsc 

Horizon Zero Down - czesto zacina jak sie przemierza swiat 

red dead redemption 2 - to samo czyli wjazd do nowego obszaru 

Wszystkie te czynnosci powodują chwilowe ściecia po czym gra dalej dziala płynnie. Wygląda to na throttling cpu lecz nie wiem dlaczego . Dlugo walcze z tym problemem i probowalem juz rozne rozwiazania ale nic nie pomaga.
cpu jak i grafika jest podkrecona lecz to nie ma znaczenia zacięcia juz wystepowały od poczatku zanim bawilem się w OC . Temperatury CPU nie przekraczają 78 stopni przy katowaniu stresstestami 

GPU max 72 stopnie wiec to nie wina temperatur . Jak scinki sie pojawiają czyli wjezdzam do jakiej lokacji gdzie jest duzo npc słychać wyrażnie ze wentylatory od cpu na chwilke właczaja sie na 100% trwa to 3 sekundy po czym wszystko wraca do normy .

robiłem test latencymoonem lecz nie wiem jak to czytać

 


_________________________________________________________________________________________________________
CONCLUSION
_________________________________________________________________________________________________________
Your system seems to be having difficulty handling real-time audio and other tasks. You may experience drop outs, clicks or pops due to buffer underruns. One or more DPC routines that belong to a driver running in your system appear to be executing for too long. One problem may be related to power management, disable CPU throttling settings in Control Panel and BIOS setup. Check for BIOS updates. 
LatencyMon has been analyzing your system for  0:06:04  (h:mm:ss) on all processors.
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
SYSTEM INFORMATION
_________________________________________________________________________________________________________
Computer name:                                        DESKTOP-IO1BUBB
OS version:                                           Windows 10 , 10.0, build: 18363 (x64)
Hardware:                                             ASRock, Z390 Extreme4
CPU:                                                  GenuineIntel Intel® Core i5-9600K CPU @ 3.70GHz
Logical processors:                                   6
Processor groups:                                     1
RAM:                                                  16306 MB total
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
CPU SPEED
_________________________________________________________________________________________________________
Reported CPU speed:                                   3696 MHz
 
Note: reported execution times may be calculated based on a fixed reported CPU speed. Disable variable speed settings like Intel Speed Step and AMD Cool N Quiet in the BIOS setup for more accurate results.
 
WARNING: the CPU speed that was measured is only a fraction of the CPU speed reported. Your CPUs may be throttled back due to variable speed settings and thermal issues. It is suggested that you run a utility which reports your actual CPU frequency and temperature. 
 
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
MEASURED INTERRUPT TO USER PROCESS LATENCIES
_________________________________________________________________________________________________________
The interrupt to process latency reflects the measured interval that a usermode process needed to respond to a hardware request from the moment the interrupt service routine started execution. This includes the scheduling and execution of a DPC routine, the signaling of an event and the waking up of a usermode thread from an idle wait state in response to that event.
 
Highest measured interrupt to process latency (µs):   662,60
Average measured interrupt to process latency (µs):   1,976691
 
Highest measured interrupt to DPC latency (µs):       245,60
Average measured interrupt to DPC latency (µs):       0,779852
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
 REPORTED ISRs
_________________________________________________________________________________________________________
Interrupt service routines are routines installed by the OS and device drivers that execute in response to a hardware interrupt signal.
 
Highest ISR routine execution time (µs):              104,467532
Driver with highest ISR routine execution time:       dxgkrnl.sys - DirectX Graphics Kernel, Microsoft Corporation
 
Highest reported total ISR routine time (%):          0,352479
Driver with highest ISR total time:                   dxgkrnl.sys - DirectX Graphics Kernel, Microsoft Corporation
 
Total time spent in ISRs (%)                          0,494283
 
ISR count (execution time <250 µs):                   1193980
ISR count (execution time 250-500 µs):                0
ISR count (execution time 500-999 µs):                0
ISR count (execution time 1000-1999 µs):              0
ISR count (execution time 2000-3999 µs):              0
ISR count (execution time >=4000 µs):                 0
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
REPORTED DPCs
_________________________________________________________________________________________________________
DPC routines are part of the interrupt servicing dispatch mechanism and disable the possibility for a process to utilize the CPU while it is interrupted until the DPC has finished execution.
 
