Skocz do zawartości

Używane GPU 1500zł


Recommended Posts

Ja mialem:

 

ATI Radeon 9550 - nie bylo problemow

Dlugo nic

R7970 - microstuttering. Mimo ze fps ow grubo ponad 60 gra plynna nie byla w niektroych tytulach np. Wiedzmin2

 

Teraz na przeczeknaie mam pozyczone rx480 i jest ok ale z moim monitorem to on robi pod siebie :-)

Link to post
Share on other sites

mam 5600xt, w środe minie miesiąc jak ją kupiłem, zero problemów ze sterami, może przez to , że zaraz po tym jak ją nabyłem pojawiły się 20.8.3 na których cały czas siedzę

na początku myślałem , ze w grach na silniku CryEngine coś nie tak ze sterami bo spadała wydajność i użycie gpu, ale się okazało , ze to wina win10, bo pod win7 wszytko śmiga jak ta lala

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie. Zobaczysz jak przez górników ceny nowych rtx poszybują w kosmos. Ludzie będą żałowali że sprzedali 2070 czy 2080 pochopnie. Teraz jest szał pał po zapowiedziach, trzeba poczekać na oficjalne testy. Sama nvidia przyznała że z dostępnością będzie problem. Pewnie nowy rok przyniesie poprawę.

Tak bedzie, czekam jeszcze na zapowiedz 3060/ti wiec moze ceny 2060s polecą w dół, 1080/ti z gwarancją dość ciężko znaleźć już z racji wieku kart

 

mam 5600xt, w środe minie miesiąc jak ją kupiłem, zero problemów ze sterami, może przez to , że zaraz po tym jak ją nabyłem pojawiły się 20.8.3 na których cały czas siedzę

na początku myślałem , ze w grach na silniku CryEngine coś nie tak ze sterami bo spadała wydajność i użycie gpu, ale się okazało , ze to wina win10, bo pod win7 wszytko śmiga jak ta lala

Stery AMD nie są złe, po prostu imo Nvidia ma je lepsze jeżeli chodzi o pierdoły typu shadowplay, dlss, rtx voice, amd pod tym wzgledem zostalo troche w tyle

Plus, że po kilku kartach AMD wiem ze czesto jest sie sporo bawienia zeby wycisnac performence

Edytowane przez Nusiek321
Link to post
Share on other sites
ze w grach na silniku CryEngine coś nie tak ze sterami bo spadała wydajność

 

jak ktos ma wątły cpu to bym dyskutował ;)

 

https://youtu.be/mKrjZDZ2tcY?t=1281

 

Później  z ryzenem  1600  pseudo fachowcy z  benchmarka polecają rx 5700xt i gotowe tematy na forum '' mam dobry sprzęt i tylko 40 fps :D

 

 

Jak masz odmienne zdanie to cie tu poobrazają toksyczni wątli ludzie ,znaczy ludzie 13 latkowie bo ja mam radeona bo jest tańszy i lepszy bo ta cena wzięła sie z niczego xD

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Na Olx jest teraz karta z maja tego roku Rtx 2070 Super w cenie 1600 zł imo dobra oferta za Msi gaming X Trio , ja bym brał. ;)
Może i da się utargować na 1500 zł

 

https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-CID99-IDGuSKh.html#c8ea440ede

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

jak ktos ma wątły cpu to bym dyskutował ;)

 

mógłbyś rozjaśnić bo cię nie zrozumiałem, pisałem o problemie cryengine z kartami navi a nie o wątłym cpu, w tej kwestii nie ma znaczenia jaki jest cpu, bo problem występuje tylko w win10

spadek użycia gpu jak na filmie poniżej (gra na cryengine)

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś marudzi na AMD tu wyniki benchu na najnowszych sterownikach

 

 

5700XT na równi z 2070 Super. Jeszcze chwila i go przegoni.

 

Pewnie będzie jak z poprzednimi generacjami GPU jednej i drugiej stajni. Z biegiem czasu karty AMD zaczną wydajnościowo zrównywać się z kartami NVidii w nie tym targecie, na który były wydawane :D 

 

Niby stery od AMD skopane, ale jednak robią robotę patrząc na teoretycznie stale rosnącą wydajność sprzętu z biegiem czasu... Albo po prostu póki konsole będą napędzane tym, czym są napędzane(obecna i przyszła generacja), to taki trend w przypadku Czerwonych kart się utrzyma przez parę lat - taką mam teorię na temat wolniej starzejących się kart AMD.

