Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Cicha klawiatura do 300 złotych (używana?)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 oreze

oreze
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 19:57

Szukam cichej, ewentualnie w miarę cichej klawiatury do pisania/grania, ogólnie takie codziennie użytkowanie. Ważne żeby miała jakiekolwiek podświetlenie bo często siedzę w nocy, nie budziła osoby śpiącej dwa metry dalej i miała klawiaturę numeryczną. W grę wchodzą używane, aczkolwiek muszę je mieć możliwość przetestować wcześniej (lub zwrócić, odpada Aliexpress). 

• 0

#2 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 115 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 12 wrzesień 2020 - 06:05

Sharkoon PureWriter na czerwonych przełącznikach? Jest w wersji TKL i pełnej. Używam od 1,5 roku i jest jedną z najprzyjemniejszych w użyciu klawiatur jakie miałem.

• 1

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#3 oreze

oreze
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 2 postów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 15:53

Sharkoon PureWriter na czerwonych przełącznikach? Jest w wersji TKL i pełnej. Używam od 1,5 roku i jest jedną z najprzyjemniejszych w użyciu klawiatur jakie miałem.

Sprawdzam i faktycznie by pasowała, poszukam używanej/zamówię z morele jeśli nikt nic innego nie zaproponuje

• 0

#4 mistela222

mistela222
  • Entuzjasta

• 546 postów
  • Miejscowość:STG

Napisano 13 wrzesień 2020 - 09:14

Musisz tylko wiedzieć, że czerwone są właśnie przełącznikami najgłośniejszymi.

• 0

Ryzen 3600@ 4.2GHz-1.063V / RTX 2060 / MSI B450 Tomahawk / 16 GB Kingson HYPERX@3600 CL16 / Supremo FM2 550W / Plextor 256GB M9PeG /  Crucial MX500

#5 zaroowka

zaroowka
  • Wredne Bydlę

• 115 postów
  • Miejscowość:Dzika Północ

Napisano 15 wrzesień 2020 - 11:54

Musisz tylko wiedzieć, że czerwone są właśnie przełącznikami najgłośniejszymi.

Czekaj, bo aż się zamotałem... Na pewno czerwone?
Przypadkiem nie niebieskie? :co:
Czerwone - jasne, są głośne - jeśli dobijają o denko switcha. Niebieskie wydają dość głośny klik.
Dobrze to rozumiem?

Użytkownik zaroowka edytował ten post 15 wrzesień 2020 - 11:54

• 1

...o tempora, o mores...
Debian! Pentax! Habanero! HeadFi!
DIY addict, don't ask, will bite!

#6 mistela222

mistela222
  • Entuzjasta

• 546 postów
  • Miejscowość:STG

Napisano 15 wrzesień 2020 - 12:11

Czekaj, bo aż się zamotałem... Na pewno czerwone?

Przepraszam mój błąd, trochę namieszałem w temacie. Nie wiem zupełnie skąd mi się to wzięło.

• 0

Ryzen 3600@ 4.2GHz-1.063V / RTX 2060 / MSI B450 Tomahawk / 16 GB Kingson HYPERX@3600 CL16 / Supremo FM2 550W / Plextor 256GB M9PeG /  Crucial MX500

#7 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1542 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 09:17

Szkopuł PureWriter'a, to przede wszystkim irytujący "bottom out" - droga aktywacji przełączników nisko-profilowych, jest niewielka, co skutkuje nagminnym stukotem podczas pisania - przełącznik dotyka "plate'u".

Ponadto, klawiatura wykonana jest bardzo przeciętnie, zalecić mógłbym ją wyłącznie, gdyby niski profil był priorytetem i to jeszcze z braku alternatyw.

By zupełnie wyzbyć się hałasu, zmuszony jesteś nabyć klawiaturę na przełącznikach "Silent" - wzbogaconej o amortyzatory, wersji Cherry, które występują przede wszystkim w kulawych konstrukcjach Corsaira na naszym rynku.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

WMO 1.1A [PMW3360]

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych