Skocz do zawartości

ALC 892 vs ALC1200 vs dedyk


Recommended Posts

Witam,

Zmieniam pc i ze starego mam m.in sluchawki Steelseries Arctic1 i  głośniki Creative 5.1  (działały na audigy, a później z braku sterowników z alc892 który był co najwyżej przeciętny)

 

Jaka jest różnica między ALC 892 a ALC1200 (np na płycie Gigabyte B460M AORUS PRO) ?

 

Ewentualnie jaka karta dźwiękowa do około 200 zł  mająca wsparcie pod Win10?

 

Przeznaczenie: gry, filmy

Link to post
Share on other sites

Audigy mam na PCI. Co większy update Win10 to albo był brak dźwięku albo działało tylko stereo i trzeba było czekać na nowszą wersje z modowanych sterowników. Ale jak już działała to na głośnikach 5.1 różnica między tym Creative a Alc 892 było mocno zauważalna. Dlatego szukam nowej karty i raczej chyba nie ma żadnej alternatywy do tych powiedzmy 200zł

Link to post
Share on other sites

Jakie to głośniki ? Na niedrogich głośnikach nie słyszy się dużych na+ różnic ,one mogą co najwyżej  trochę inaczej zagrać.  Przyjemniej (zapewne miałeś więcej basu i wysokie były może lepiej odseparowane) ale dalej to pozostanie nie najlepszy poziom,jeśli to podstawowe głośniki 5.1. Kupno karty do nich jest bezsensowne.

Link to post
Share on other sites

Pod gry ja sobie właśnie kupiłem Fostex T20RP mk3 z nausznikami hybrydowymi Brainvawez. Coś pięknego jakie one mają wygar. Basy bomba a do tego świetna przestrzeń i pozycjonowanie. Na pierwszy rzut oka wydawało by się że mieszanka niemożliwa. A jednak. W filmach też się super sprawdzają. Pod muzykę jednak zakładam Sennheiser HD560.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź ale ja nie chce kupować słuchawek bo głównie używam głośników 5.1 i szukam alternatywy dla ALC 892. Zmieniając płytę główną ludzie piszą "kup tańszą, a do tego dedyka za 150 zagra lepiej"  tylko nikt nie umie konkretnie wskazać takiej karty bo w większości są to starsze modele z brakiem wsparcia pod Win10.

Za 150 to jest np Creative SB Audigy FX (na procesorze Realteka i z brakiem sterowników pod Win10), troche drozszy jest Audigy rx ale też nie ma jakiś super opinii  i nie wiem czy w tym przypadku lepszym wyborem nie  byłby już ten ALC 1200 na np http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/B550-AORUS-ELITE-rev-10#kf

Link to post
Share on other sites
głównie używam głośników 5.1

Jakich głośników, już 2 raz się pytam. Czy tak trudno rozumieć, ze do niektórych sprzętów nie opłaca się kupować karty dedykowanej ale z drugiej strony naczytałeś się jakiś słabych porad, to później człowiek głupieje. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...