Skocz do zawartości

Komputer Stacjonarny do zdjęć / 3000zł - 3500zł


Recommended Posts

Witam,

Kuzyn zamierza kupić komputer stacjonarny do obróbki zdjęć RAW i ogolnie do grafiki za 3000-3500zł.

Proszę o wasze opinie i sugestie jeśli są jakieś części bardziej wydajne etc w takich komputerach w porównaniu do komputerów gamingowych.

 

Praca głównie w Lightroom&Photoshop / Zdjecia RAW.

 

Dziękuje :)

Edytowane przez 4444th
Link to post
Share on other sites

Do 3500 zł to chyba ten będzie niezły:

  • System:Microsoft Windows 10 Home PL
  • Procesor:AMD Ryzen™ 5 2600
  • Grafika:AMD Radeon™ RX 580
  • Pamięć RAM:16 GB

https://www.x-kom.pl/p/5484-desktop-x-kom-ho-300-r5-2600-16gb-2401tb-w10x-rx580.html

Przeczytaj specyfikacje i opinie. Cena do wydajności jest ok.

 

// Skrajna niekompetencja

// 3ndurek

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

@Tapczan - płyta główna, zasilacz - nieznany, czy dysk na m2 (240 gb w tej cenie...) jest nvme nie wiadomo.

 

Jakby autor chciał kupić cokolwiek to by kupił gotowca nie pytając na forum...

 

Widzę że inny post również odsyła do x-kom jakaś próba podbicia sprzedaży?  :rotfl:

 

Zaraz coś tu sie złoży byle gotowca nie kupować...

Link to post
Share on other sites

https://www.x-kom.pl/p/5484-desktop-x-kom-ho-300-r5-2600-16gb-2401tb-w10x-rx580.html

Przeczytaj specyfikacje i opinie. Cena do wydajności jest ok.

 

Nie wiem skąd Ty się urwałeś, ale takie porady nie na tym forum.

 

Cena do wydajności jest ok.

Lepszy zestaw składamy za 3000zł więc masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz? 

 

To się do pracy nie nadaje, jeden wolny SSD, brak dysku pod obróbkę/scratch, za mało RAM. 1/2 podzespołów nieznana, pyszna porada.

 

 

@@4444th, jaki masz monitor?

System Windows 10 posiadasz? 

Tutaj żadnej obróbki wideo kiedyś nie będzie?

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie nie poszaleje. Nie mam doświadczenia z Lightroom, używam na co dzień Capture One, ale różnice powinny być pomijalne. Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:

- Dyski, dyski - jeżeli nie ma jakiegoś zewnętrznego NAS'a, to przestrzeń dyskowa jest bardzo ważna. Ja osobiście lubię sobie postrzelać samoloty, czasami nagrać jakiś film. Dzienny urobek na poziomie 100 GB to nic nadzwyczajnego. Mogę się obyć bez SSD na obrabiany materiał, chociaż ceny są teraz dość niskie.

- CPU - im lepszego Ryzena kupi, tym bardziej komfortowo będzie się pracowało

- GPU - ciężko będzie zmieścić coś w budżecie, a też jest coraz bardziej istotne, jeżeli tylko i wyłącznie foto, bez filmów, można na początek po taniości, RAWy będą się trochę dłużej wywoływać, filtry wolniej nakładać, ale powinno działać. Ew. kupić coś używanego, u mnie w budzie jest teraz GTX 970 i daje radę. Jeżeli w grę wchodzi zabawa filmami, to albo używany sprzęt, albo zwiększenie budżetu.

- 16 GB RAM to rozsądna wartość

- Tablet graficzny, do podstawowej obróbki, może być tani, mały i prosty ale bez tego się zwyczajnie nie da bawić.

 

Zastrzeżenie - to są wnioski na podstawie moich osobistych doświadczeń, nie zmieniam sprzętu jak rękawiczek, nie testowałem każdego możliwego CPU i GPU. Mój komputer to 4790K, 16GB RAM + GTX 970, całość uzupełniona SSD na system + HDD na materiał.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wydaje mi sie, ze rozsadnym rozwiazaniem bedzie BenQ PD2700Q lub jakis monitor z Della serii UltraSharp

 

Jeśli te zdjęcia profesjonalnie lub półprofesjonalnie i mają iść do druku to tylko jakiś Nec lub Eizo po kalibracji sprzętowej. Jeśli hobbystycznie zobacz:

https://www.x-kom.pl/p/395838-monitor-led-32-i-wiekszy-philips-328p6aubreb-00-hdr.html#Opinie

 

Duży ekran, dobra matryca, monitor szerokogamutowy z pokryciem 100% Adobe RGB i 10bit matrycą. W cenie do 2k nic lepszego nie kupisz.

 

https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/philips-328p6aubreb-test-recenzja.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...