Skocz do zawartości

Używane GPU 1500zł


Recommended Posts

Witam, po hucznej zapowiedzi RTX 3XXX ceny używek 2xxx i 1xxx poleciały na łeb na szyję.

Stąd decyzja o upgradzie ramu do 16gb 3000mhz i nowego gpu.

 

Aktualnie posiadam:

 

I5 8400

Z370 mATX od ASRocka

16GB (2x8gb) od Corsaira 3000mhz (czekam na paczke)

PSU zdaje sie jakies markowe Corsaira 550w modulara.

Dyski SSD 240gb(niestety czas pomyśleć o dwóch 512gb pod gierki xD)

Monitor FHD

 

Oraz do tej pory posiadałem RX 580 4GB od Gigabyte.

 

Posiadam wolne 1000zł i chcę opchnąć tego rxa za jakieś 500zł.

 

Stąd budżet 1500zł na karte, a ceny po ogłoszeniu Ampere kuszą.

 

2060 byłbym na 2 letniej gwarze wyrwać za jakieś 1200zł, TYLKO w tej karcie boje się o 6gb vramu, jednak nie wiem czy do FHD on nie starczy.

2060 Super 8gb VRAMU ale one używane z gwarą chodzą 1500-1600 czyli tyle co używki 2070 z takim samym ramem.

2070 - 8gb vramu mam możliwość wyrwania na gwarze od kumpla za 1400zł

 

Jednaaak, dochodzi tutaj 1080Ti które chodzą w śmiesznej cenie 1400zł z gwarancją ponad rok.

Karta praktycznie wciąga nosem 2070, jednak tutaj boję się o brak DLSSa który w przyszłości spoooro może namieszać, sporo nowych tytułów będzie to wspierało, a boost jest konkretny + Ray Tracing.

 

 

Tak jak wspomniałem, mam aktualnie monitor FHD i nie zamierzam zmieniać na cokolwiek większego, ew. 144hz pod FPSy.

 

Stad pytanie, co byłoby najoptymalniejszym wyborem? Niby 2060 powinno styknąć do FHD i jest całkiem tania, lecz 6gb mnie przeraża.

 

2070 vs 1080ti wg. mnie lepsza 1080ti tylko no brak wsparcia RT i DLSSa pcha kartę do lamusa.

 

Proszę o pomoc panowie, bo sam nie wiem co kupować :D

Link to post
Share on other sites

Ja też stawiam, że w niedalekiej przyszłości wyrwiesz w tej cenie 2070S z GW. 1080 Ti to nadal świetna karta, ale brak wsparcia dla wspomnianych RT i DLSS mocno działają na jej niekorzyść (można liczyć, że po premierze Ampera NV będzie mocno cisnąć za promowaniem swoich nowych rozwiązań) - więc tu dochodzimy do sedna sprawy: karta na tu i teraz czy jednak bardziej przyszłościowo?

Link to post
Share on other sites

 

 

RT to fikcja w rtx 2060
 

 

Tutaj muszę się zgodzić, a za taki sam tekst dostawałem jeszcze jakiś rok temu guanem po twarzy........

 

Wszystko zależy od dostępności Ampere- jeśli będzie w miarę stabilnie ceny 20xx polecą dalej, a jeśli nie to wszystko zastygnie do czasu pełnej dostępności zarówno Amere jak i big navi, jakichś mega promocji bym jednak już nie oczekiwał, 2080ti 2k tj. cena adekwatna i taniej nie będzie (a nawet przez jakiś czas może być z lekka drożej). Optymalny byłby wyżej wspominany 2070s ale czy uda go się wyrwać na tyle tanio? próbuj.  2060 za 1200 to żadna promo..... o DRX pełną parą możesz tam zapomnieć, to był spławik na leszcze - skuteczny zresztą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po większym researchu, 2060 mógłbym wyrwać za 900/1000zł. zastanawiam się czy nie uderzyć po najmniejszej linii oporu szczerze jak RT mnie średnio interesuje, tak DLSSa bym chętnie przytulił w nowych grach.

 

Chciałbym po prostu zastąpić 580 4gb czymś co w FHD zapewni mi te 70/80 klatek płynne.

Tylko z moim doświadczeniem, 4gb zaczyna nie wystarczać w RX 580, to czy za niedługo 6gb nie zacznie się dławić

 

Gdyby nie piękne kuszenie DLSSem, uderzyłbym najlepiej w 1080/ti które chodzą w śmiesznych cenach, 1080 bez Ti zaczyna się od 900 zł xD

Edytowane przez Nusiek321
Link to post
Share on other sites

Chciałbym po prostu zastąpić 580 4gb czymś co w FHD zapewni mi te 70/80 klatek płynne.

