Skocz do zawartości

AIM SC8000?, Creative Inspire P380, MSI Z97-G43, Słuchawki


Recommended Posts

Witam.
Zastanawiam się czy kupić sobie kartę dźwiękową AIM SC8000.
Pytanie jak to podłączyć? Te głośniki Creative Inspire P380 i słuchawki na minijacka.
Na głośnikach jest audio input na mini jacka, lewy, prawy głośnik i zasilacz do niego.
Da się te głośniki podłączyć do tej karty? są na karcie wejścia na prawy i lewy, ale co z tym jackiem podłączonym do głośnika? A jeśli się da to co wtedy z słuchawkami?
Słuchawki to Audictus Explorer 2.0, a płyta główna MSI Z97-G43.

Czy może dać sobie spokój z tą AIM SC8000 i kupić X-FI Gamer SB0730, będzie to łatwiej podłączyć?
Dodatkowo pewnie i tak się przyda jakiś przedłużacz do jacka, skoro karty za PC, a słuchawki mają dość krótki kabel, tylko pod przedni panel pasujące.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

Głośniki 2.0? Jeśli tak to przejściówka minijack-f - RCA-m. Do słuchawek przejściówka minijack-f do jack 6.3mm.

Tylko dlaczego chcesz się pakować w kartę PCI? Zmienisz platformę i karta (całkiem dobra zresztą) do elektrośmieci. Lepiej poszukać czegoś na USB lub w ostateczności PCIe.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, nie widzę zbytnio sensu kupowania karty dźwiękowej do P380.

Po drugie, SC8000 bez dwóch zdań jest znacznie lepiej brzmiącą kartą dźwiękową, ale to PCI, w nowszej mobo nie użyjesz jej.

Po trzecie, czy rzeczywiście zamierzasz słuchać Audictus Explorer 2.0 stacjonarnie z karty dźwiękowej?

Po czwarte, SC8000 ma wyjście na dużego jacka, potrzebna przejściówka do słuchawek duży->mały jack żeby podłączyć słuchawki, chyba, że słuchawki mają wtyk dużego jacka.

Po piąte, żeby podłączyć głośniki możesz kupić kabel męski jack -> 2 x cinch i wywalić pilota z kablem lub kupić kabel żeński jack -> 2 x cinch i wykorzystać pilota (tej opcji nie polecam).

 

Edit:

P380 to zestaw 2.1

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, żebym zbyt szybko zmieniał plyte glowna.

Jakbym juz kupil karte to bym jej używał, obojetnie czy do słuchawek czy do glosnikow, oby dało się miedzy nimi szybko przelaczyc.

Sluchawki w sumie właśnie mi dzisiaj padly, wiec trzeba będzie poszukać czegos nowego, moze bezprzewodowych do pracy, bo ciagle łamie przewody i naucznych do grania. Obie pary raczej w budżecie 100-200zl za sztuke.

Glosniki faktycznie nie sa zbyt dobre, dostalem za darmo. Gdzies mialem stare creativy, ktore dobrze brzmialy, ale potencjometr w pilocie poszedl, chetnie bym dokupil i podlaczyl.

 

Generalnie ta SC8000 wystawiona po 100zl razem z wysylka, wiec jakbym już nawet zmienil mobo to by nie bylo jej szkoda, a lepsze brzmienie na sluchawkach i na glosnikach mnie zacheca.

 

Edit: Przejsciowke na jacka 6,3 mam od starych sluchawek od wiezy. A te stare creativy to i-trigue 3600.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

Słuchawki bezprzewodowe wykorzystują własne wbudowane przetworniki C/A, nie wykorzystują zewnętrznych urządzeń, więc jakakolwiek karta nic w ich brzmieniu nie zmieni. Tutaj bardziej trzeba byłoby się skupić na odbiorniku/nadajniku BT bez opóźnień.

 

Czy I-Trigue dobrze grają? Miałem i polemizowałbym :D Tak patrzę, że ludzie płacili za nie 529zł kiedyś, sporo. Jak dobrze, że Creative już na rynku ma znikomy udział.

 

Z drugiej strony, co byś nie miał i nie podłączał do karty to SC8000 za 100zł to według mnie bardzo dobra cena.

Link to post
Share on other sites

Te I-Trique 3600 wydawało mi się, że dobrze grały. W sumie to było już wiele lat temu, trudno teraz powiedzieć... Może lepiej poszukać jakiś lepszych starych zestawów, to by się może udało w miaro tanio kupić, zamiast wydawać na naprawę tamtego.
 

 

Z drugiej strony, co byś nie miał i nie podłączał do karty to SC8000 za 100zł to według mnie bardzo dobra cena.

 Właśnie też taka była moja myśl.

Nad bezprzewodowymi słuchawkami się zastanawiam, jako nad dodatkowymi do muzyki w pracy głównie. Wiem, że karta ich nie dotyczy. Chociaż ciągle jest możliwe, że wybór padnie na douszne przewodowe.

Do grania jeszcze potrzebuję jakiś w miarę przestrzennych nausznych słuchawek za 100-200zł, je bym do karty podłączał pewnie.


 

 

Po piąte, żeby podłączyć głośniki możesz kupić kabel męski jack -> 2 x cinch i wywalić pilota z kablem lub kupić kabel żeński jack -> 2 x cinch i wykorzystać pilota (tej opcji nie polecam).

1. Mam taką krótką przejściówkę z męskiego jacka 3.5mm na 2x cinch żeński. Nada się on? I co teraz? wywalić tego pilota i co dalej? wpiąć cinche od głośników lewego i prawego, a tego jacka gdzie podłączyć? Będzie działał też subwoofer czy nie? Jak to do karty podłączyć?
2. Mogę korzystać z tej dźwiękówki SC8000 i jednocześnie z mikrofonu podłączonego do płyty głównej?
Pytam teraz, bo właśnie przyszła karta, chce ją sprawdzić na tych głośnikach, bo jeszcze nie dokupiłem nowych słuchawek.

Edytowane przez Chupy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...