Skocz do zawartości

Monitor 32" do grania


Recommended Posts

Witam

 

Szukam monitora 32" 4k do grania. Budżet 1500zł. Chyba, że się nie zmieszczę to coś dołożę.

 

Sprzęt:

 

AMD Ryzen 5 2600

Asrock Fatali1y B450 Gaming K4

Hyperx Predator 16GB DDR4 3000MHz

Gigabyte Radeon RX 5700 GAMING OC 8GB

be quiet 550W Straight Power 11

Edytowane przez Markus9292
Link to post
Share on other sites

Chyba ten BenQ na matrycy IPS będzie znośny ze smużeniem, ale swoje kosztuje:

 

 

Natomiast z matryc VA to raczej smażalnia będzie, z wyjątkiem tych dwóch modeli, gdzie producent podał czas reakcji na poziomie 3ms:

prawdopodobnie te ich "3ms" to bełkot marketingowy i monitor smuży jak w mordę strzelił, zawsze na próbę możesz kupić, delikatnie się obchodź, bo w razie czego przysługuję Ci 14 dniowe prawo do zwrotu.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Mi tam dobrze się grało na monitorze 4K @120Hz z GTX1080Ti, zwłaszcza w tytuły do 2016 roku, najbardziej podobał mi się Tomb Raider 2013, wyglądał epicko w UltraHD, tak jak by w nowej szacie graficznej :D, natomiast z nowszymi tytułami przeważnie spadki fps były odczuwalne (40-50). 

 

3eQVOzN.jpg

 

Podstawa to wyłączyć wszystkie typy Antyaliasingu w każdej grze, bo to znacząco odciąża GPU, generalnie przy 27-calowej matrycy o gęstości 4K ogółem nie widać pixeli, przy najmniej ja tam nie dostrzegam różnicy między włączonym a wyłączonym wygładzaniem krawędzi (AA), musiałbym dosłownie dotykać czubkiem nosa monitor aby zobaczyć te postrzępione krawędzie.

Link to post
Share on other sites

Zależy od gry. Np. W "Horizon: Zero down" z 2070 Super nie wyciągnie się 60kl z  wszystkim na max w 4k. Co więcej, jedyne opcje znacząco wpływające na pozyskanie kilku klatek to szczegóły chmur i odbicia.

 

https://www.ozarc.games/best-graphic-settings-for-horizon-zero-dawn/

 

No i rozdzielczość ma tu bardzo duży wpływ na wydajność. Ja na 1070 przy 1080p mam te 60kl/s, przy 1440p spada już do 40kl.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...