Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

Jeśli te 192bit się potwierdzi to karty będą mocno cierpiały ze względu na niewystarczającą przepustowość.

192 bit i 6700xt tylko 6gb vram? oj coś czuje, że bez ray tracingu to może mieć kłopoty z wyższą wydajnością niz taki 5700xt (ewentualnie będzie jakieś 20-30% w niższych rozdziałkach)

a tą przepustowość podobno jakimś cache dość dużym mają nadrabiać

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Z tych przecieków sporo info ale jak zawsze to tylko gdybanie. Jeden kolo mówi, że amd ma ponoć mieć jakiś b. duży cache który ma w jakiś sposób niwelować to wąskie gardło 256bit bus, ale i tak nieciekawie to wygląda. 3070 ma dokładnie ten sam layout tj. 256bit+zwykle gddr6 a wg nv będzie ciut szybsza od 2080ti. Więc przynajmniej tyle można się spodziewać. Najciekawsze będzie to jak sobie poradzą z tym wąskim gardłem, tj ~512GB/s przepustowością, te 80CU może i dadzą radę 3080, ale 3080 ma 760GB/s, a to o prawie 50% więcej...

 

Co do rt to jest bliblioteka dxr. To jest standard i gry co wspierają do tej pory rt będą dawać radę na amd, ale pewnie pojawią się bugi typu bf V, FF. Ale z tych przecieków piszą o tym, że to nie będzie wydajność ampere tylko bardziej turing. Nv ma lepszy support tytułów i prawdopodobnie będą lepiej wspierane pod turing/ampere niż navi. Jedyny ich plus to to, że b. podobna architektura będzie w konsolach i optymalizując Rt pod konsole może dostanie jakiś + perf % dla navi. Na pewno na początku będzie kiepsko, bo tytułów rt bardzo mało, no a te co są miały już ponad 2lata na optymalizacje pod turinga.

Link to post
Share on other sites

śmiać mi się chce w naiwność wierzących że 3070 będzie od rtx2080ti "niewiele szybsza" - przeciez 3080 bez RT w większości gier nawet 30% nie jest szybsza, jak więc karta tak wykrojona i o tyle tańsza miał by być na takim poziomie? weźcie ludzie zejdzcie na ziemie - jak się zrówna chociaż z 2080S to już będzie dobrze

Link to post
Share on other sites

śmiać mi się chce w naiwność wierzących że 3070 będzie od rtx2080ti "niewiele szybsza" - przeciez 3080 bez RT w większości gier nawet 30% nie jest szybsza, jak więc karta tak wykrojona i o tyle tańsza miał by być na takim poziomie? weźcie ludzie zejdzcie na ziemie - jak się zrówna chociaż z 2080S to już będzie dobrze

Pośmiejesz się po premierze. 3070 to będzie karta o podobnej wydajności do 2080Ti. W niektórych grach przegra, w niektórych wygra, w niektórych to będzie ten sam poziom ale pewne jest, że z RT i w nowych grach przewaga 3070 będzie wzrastać,

Jak do tej pory zapowiadany 1 września ~80% wzrost wydajności 3080 nad 2080 się potwierdził więc zapowiadana wydajność 3070 na poziomie 2080Ti czy też ~60% więcej od 2070 też się potwierdzi

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

dalej bujaj w obłokach , DJ :D

Pośmiejemy się z Ciebie po premierze 3070.

 

czekam na 9 paźdz, jak sie pochwalisz  nowym procesorem od amd  :rotfl:

A czy ja napisałem gdzieś, że 9 października będę miał procesor AMD ? Nie

Ja wyraźnie napisałem, że będę miał dzień po premierze i tak będzie ;)

 

 

 

Link to post
Share on other sites

wow, lepiej im na tym obrazku wyszło niż 3080 vs 2080ti :D - pewnie na takim czymś DJ bazuje :D

@up

o czyli jednak już wymiękasz, że będziesz miał na premierę zen3, pisałem i się tego trzymam, sobie jeszcze na tym atloniku posiedzisz

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Na 8 października zapowiedziana jest prezentacja Zen3. Tego dnia dowiesz się ze slajdów jaka jest wydajność, cena i kiedy Zen3 wejdzie do sprzedaży (obstawiam 3 tydzień października), dowiesz się również kiedy zejdzie NDA na testy.

Oficjalna premiera to dzień w którym schodzi NDA na testy i procesor trafia do sprzedaży.

 

Nie powiesz chyba, że Ampere miał premierę 1 września? :>


EDIT

Wszystko wskazuje na to, że Big Navi będzie na 256bit ale z Infinity Cache

https://videocardz.com/newz/amd-infinity-cache-coming-to-big-navi

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

To infinity cache rzeczywiście może być coś co pomoże gpu, wiadomo, że samo 256bit to za mało na 15%+ jump od 2080ti. Taka przepustowość przynajmniej u nvidii tylko pozwala na zrównanie się wydajnością z 2080ti.

 

Kolesie z AMD pewnie zrobili parę roszad w składach i z dywizji cpu, przeszło parę osób pomóc gpu. I takie coś wyszło. Sens w tym jest tylko na ile to rzeczywiście pomoże - na to trzeba poczekać do oficjalnych info.

AMD musiało spodziewać się od nV 20% boostu do fps między 2080ti - 3080Ti. Wyszło więcej, ale kosztem energii/wydajności energetycznej. Może rzeczywiście 3080 będzie mieć rywala w non-rt, a z rt pewnie odskoczy. Robi się coraz ciekawiej;P

Link to post
Share on other sites

Liczę po cichu na wydajność dorównującą RTX 3080 w niższej cenie i z mniejszym poborem prądu. Byłoby śmiesznie jakby się okazało że AMD ma lepszy perf per watt :D No i fajnie jakby nie było problemów z dostępnością ale w to akurat nie jestem w stanie uwierzyć. Jeszcze 3 tygodnie czekania...

Link to post
Share on other sites

Ja tam na nic nie liczę - bo się przeliczę i będzie przykro :/

Ale mam nadzieję, że nie będzie takich cyrków jak przy nV - na kłopotach ze stabilnością, jakiś niedoróbkach elektronicznych (chyba jeszcze na etapie projektowym), a na "dostępności" kończywszy.

 

No i mam nadzieję, że nie będzie problemów ze sterami - bo pierwsze navi raczej od nich wolne nie było :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...