Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Wysokość chłodnicy i niżej zamontowany mniejszy zbiornik

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 marko22

marko22
  • Amator

• 53 postów
  • 3DMark 06:0

Napisano 14 wrzesień 2020 - 22:06

Witam

Powoli kompletuję swoje pierwsze wodne chłodzenie. Obudowa to Thermaltake The Tower 900. Mam dwie chłodnice EK-CoolStream SE 560 i ten zbiornik z pompą - EK-Quantum Kinetic TBE 300 D5 PWM D-RGB - Acetal

Pytanie jakie mi się nasunęło to - czy niżej zamontowany zbiornik i wysokie chłodnice nie będą miały żadnego wpływu na przepływ cieczy? Nie jestem hydraulikiem...... Tak się zastanawiam, czy napór cieczy z wysokiej chłodnicy nie będzie miał jakiegoś dziwnego wpływu na ciśnienie w układzie i sam zbiornik....

Dziękuję za odpowiedzi.

• 0

#2 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6549 postów
  • Miejscowość:Antwerpia

Napisano 16 wrzesień 2020 - 09:00

Nie będzie. Nie wiem co mogę dodać.  :D

• 0
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#3 marko22

marko22
  • Autor tematu
  • Amator

• 53 postów
  • 3DMark 06:0

Napisano 20 wrzesień 2020 - 12:15

Dzięki. Już też poszperałem trochę i znalazłem informacje, że nawet to będzie miało lepszy wpływ na pompę, bo ma lżej przepychać czynnik. Boksuję się teraz z ułożeniem rurek  :]

• 0

#4 Pan Kierownik

Pan Kierownik
  • Bywalec

• 134 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 15:08

Ta jedna pompa ma tłoczyć przez dwie chłodnice 560, GPU i CPU? Ciekawy jestem przy jakim ustawieniu prędkości da się uzyskać zadowalające ciśnienie. Obawiam się że może być głośno.

• 0

#5 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6549 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 15:41

To jest D5. Pewnie będzie biegać na wysokich obrotach ale spokojnie da radę. Nie jest też ona nawet na maksymalnej prędkości głośna. To nie jest blokopompka z AiO. Też nie rozumiem po co komu do jednego CPU i GPU dwie 560tki ale skoro już je ma to niech walczy ;)

• 0
Phanteks Enthoo Primo/Koolance LC
Widzisz coś łamiącego regulamin? Kliknij przycisk "Zgłoś".

#6 Pan Kierownik

Pan Kierownik
  • Bywalec

• 134 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 19:45

To jest D5. Pewnie będzie biegać na wysokich obrotach ale spokojnie da radę. Nie jest też ona nawet na maksymalnej prędkości głośna. To nie jest blokopompka z AiO. Też nie rozumiem po co komu do jednego CPU i GPU dwie 560tki ale skoro już je ma to niech walczy ;)

Jeśli chcesz ciszę to powyżej "2" D5 zaczyna być słyszalna.

• 0

#7 Biafra

Biafra
  • Nothing shocks me.

• 6549 postów

Napisano 22 wrzesień 2020 - 19:50

Clearly mówisz to na podstawie starej 5-biegowej d5. Miałem takich 3 i serio podziwiam jeśli ktoś byłby w stanie ja usłyszeć w odpowietrzonym układzie na 3 biegu. Mamy rok 2020, nowe wersje d5 z kontrolą PWM czy nawet tak jak moja Aqua po USB lub przez aquero. To generacje nowych rotorów później. Z moim obecnym topem koolance zamontowaną przez gumy nie da się jej usłyszeć nawet na 80% mocy. Lekki szum daje dopiero na max ale mam same silent wingsy lecące na 600 RPM wiec jeśli ktoś ma słabsze wentylatory to prędzej usłyszy je...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych