Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Komputer Stacjonarny do zdjęć / 3000zł - 3500zł

3500 3000

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 4444th

4444th
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 10 wrzesień 2020 - 15:37

Witam,

Kuzyn zamierza kupić komputer stacjonarny do obróbki zdjęć RAW i ogolnie do grafiki za 3000-3500zł.

Proszę o wasze opinie i sugestie jeśli są jakieś części bardziej wydajne etc w takich komputerach w porównaniu do komputerów gamingowych.

Praca głównie w Lightroom&Photoshop / Zdjecia RAW.

Dziękuje :)

Użytkownik 4444th edytował ten post 10 wrzesień 2020 - 15:44

• 0

#2 tapczan2

tapczan2
  • Nowicjusz

• 4 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 09:13

Do 3500 zł to chyba ten będzie niezły:

• System:Microsoft Windows 10 Home PL
  • Procesor:AMD Ryzen™ 5 2600
  • Grafika:AMD Radeon™ RX 580
  • Pamięć RAM:16 GB

https://www.x-kom.pl...w10x-rx580.html

Przeczytaj specyfikacje i opinie. Cena do wydajności jest ok.

// Skrajna niekompetencja

// 3ndurek

Użytkownik 3ndurek edytował ten post 11 wrzesień 2020 - 18:18

• 0

#3 Didox

Didox
  • Entuzjasta

• 682 postów
  • Miejscowość:Katowice

Napisano 11 wrzesień 2020 - 10:02

@Tapczan - płyta główna, zasilacz - nieznany, czy dysk na m2 (240 gb w tej cenie...) jest nvme nie wiadomo.

Jakby autor chciał kupić cokolwiek to by kupił gotowca nie pytając na forum...

Widzę że inny post również odsyła do x-kom jakaś próba podbicia sprzedaży?  :rotfl:

Zaraz coś tu sie złoży byle gotowca nie kupować...

• 0

"To boldly go where no one has gone before"

#4 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9530 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 18:19

https://www.x-kom.pl...w10x-rx580.html

Przeczytaj specyfikacje i opinie. Cena do wydajności jest ok.

Nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale takie porady nie na tym forum.

Cena do wydajności jest ok.

Lepszy zestaw składamy za 3000zł więc masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz? 

To się do pracy nie nadaje, jeden wolny SSD, brak dysku pod obróbkę/scratch, za mało RAM. 1/2 podzespołów nieznana, pyszna porada.

@4444th, jaki masz monitor?

System Windows 10 posiadasz? 

Tutaj żadnej obróbki wideo kiedyś nie będzie?

• 0

#5 piotr.potulski

piotr.potulski
  • Bywalec

• 125 postów
  • Miejscowość:Gdynia

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:14

W tym budżecie nie poszaleje. Nie mam doświadczenia z Lightroom, używam na co dzień Capture One, ale różnice powinny być pomijalne. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

- Dyski, dyski - jeżeli nie ma jakiegoś zewnętrznego NAS'a, to przestrzeń dyskowa jest bardzo ważna. Ja osobiście lubię sobie postrzelać samoloty, czasami nagrać jakiś film. Dzienny urobek na poziomie 100 GB to nic nadzwyczajnego. Mogę się obyć bez SSD na obrabiany materiał, chociaż ceny są teraz dość niskie.

- CPU - im lepszego Ryzena kupi, tym bardziej komfortowo będzie się pracowało

- GPU - ciężko będzie zmieścić coś w budżecie, a też jest coraz bardziej istotne, jeżeli tylko i wyłącznie foto, bez filmów, można na początek po taniości, RAWy będą się trochę dłużej wywoływać, filtry wolniej nakładać, ale powinno działać. Ew. kupić coś używanego, u mnie w budzie jest teraz GTX 970 i daje radę. Jeżeli w grę wchodzi zabawa filmami, to albo używany sprzęt, albo zwiększenie budżetu.

- 16 GB RAM to rozsądna wartość

- Tablet graficzny, do podstawowej obróbki, może być tani, mały i prosty ale bez tego się zwyczajnie nie da bawić.

Zastrzeżenie - to są wnioski na podstawie moich osobistych doświadczeń, nie zmieniam sprzętu jak rękawiczek, nie testowałem każdego możliwego CPU i GPU. Mój komputer to 4790K, 16GB RAM + GTX 970, całość uzupełniona SSD na system + HDD na materiał.

• 0

#6 4444th

4444th
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 9 postów

Napisano 11 wrzesień 2020 - 21:56

Monitora jeszcze nie mam, zostawiłem to na koniec. Wydaje mi sie, ze rozsadnym rozwiazaniem bedzie BenQ PD2700Q lub jakis monitor z Della serii UltraSharp

Obrobki video na chwile obecna nie bedzie :)

• 0

#7 sznib

sznib
  • buzujolidrinker

• 1180 postów

Napisano 12 wrzesień 2020 - 05:11

Wydaje mi sie, ze rozsadnym rozwiazaniem bedzie BenQ PD2700Q lub jakis monitor z Della serii UltraSharp

Jeśli te zdjęcia profesjonalnie lub półprofesjonalnie i mają iść do druku to tylko jakiś Nec lub Eizo po kalibracji sprzętowej. Jeśli hobbystycznie zobacz:

https://www.x-kom.pl...hdr.html#Opinie

Duży ekran, dobra matryca, monitor szerokogamutowy z pokryciem 100% Adobe RGB i 10bit matrycą. W cenie do 2k nic lepszego nie kupisz.

https://www.benchmar...t-recenzja.html

• 0

Ryzen 3600*Asus Crosshair VI Hero*16GB Crucial Ballistix AT 3200*Asus RTX 2060Super Dual*SSD!1: Toshiba Q Pro 256GB, SSD2: Intel 520 120GB, SSD3: Adata DP910 1TB, HDD:  Seagate Iron Wolf 3TB*BeQuiet Straight Power 10 500W*Antec Solo II*Philips 328P*Logitech K270*Logitech G900*

#8 3ndurek

3ndurek
  • Maniak

• 9530 postów

Napisano 13 wrzesień 2020 - 11:45

https://proline.pl/koszyk/66fb4e0b

CPU Intela 6 rdzeni / 12 wątków z mocnym wątkiem

32GB RAM z opcją rozbudowy

Szybki 1TB SSD na NVMe

GTX 1650S pod obróbkę większej ilości w LR, nakładania całych presetów efektów

Dość przewiewna obudowa

PSU Seasonica z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3500, 3000

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych