Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie myszy.


Recommended Posts

Witam zauważyłem że na moim PC z Windowsem 10 oczywiście najnowsza wersja są dziwne freezy myszy, dokładniej i do sedna.

Gdy nie ruszam Myszka przez jakiś czas a dopiero po dłuższej chwili nią poruszę tak jak by reaguje z małym opóźnieniem tzn po poruszeniu dopiero za chwilę porusza się po ekranie no i wraca wszystko do normy śmiga normalnie.

Specyfikacja to

MSI b450 gaming plus max

2060S Asus Dual Evo OC

16gb 3200mhz 2x8 HyperX Predator RGB

Ryzen 5 3600

SSD Corsair MP510 960GB

HDD Toshiba P300

Mysz to Krux Thorn

 

System oczywiście na SSD.

 

Bios najnowszy zainstalowany.

 

Zasilanie planem Ryzen Balanced w którym zmieniłem to aby dysk HDD nie wyłączał się po 20minutach i aby monitor i komputer nie przechodził w hibernacji i uśpienie.

 

Jakieś rady?

Edytowane przez Miskovsky
Link to post
Share on other sites
Nigdy się z tym nie spotkałem jeśli chodzi o mysz , prawdopodobnie masz włączone oszczędzanie energii na portach usb albo jakaś opcja wybudzania w ustawieniach myszy.

Poszukaj pokombinuj. Zmień port usb.

A jak zmienić oszczędzanie energii w portach USB? :)

Sprawdzę też zmianę portu :)

 

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Podłączałeś inną myszkę w celu sprawdzenia czy to nie myszka Ci pada?

Pokaż też screen z CrystalDiskInfo.

 

Nie mam skąd wziąć drugiej myszy, na świeżym systemie czegoś takiego nie zauważyłem. Nie jest to mega uciążliwe po około 1 sekundowym opóźnieniu po dłuższej chwili nie ruszania myszką wraca wszystko do normy.

 

Tu łap screeny tak jak prosiłeś :)

 

https://zapodaj.net/61035c8ad4deb.png.html

https://zapodaj.net/e7a8326365a2f.png.html

Link to post
Share on other sites

Dyski są zdrowe, szkoda, że nie masz myszki na podmianę tak by było wiadome czy to wina myszki czy systemu. Jest do tej myszki jakieś specjalne oprogramowanie dodatkowe? Jeżeli tak czy problem nie pojawił się po jego instalacji?

Link to post
Share on other sites

Dyski są zdrowe, szkoda, że nie masz myszki na podmianę tak by było wiadome czy to wina myszki czy systemu. Jest do tej myszki jakieś specjalne oprogramowanie dodatkowe? Jeżeli tak czy problem nie pojawił się po jego instalacji?

 

Teoretycznie jest ale jest to soft dość prosty i nie uruchamia się przy starcie systemu tak jak np. SS Engine pod Artisy 5 które mam tylko jak potrzebuje coś zmienić to z niego korzystam. Tak jak napisałem nie jest to uciążliwe lecz zaczęło mnie trochę zastanawiać czemu tak się dzieje :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...