Highest DPC routine execution time (µs):              1120,596320
Driver with highest DPC routine execution time:       nvlddmkm.sys - NVIDIA Windows Kernel Mode Driver, Version 452.06 , NVIDIA Corporation
 
Highest reported total DPC routine time (%):          0,213927
Driver with highest DPC total execution time:         dxgkrnl.sys - DirectX Graphics Kernel, Microsoft Corporation
 
Total time spent in DPCs (%)                          0,352232
 
DPC count (execution time <250 µs):                   2380670
DPC count (execution time 250-500 µs):                0
DPC count (execution time 500-999 µs):                8
DPC count (execution time 1000-1999 µs):              2
DPC count (execution time 2000-3999 µs):              0
DPC count (execution time >=4000 µs):                 0
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
 REPORTED HARD PAGEFAULTS
_________________________________________________________________________________________________________
Hard pagefaults are events that get triggered by making use of virtual memory that is not resident in RAM but backed by a memory mapped file on disk. The process of resolving the hard pagefault requires reading in the memory from disk while the process is interrupted and blocked from execution.
 
NOTE: some processes were hit by hard pagefaults. If these were programs producing audio, they are likely to interrupt the audio stream resulting in dropouts, clicks and pops. Check the Processes tab to see which programs were hit.
 
Process with highest pagefault count:                 msmpeng.exe
 
Total number of hard pagefaults                       15909
Hard pagefault count of hardest hit process:          6572
Number of processes hit:                              56
 
 
_________________________________________________________________________________________________________
 PER CPU DATA
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 0 Interrupt cycle time (s):                       31,667368
CPU 0 ISR highest execution time (µs):                104,467532
CPU 0 ISR total execution time (s):                   10,779721
CPU 0 ISR count:                                      1183733
CPU 0 DPC highest execution time (µs):                1120,596320
CPU 0 DPC total execution time (s):                   7,211527
CPU 0 DPC count:                                      2299168
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 1 Interrupt cycle time (s):                       2,256466
CPU 1 ISR highest execution time (µs):                6,343615
CPU 1 ISR total execution time (s):                   0,016347
CPU 1 ISR count:                                      10247
CPU 1 DPC highest execution time (µs):                100,487013
CPU 1 DPC total execution time (s):                   0,329001
CPU 1 DPC count:                                      33614
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 2 Interrupt cycle time (s):                       1,042479
CPU 2 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 2 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 2 ISR count:                                      0
CPU 2 DPC highest execution time (µs):                40,616342
CPU 2 DPC total execution time (s):                   0,038617
CPU 2 DPC count:                                      12866
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 3 Interrupt cycle time (s):                       1,138448
CPU 3 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 3 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 3 ISR count:                                      0
CPU 3 DPC highest execution time (µs):                65,587121
CPU 3 DPC total execution time (s):                   0,040371
CPU 3 DPC count:                                      13216
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 4 Interrupt cycle time (s):                       1,068183
CPU 4 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 4 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 4 ISR count:                                      0
CPU 4 DPC highest execution time (µs):                45,495671
CPU 4 DPC total execution time (s):                   0,035995
CPU 4 DPC count:                                      11143
_________________________________________________________________________________________________________
CPU 5 Interrupt cycle time (s):                       1,104680
CPU 5 ISR highest execution time (µs):                0,0
CPU 5 ISR total execution time (s):                   0,0
CPU 5 ISR count:                                      0
CPU 5 DPC highest execution time (µs):                47,468074
CPU 5 DPC total execution time (s):                   0,037890
CPU 5 DPC count:                                      10673
_________________________________________________________________________________________________________

jak i rowniez Timer Bench 


https://ibb.co/Df8bd0Q

https://ibb.co/bsk7yhW

https://ibb.co/cyDkqbx


Wyłączyłem HPET komendami w wierszu polecen ale nie przyniosło to poprawy.. Mogę zrobić jeszcze jakieś testy programami typu latency moon jeśli naprowadzi was to na rozwiazanie problemu :(

Link to post
Share on other sites

Może bardziej doświadczeni forumowicze mnie tutaj zrugajo  :D  Ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy po przeczytaniu Twojego postu: " Problem wystepuje we wszystkich grach i tak jakby w momencie jak gra musi sobie cos wczytac np nowy oboz , wejscie do lokacji , odkrycie nowego miejsca". Częścią wspólną dla tego jest dysk z których tekstury, pliki itp. itd. się ładują a z tego co widzę w swoich testach nie masz nic o tym wspomnianego. 

 

Sprawdź dysk w programie np crystal disk info, zerknij też na prędkości crystal disk mark. Sprawdzenie na pewno nie zaszkodzi a wydaje sie to przynajmniej dla mnie pierwszym punktem i częścią wspólną tych problemów.

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może bardziej doświadczeni forumowicze mnie tutaj zrugajo  :D  Ale pierwsze co mi się rzuciło w oczy po przeczytaniu Twojego postu: " Problem wystepuje we wszystkich grach i tak jakby w momencie jak gra musi sobie cos wczytac np nowy oboz , wejscie do lokacji , odkrycie nowego miejsca". Częścią wspólną dla tego jest dysk z których tekstury, pliki itp. itd. się ładują a z tego co widzę w swoich testach nie masz nic o tym wspomnianego. 