Tylko z moim doświadczeniem, 4gb zaczyna nie wystarczać w RX 580, to czy za niedługo 6gb nie zacznie się dławić

 

 

o 6gb w 1080p nie masz sie co martwić, ja mam również 6 na pokładzie a gram w 1440p i na razie tylko w 2 grach miałem na styk, ale też nie było z tym problemu bo karta i pamięć na tyle szybka, że nie ma żadnych przycięć jak na tych słabszych kartach z 4gb vram

Link to post
Share on other sites

 

 

brak wsparcia dla wspomnianych RT i DLSS mocno działają na jej niekorzyść (można liczyć, że po premierze Ampera NV będzie mocno cisnąć za promowaniem swoich nowych rozwiązań)

RTX 2000 zadebiutowały prawie 2 lata temu. Na obecną chwilę RT wspiera 14 gier i tyle samo wspiera DLSS. Źródło:

https://www.rockpapershotgun.com/2020/09/01/confirmed-ray-tracing-and-dlss-games-so-far/

Ampery, RDNA2 i nowe konsole pewnie popchną temat do przodu. Niedługo grono tych gier się znacznie powiększy, w tym o parę ciekawych pozycji i powinno ich być z czasem coraz więcej. O ile jeszcze pół roku temu traktowałem DXR i DLSS jako ciekawostkę to teraz wybierając grafikę na dłużej warto brać coś z obsługą tych wszystkich bajerów.

Link to post
Share on other sites

Ja mam 1080ti ASUS Strix OC, wraz z i7 8700k. W rozdzielczości 2560x1440 ( gsync 144hz) wszystkie gry w które gram na 99% mają ustawienia ultra, z tym że gram zazwyczaj w CoD, Battlefield, F1 czy FIFA. Modern Warfare Multiplayer śmiga praktycznie na najwyższych ustawieniach ( obniżyłem tylko te opcje które praktycznie nic nie dają w grze online jak jakość wybuchów) i średnio jest około 120fps mierzone Fraps'em, więc taki 2070S co ma podobne lub lepsze osiągi to też świetna karta. Chociaz na tu i teraz bym kupił 2070s.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Przepraszam ale nie tchne GPU pod AMD dopóki nie nadrobią 5lat zaległości na rynku
Czyli lepiej 1080 bez gwarancji i większym poborem? RX 5700xt jest między 2070 a 2070 super

 

/ usuń podpis z tapatalk / worm

Edytowane przez worm
Link to post
Share on other sites

Przepraszam ale nie tchne GPU pod AMD dopóki nie nadrobią 5lat zaległości na rynku

a ja akurat 5 lat siedziałem na 3 geforcach i przeskoczyłem na rx5600xt

i jak zwykle (bo kiedyś miałem już karty amd) sie nie zawiodłem, chłodzenie super (wziąłem dołożyłem do szfirka) karta śmiga jak ta lala, dobrze , że nie kupiłem droższego rtx2060 i z kijowym chłodzeniem, bo znowu bym tydzień siedział nad undervoltingiem i dopasowaniem prędkości wentyli , zeby suszarki w pokoju nie było ;)

Link to post
Share on other sites

Czyli lepiej 1080 bez gwarancji i większym poborem? RX 5700xt jest między 2070 a 2070 super Wysłane z mojego CPH1919 przy użyciu Tapatalka

Super, mam za to normalne sterowniki, normalnego shadowplaya, normalne nakładki w grach, fajne technologie, RTX Voice który jest złotem(odpale go na GTX), z doświadczenia(miałem R280X,380X,480 8GB, GTX 1060 i 1070) wiem że w większości gier Nvidie odpalam i niczym się nie muszę przejmować, a na AMD zawsze jest męczenie się z ustawieniami, bo któras z opcji żre 20% karty.

 

Po prostu wydając 1300zł na kartę chcę mieć fajną kartę a nie uciułane 3fpsy więcej po kilku godzin ustawiania czegoś w sterownikach amd które imo są nieprzejrzyste i do du*y.

 

Edit; I to nie tak że jestem fanboyem Nvidii, gorąco kibicuje AMD ale z GPU zostali grubo w tyle. Na dodatek zapowiada się że nic się nie zmieni, Nvidia zapowiedziała Ampere, będą fajne, a AMD znowu puści odgrzewaną serie 5XXX z lepszymi taktowaniami i słabym rt dla picu.

Identyczna sytuacja była z serią 4xx i 10xx od Nvidii.

Edytowane przez Nusiek321
Link to post
Share on other sites

poczzekaj miesiac a 2080 kupisz hahaha

Na pewno nie. Zobaczysz jak przez górników ceny nowych rtx poszybują w kosmos. Ludzie będą żałowali że sprzedali 2070 czy 2080 pochopnie. Teraz jest szał pał po zapowiedziach, trzeba poczekać na oficjalne testy. Sama nvidia przyznała że z dostępnością będzie problem. Pewnie nowy rok przyniesie poprawę.

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Jak ktoś marudzi na AMD tu wyniki benchu na najnowszych sterownikach

 

5700XT na równi z 2070 Super. Jeszcze chwila i go przegoni.

 

Dokładnie, oczywiście po premierze RTX'ów 3000, słupki między RTX2070(S) a RX5700(XT) mogą się co raz bardziej oddalać 

 

jeszcze się okaże że do końca roku RX5700(XT) dogoni RTX2080(S)  :menda:

Link to post
Share on other sites

5700xt to była pierwsza karta AMD z jaka miałem problemy przez sterowniki a trochę tych AMD miałem. 290x to gpu, które wspominam najlepiej. 

 

 

Co do używanych GPU 1500pln

 

1080Ti - najlepszy wybór

2070 - słabsza ale może z gwarancją (w sumie 2060s ma podobne osiągi)

2070s - jeszcze ciężko o dobrą z gwarancją -+ wydajność 1080Ti

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...