Link to post
Share on other sites

mógłbyś rozjaśnić bo cię nie zrozumiałem, pisałem o problemie cryengine z kartami navi a nie o wątłym cpu, w tej kwestii nie ma znaczenia jaki jest cpu, bo problem występuje tylko w win10

spadek użycia gpu jak na filmie poniżej (gra na cryengine)

I tak wystarczy zmienić jakieś tam 2 opcje na wysokie albo bardzo wysokie z ultra i nie ma skoków użycia nawet na win10, a różnica w obrazie żadna. Chyba szczegółowość obiektów/sceny i może cienie, albo fizyka. Nie pamiętam. Najłatwiej zrobić test dając wszystkie opcje na wysokie i zobaczyć, że użycie już normalnie leci na 99%, a potem pojedynczo każdą opcję testować dając na wyższe ustawienia i sprawdzając czy spada użycie.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

I tak wystarczy zmienić jakieś tam 2 opcje na wysokie albo bardzo wysokie z ultra i nie ma skoków użycia nawet na win10, a różnica w obrazie żadna. Chyba szczegółowość obiektów/sceny i może cienie, albo fizyka. Nie pamiętam. Najłatwiej zrobić test dając wszystkie opcje na wysokie i zobaczyć, że użycie już normalnie leci na 99%, a potem pojedynczo każdą opcję testować dając na wyższe ustawienia i sprawdzając czy spada użycie.

du*a - zmieniałem od low do high i rozdzielczości różne

a pod win 7 na sterach z tym samym numerkiem bajka, 99% non stop we wszystkich grach na cryengine - KCD, crysis3 i SGW Contracts , jakbyś na innej platformie odpalił :D

Link to post
Share on other sites

Nie trudno sie domyślić ,skoro dołączyłem filmik nie tylko z cry engine...

 

narzut sterownika jest znany z pclaba z 8 lat choć niektórzy do dzisiaj w niego nie wierzą.

Nie wierza bo nie maja porównania ;)

Tylko to co jest w CryEngine to nie jest narzut sterownika a błąd sterownika dedykowanego pod Windows 10 lub samego Windows 10 na kartach AMD.

Wystarczy, że test powtórzysz na Windows 7 i masz normalne wyniki nawet przy połączeniu R5 1600 z RX 5700XT.

Ten problem ciągnie się od jednej łatki do Windows 10, która pojawiła się za czasów Vegi 56 i 64. Do dnia dzisiejszego nie został rozwiązany i działanie gier na silniku CryEngine pod Windows 10 na kartach AMD jest bardzo słabe nawet na mocarnych jednostkach cpu,

Co do narzutu to już wielokrotnie było to omawiane i głównie dotyczy DX11 ze względu na brak MT sterowników AMD. W czystym DirectX12 (nie kompilacji dx11/dx12) działanie sterowników AMD jest znacznie lepsze i o narzucie nie ma już mowy. Ilość generowanych drawcalls na AMD w DX12 jest znacznie większa niż na NV i to przy słabszych jednostkach CPU. Tylko to musi być czysty DX12 a nie tak jak do tej pory kompilacje DX11/DX12. DX11 po premierze nowych konsol całkowicie odejdzie do lamusa.

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Na Olx jest teraz karta z maja tego roku Rtx 2070 Super w cenie 1600 zł imo dobra oferta za Msi gaming X Trio , ja bym brał. ;)

Może i da się utargować na 1500 zł

 

https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-rtx-2070-super-gaming-x-trio-8gb-gddr6-CID99-IDGuSKh.html#c8ea440ede

Tylko dopytaj czy jest na pamięciach szajsunga

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

czyżby?

Napisałem Ci wyraźnie, że za czasów Vegi 56/65 pojawił się problem na Windows 10 dla CryEngine i do dnia dzisiejszego nie został rozwiązany. To samo co dzieje się z Vegą w tym porównaniu dzieje się również z Navi.

Zmiana systemu na Win7 i przy tym samym procesorze wydajność idzie mocno do góry.

 

Windows 10

8OnwXdg.jpg

 

 

Windows 7

ld1L41M.jpg

 

 

"Jak widać, przejście na starszą Siódemkę dało dość ciekawe rezultaty, bowiem w takich warunkach nie ma istotnych różnic między Polarisem oraz Vegą. Co prawda reprezentant pierwszej z wymienionych rodzin w dalszym ciągu miał minimalną przewagę na mapie Źródło wszelkiego zła oraz trawkowej przy podniesionym taktowaniu, ale są to dysproporcje niemające żadnego wpływu na rozgrywkę, nie do wychwycenia bez precyzyjnych pomiarów. Wygląda więc na to, że to nie architektura Vegi jest przyczyną problemów, lecz całość sprowadza się do tego, że AMD po prostu nie potrafi napisać dobrych sterowników dla Windowsa 10. Zresztą rozmaite teorie, w przeszłości wielokrotnie głoszące, jakoby to właśnie sama GCN była fundamentem niższej wydajności w miejscach procesorowych, w tym rzekomego jednowątkowego charakteru Radeon Software, w ogóle niewiele mają wspólnego z rzeczywistością. Jak pokazały testy znajdujące się na poprzednich stronach, w wielu grach czerwoni przez ostatnie dwa lata byli w stanie dokonać znaczącego postępu, a przecież przez ten czas architektura GPU nie uległa magicznej transformacji. Do tego sprawnie działające MT wcale nie jest czymś, co na AMD się nie zdarza."

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up

Tutaj widać ewidentny problem z działaniem cryengine na win10 na AMD.

Nawet jeden z mocniejszych CPU jakim jest i7 8700k nie pomaga boa na tym CPU na win10 masz prawie 46% stratę wydajności względem win7. Gdyby to był sam narzut to wyniki powinny się pokrywać na systemach a tak nie jest.

Powiem Ci tak że R5 1600+RX 5700xt pod win7 wypluję więcej FPS niż i7 8700k + rx5700xt pod win10 w tej konkretnej lokacji testowej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...