 

Sprawdź dysk w programie np crystal disk info, zerknij też na prędkości crystal disk mark. Sprawdzenie na pewno nie zaszkodzi a wydaje sie to przynajmniej dla mnie pierwszym punktem i częścią wspólną tych problemów.

https://ibb.co/MgsnfWB

Przechwytywanie3.jpg

Przechwytywanie2.jpg

Edytowane przez wolins
Link to post
Share on other sites

Komputer masz pół roku, a dysk pracuje 4804 godzin? Jakbyś nawet zaokrąglił to 9 miesięcy to jest 18h na dzień. Dysk używany był?

Kurde myślałem ze mineło poł roku a  jak sprawdziłem fakturę to dokładnie mam go od 6 listopada 2019 r czyli prawie rok .. Przepraszam za moją niedokładnosć ;( wszystko kupowanie nowe z Xkom

Link to post
Share on other sites

Tylko @BlackCoffe autor stwierdza że to od pół roku. Autorze to w takim układzie te problemy faktycznie miałeś od początku - czyli od 2019, czy to pojawiło się gdzieś w czasie / narasta problem?

 

I tez Panie autorze widzę nie zadeklarowaną wcześniej część widoczną w HWInfo:

 

WDC WD10EZEX-08WN4A0

 

Czyli dysk talerzowy 1TB - gry instalujesz na NVME czy na talerzowcu?

 

Może NVME Ci sie zapchał i instalowałeś na duzo wolniejszym talerzowcu i nie zwróciłeś na to uwagi, i/lub dodatkowo ten dysk ma problemy. Zeskanuj też ten drugi dysk...

 

//Edit: z tego co widze dysk budzetowy więc może mu się sypie bad sectorami, ale generalnie najprostsze wyjaśnienie może być jak masz z niego instalowane gry/programy widać w 42% utylizacje na dysku D wiec zrób rekonesans co tam masz ;)

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Tylko @BlackCoffe autor stwierdza że to od pół roku. Autorze to w takim układzie te problemy faktycznie miałeś od początku - czyli od 2019, czy to pojawiło się gdzieś w czasie / narasta problem?

 

I tez Panie autorze widzę nie zadeklarowaną wcześniej część widoczną w HWInfo:

 

WDC WD10EZEX-08WN4A0

 

Czyli dysk talerzowy 1TB - gry instalujesz na NVME czy na talerzowcu?

 

Może NVME Ci sie zapchał i instalowałeś na duzo wolniejszym talerzowcu i nie zwróciłeś na to uwagi, i/lub dodatkowo ten dysk ma problemy. Zeskanuj też ten drugi dysk...

 

//Edit: z tego co widze dysk budzetowy więc może mu się sypie bad sectorami, ale generalnie najprostsze wyjaśnienie może być jak masz z niego instalowane gry/programy widać w 42% utylizacje na dysku D wiec zrób rekonesans co tam masz ;)

nie wspominałem o hdd bo jest to tylko magazyn danych ten dysk rownież był nowy razem z pozostałymi podzespołami i nie instaluje na nim nic . Dla pewności odłączyłem hdd i nic to nie zmieniło . Puszcze na noc memtesta i jutro dam wam znac jak wyszedł . Kiedys ktoś mi mowił ze Asrock i G.Skill to złe połączenie chodz dziwne bo ten model jest na liscie kompatybilności płyty głowniej . Za chwile podeśle raport z hwinfo moze coś wam powie  :cry:

Link to post
Share on other sites

https://megawrzuta.pl/download/12b884aa8201b9c83bbc847bcecd3bd3.html

 

tutaj macie raport z hwinfo 

@Didox  Tak od poczatku mam ten problem .

I juz rece opadają .. strasznie denerwujące są te ścinki najgorsze ze nie wiem co mam oddac na gwarancje 


może problemem jest to co znajduje sie na dysku.

 

Na początek przeinstaluj stery do gpu na nowsze starsze

Format nie pomaga a sterowniki mam najnowsze z gforce expieriens  BIOS tez najnowszy 

Link to post
Share on other sites
Current Timing (tCAS-tRCD-tRP-tRAS):    22-22-22-53

 

Ło panie, a kto to panu tak ustawił? :D Potwierdź jeszcze np. w cpu-z bo aż oczom nie wierzę. Daj w biosie wszystko co związane z ramem na auto, wyłącz też XMP. Bardzo możliwe że przez te kosmiczne opóźnienia ramu masz te ścinki.

 

 

nie wspominałem o hdd bo jest to tylko magazyn danych ten dysk rownież był nowy razem z pozostałymi podzespołami i nie instaluje na nim nic

 

 

Kurde myślałem ze mineło poł roku a jak sprawdziłem fakturę to dokładnie mam go od 6 listopada 2019 r czyli prawie rok

[09] Power-On Hours/Cycle Count: 80/Always OK, Worst: 80 (14997 hours / 1.71 years)

Dlaczego kłamiesz jeśli zwracasz się do nas o pomoc?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ło panie, a kto to panu tak ustawił? :D Potwierdź jeszcze np. w cpu-z bo aż oczom nie wierzę. Daj w biosie wszystko co związane z ramem na auto, wyłącz też XMP. Bardzo możliwe że przez te kosmiczne opóźnienia ramu masz te ścinki.

