Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

 

 

+ intel ma już zalany rynek tym procesorem więc oferta AMD nie jest konkurencyjna.

jest jeszcze 10400F który właściwie teraz nie ma sobie równych w tej kasie (nawet uwzględniając całą platformę) i coś mi się wydaje że jego cena pójdzie do góry za chwilę, intel też nie przepuści okazji.

Link to post
Share on other sites

 

 

10400F który właściwie teraz nie ma sobie równych w tej kasie

Nie wiem, kupiłem dziś 10400F żeby go porównać z Ryzenem 3100 i generalnie fajerwerków nie widać. Może to przez skopane ustawienia ramu z mojej strony, niestety nastawy z AM4 tutaj nie działają.

Link to post
Share on other sites

Oni już sobie zrobili ładny wykresik cena/wydajność względem i5 10600K. Szkoda tylko, że Intel kosztuje 262$, więc zrobiony uczciwie by się trochę wypłaszczył.

(porównywany był 10600K z 5600X)

 

A pamiętasz z czym był porównywany na start R5 3600 np. na PurePC?

 

https://www.purepc.pl/amd-ryzen-5-3600-vs-intel-core-i5-9600k-test-procesorow

Link to post
Share on other sites

Panowie przypominam że ten temat dotyczy kart graficznych :P

 

Gdzieś w komentarzu znalazłem celną uwagę że gry zaprezentowane wczoraj na Big Navi były wszystkie na UE4 gdzie tradycyjnie Nvidia radzi sobie lepiej. Mimo to wydajność względem rtx 3080 wynosiła 90-100% w zależności od gry i testu. Także bezpośrednia konkurencja 1:1 nie jest wykluczona.

Link to post
Share on other sites

Tak to bracie było na slajdzie

 

HY6woRH.jpg


 

 

czyli troszke nizej, ale totalnie sie nie oplaca bo tracimy dlss i lepsze RT.

 

Powiem Ci z autopsji, miałem długi czas nV i też bo się nie opłaca, bo tracę cuda, physx i coś tam może jeszcze. Zmieniłem na amd, dostosowałem soft, aby jak najlepiej wspierał nowy u mnie sprzęt i teraz mam gdzieś cudy i physx.

 

Dam sobie palec obciąć (ale nie ten dwudziesty pierwszy  :wariat: ), że w tym przypadku będzie u mnie tak samo. :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie Ty jeden masz gdzieś physx ;)

 

Od czasu, gdy Geforce zaczęły wspierać FreeSync jako posiadacz monitora z tymże FS bardzo się cieszę, że mogę wybierać z ofert obu firm. I że to ode mnie tylko zależy, czy wolę RT/DLSS czy więcej kasy w kieszeni. Bardzo bym nie chciał, żeby premiera BigNavi to zmieniła (ceny).

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Widziałem i aż nie dowierzam, że tak może być.

Ale z drugiej strony Wiedźmin 3 działa na 1060 na ultra (w 30fps - ale trzyma je stabilnie w absolutnej większości gry), to może i CB 2077 też na jakiś Wysokich bez nowych wodotrysków graficznych będzie dobrze chodził.

 

Zresztą twórcy chyba wiedzą co piszą podając wymagania minimalne i zalecane :)

Link to post
Share on other sites

Widziałem i aż nie dowierzam, że tak może być.

Ale z drugiej strony Wiedźmin 3 działa na 1060 na ultra (w 30fps - ale trzyma je stabilnie w absolutnej większości gry)

A to coś dziwnego, że 1060 daje radę na ultra w Wiedźminie 3? Ja też grałem na ultra na GTXie 970 w dniu premiery.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...