Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

RVII był reklamowany jako PORÓWNYWALNY konkurent - raz lepszy, raz gorszy. Jeżeli gdziekolwiek miał przewagę to była ona minimalna - nawet na slajdach AMD. 

 

Weźmy teraz na blat 6900XT. Powiedzmy, że też będzie porównywalny do 3090 (wiadomo, bez RT i DLSS). Za 999$? To po tyle teraz chodzą 3080, których nie ma. A te które są, to dobrze ponad 4 koła. Ja wiem - slajdy + czekamy na testy. Ale jeżeli to się nawet w 90% potwierdzi to który gracz weźmie Ampera? 

 

I ten pobór mocy  :o  :o  :o

 

Na koniec kwestia 6800: 579$ za wydajność na poziomie ciut wyższym niż 3070 (499$ MSRP)... Ja wiem, 16GB ramu, Ampera nie ma w sklepach (i zapowiada się, że długo nie będzię) - ceny szybują w kosmos itp... Ale chyba sytuacja się KIEDYŚ uspokoi i wtedy ten dodatkowy VRam moim zdaniem to nie jest taki killer-feature żeby zniechęcić ludzi do średniego Ampera  :co:

 

@Revan wiadoma sprawa - 5600x + 6800  :evil:  :evil:  :evil:   

Link to post
Share on other sites

@Revan wiadoma sprawa - 5600x + 6800  :evil:  :evil:  :evil:   

 

Już pewnie bym dorzucił do tych 8 jajek w 5800X, w końcu martwa platforma to nie byłoby sensu cebulić jak na Zen+. :/ 

 

To znów życie przegrali Ci, którzy dali po 5k za RTX 3080 na to wychodzi. A nawet nie ma co mówić o tych, co wcześniej opylili Turingi za bezcen.  %-)

VRAMem bym się nie przejmował. 8GB nawet do 2160p styka, a już na pewno przy kompresji nvidii.

Co najwyżej do obróbki video może się przydać. Ale z mojego doświadczenia więcej mi vramu idzie na kartach zielonych aniżeli czerwonych. 

Link to post
Share on other sites

Pobór mocy to później to co Ci pokój grzeje w lecie, chyba do nowych kart trzeba klimatyzacje kupić, jak taki 10900k + rtx2080 STRIX działa jak grzejnik 500W, praktycznie 99.9% tej mocy jest zamieniana na ciepło.


To 16gb ramu plus te inifinity fabric czy co tam nawymyślali to po to żeby dostęp do pamięci też był szybszy niż jakby włożyli tylko 8gb.

Link to post
Share on other sites

Z tym poborem mocy to masz taki problem jakbyś codziennie musiał sobie ładować akumulatory "robiąc" prąd na rowerze ;)

 

Przejrzałeś mnie :(

 

Heh, jestem jedyną osobą u mnie w teamie w pracy, który dojeżdżając rowerem do roboty nie ma elektryka :P

 

Co zaś się tyczy schizy nt. poboru mocy: jakbyś przez tyle lat wysłuchiwał, że kolejne karty które miałeś to do niczego nie nadające się grzałki to też by Ci się to wyryło w psychice :o

Link to post
Share on other sites

 

 

Za 999$?

Za tyle to kupisz w 2 czy 3 stanach z zerową stawką VAT. W EU to będzie bliżej 999€ (+/- 5k na nasze po doliczeniu podatków od zamożności polszej ludności). Nie mniej jeżeli wydajność faktycznie będzie na poziomie 3090 to będzie hit.

 

 

 

Wiadomo coś czy gry w których był już zaimplementowany rt "nvidiowy" będą wspierane? i Jak z wydajnością w RT?

RT miał być niby na poziomie Turinga. Na prezentacji RT pokazywali całkowicie nowe gry. Pewnie AMD będzie wspierać jedynie RT z DXR, RT u nV jest bodaj na ichnich bibliotekach OptiX.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli wydajność w rt bedzie na poziomie 2080ti to AMD jest dwa lata do tyłu.

 

Przejrzałeś mnie :(

Heh, jestem jedyną osobą u mnie w teamie w pracy, który dojeżdżając rowerem do roboty nie ma elektryka :P

Co zaś się tyczy schizy nt. poboru mocy: jakbyś przez tyle lat wysłuchiwał, że kolejne karty które miałeś to do niczego nie nadające się grzałki to też by Ci się to wyryło w psychice :o

:D

Link to post
Share on other sites

nawet bez rt do tej pory byli lata do tyłu, teraz przynajmniej bez ficzerów mogą nawiązać walkę w topie kart, co cieszy, bo dla nas będzie to oznaczało walkę cenową, w końcu

ja i tak czekam na średni segment, czyli jakieś rx 6700/XT i rtx 3060/Ti z ceną poniżej 2k i targetem 1440p

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Ciekawe jakie ceny będą na premierę i BF a jakie w lutym-kwietniu. Imo teraz mamy bardzo słaby moment na zakup nowego GPU jeżeli nie ma się ciśnienia. Podaż nie nadążą za popytem (niezależnie od producenta). 

 

Jeżeli będzie się dało w 2021@Q1 wyrwać 6800XT w przyzwoitej wersji za 600€ brutto (a jest to możliwe, bo po pierwszym +- kwartale zawsze ceny czerwonych spadają)  to będzie świetnie. Jak ktoś nie ma parcia na RT i DLSS to 300€ w kieszeni. Imo o ile bardzo przyzwyczaiłem się do DLSS i je chwalę w 2160p, to i tak wolałbym mieć natywne 4K (w każdej grze to testowałem - ani razu nie stwierdziłem by z DLSS wyglądało to ładniej nie mówiąc o tym że np. w Control trzeba podejść do ściany/znaków itp by nagle zrobiły się ostre...).

 

I nie zapominajmy że AIB często leją na Radeony - np. ASUS wydając szrot-wersje pod AMD. Zaprojektowane PCB jak i chłodzenie bywało na naprawdę słabym poziomie. Np. przypomnijmy sobie serię RX 400 i RX 500 czy Vegi. Np. ASUS Strix AMD vs GeForce - różnica była potworna (chłodzenie VRM, samo chłodzenie, jakość i rozbudowanie PCB...). 

 

I czy tylko mi przeszkadza nazewnictwo? Zaraz z CPU będą się mylić... X... XT... X000...

Link to post
Share on other sites

Jakiś tam Ray tracing ma byc w Radeonach z dx12 DXR, tylko to nie będzie kompatybilne z RTX od NVIDIA, to ma być to samo co na konsolach, teraz będą gry z RTX lub DXR lub i z tym i z tym. Więc nie mogli pokazać porównania bo nie mogą obsługiwać RTX od NVIDIA, tylko Ewentualnie jak będą gry co obsłużą obie technologie. Jak wogole jakaś obsługuje już DXR.

Link to post
Share on other sites

 

 

Trzeba czekać na testy

 

 

 

Tylko czekać na normalne obiektywne testy

 

 

 

jestem ciekaw realnych testów

 

 

 

czekamy na testy.

 

 

 

Czekam na testy

 

 

 

Czekam na recenzje i testy

 

Przecież pisałem wyraźnie: nie powtarzać cały czas tych samych komentarzy, bo dużo wcześniej zgrupowałem je w jednym miejscu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Spoko tylko że w najlepszym przypadku jadą na ultra-mega-wczesnych kilkumiesięcznych engi-driverach. Poczekałbym na premierę i sterowniki. Wyniki i tak nie są gorsze niż np. w przypadku Turinga. Do bazowego RT powinno styknąć w gorszym scenariuszu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...