 

 

 

 

[09] Power-On Hours/Cycle Count: 80/Always OK, Worst: 80 (14997 hours / 1.71 years)

Dlaczego kłamiesz jeśli zwracasz się do nas o pomoc?

U mnie w biosie jest tylko opcja AUTO lub XMP Profil 1 

Niezauważyłem  ze miałem ustawione taktowanie na sztywno 3200 i przez to płyta obliczyła sobie dziwne timingi. Już to poprawiłem dając wszystko na auto i aktualnie jest tak Przechwytywanie.jpg

Co najlepsze zrobiłem memtesta ktory robił się 3h na tych złych timingach i nie znalazło żadnych błedów .

@zbiku90 masz racje idiota ze mnie ze nie napisałem o tym odrazu dlatego teraz sprostuje 

procesor , płyta główna ,ram i hdd było kupowane na początku roku 2019 i chodził wcześniej z gtx 1050ti problem scinek tez wystepował

a od 6 listopada 2019r dokupiłem RTX 2070 Super Zasilacz bequiet 700w 80gold plus i SSD NVME PNY m.2 XLR8 komputer znacznie przyspieszył i fps poszły w gore ale scinki pozostały ...

Link to post
Share on other sites

Teraz Ram masz tylko 2133 Mhz, ale możesz sprawdzić czy nie ma ścinek. Jak nie będzie to znaczy że to była wina ramu. Potem możesz wczytać ten profil XMP i wtedy sam Ci powinien ustawić 3200 16CL , timingi pewnie bedą 16-18-18-38 a nie 22-22

Link to post
Share on other sites

Teraz Ram masz tylko 2133 Mhz, ale możesz sprawdzić czy nie ma ścinek. Jak nie będzie to znaczy że to była wina ramu. Potem możesz wczytać ten profil XMP i wtedy sam Ci powinien ustawić 3200 16CL , timingi pewnie bedą 16-18-18-38 a nie 22-22

właśnie testowałem i niestety scinki nie znikły profil XMP nie ma wpływu na te scinki ;/ 

Link to post
Share on other sites

 

 

procesor , płyta główna ,ram i hdd było kupowane na początku roku 2019 i chodził wcześniej z gtx 1050ti problem scinek tez wystepował
 

Więc tu trzeba się doszukiwać problemu. Co do ramu można włączyć profil XMP, upewnić się że timingi są takie jak na etykiecie/pudełku i ponowić memtesta. Co do procesora to poczytaj tutaj, temperatury nie są jakieś wysokie ale może jakiś inny kaganiec go spowalnia:

https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/support/articles/000039154/processors/intel-core-processors.html

Więcej pomysłów na tą chwilę niestety nie mam.

Link to post
Share on other sites

Jaki miałeś wcześniejszy zasilacz?

be quiet 550w 80 silver zmieniłem bo dla rtx moglby byc za słaby 

Jak wrócę z pracy to zrobię wam screeny z biosa moich ustawień OC moze czegoś nie ustawiłem jak należy bo to wygląda tak jak by był jakiś kaganiec mocy bo scinki są w stresujących dla procka momentach .. Asrock mial dobre opinie . Jeszcze przypomniała mi się jedna sytuacja ktora moze miec wyplyw mianowicie na początku był taki problem ze jak grałem w gry (trackmania ,cod mw ,cs go )To po 10-20 min gry ekran i dzwiek sie freezował a przycisk resetu nie reagował . Trzebabylo przytrzymać przycisk zasilania zeby komputer sie wylaczyl . Robiłem stres testy w prime ,occt i nic takiego sie nie działo, jedynie w grach .Gdzies wyczytałem że komuś pomogło ustawienie napięć cpu na sztywno i wtedy uznałem że przy okazji zrobię oc . Uzyskałem stabilne 4.6ghz na 1.36v na sztywno i problem z freezami ustał. Ktos wytłumaczył to tym ze płyta główna narzucała automatycznie za niskie napięcie na cpu i stąd były freezy .Ech jak to mam pecha do tej elektroniki nawet jak wszystko jest nowe to coś ze sobą nie gra ;/Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Black napisała ważną rzecz. Chodzi o nividia expirience. Ja miałem podobny problem i po całkowitym i dokładnym usunięciu tego programu (z rejestru też), problem zniknął. Jeżdżę przeważnie rajdy (wyścigi) i nie dało się z tymi przycinkami grać...

Edytowane przez jarrino
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...