Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Mam problem z dyskiem ssd 512GB
Chciał bym zrobić go żeby był jak nowy i nadawał się do instalacji Windowsa z płyty/usb.

 

Próbowałem "zainstalować na dysku zewnętrznym" windows 10 z poziomu laptopa (przez usb) i podpiąć go do stacjonarki w miejsce dysku HDD ale niestety się nie uruchomił (robiłem to programem z oficjalnej strony MS)

 

Gdy podłączyłem go ponownie na komputerze stacjonarnym (win7,przez usb) i wszedłem do "zarządzanie dyskami" po sformatowaniu nie mam dostępnej 512GB pamięci tylko

"dysk 1 podstawowy 477GB i nieprzydzielone 477GB"

i co gorsza gdy zamienię go z dyskiem hdd nie mogę nawet wejść do biosu.

 

 

 

PS. Problem wynikł z tego,że zaraz po kupnie zainstalowałem na nim windowsa 7 (którego obecnie używam na stacjonarnym) i nie będzie można go zaktualizować jak kiedyś przez windowsupdate.

pomocy i wyrozumiałośćii dla laika  :D

MASAKRA jednym słowem  :[

Link to post
Share on other sites

Windowsa nie zainstalujesz na dysku zewnętrznym. Musisz włożyć dysk do docelowego komputera i tylko w ten sposób instalować. Masz "tylko" 477GB wolnego miejsca? Tak ma być, to prawidłowa pojemność.

 

Masz wiele darmowych programów do partycjonowania, usuń obecne partycje jeśli są po instalacji Win7, zainicjuj go jako GPT i będzie działać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Windowsa nie zainstalujesz na dysku zewnętrznym. Musisz włożyć dysk do docelowego komputera i tylko w ten sposób instalować. Masz "tylko" 477GB wolnego miejsca? Tak ma być, to prawidłowa pojemność.

 

Masz wiele darmowych programów do partycjonowania, usuń obecne partycje jeśli są po instalacji Win7, zainicjuj go jako GPT i będzie działać.

Wydaje mi się że było 512 :P

https://www.goodram.com/produkty/ssd-cx400-sata-iii-25/

Link to post
Share on other sites

Panowie chyba jestem blisko.

Podłączyłem przez USB i widzi już partycje (E,F) oraz zaopatrzyłem się w pendrive żeby tam wrzucić instalkę 10tki z laptopa   8-)

https://ibb.co/kGnNjY6

 

Jeszcze jedno pytanie,czy muszę jakoś przywracać na ten nowy dysk ssd sektor rozruchowy? 

 

PS. Byłem w jakimś servisie komputerowym z dyskiem i prośbą żeby mi przywrócił do stanu jak ze sklepu i żebym mógł go podłączyć do komputera i zainstalować windows nowy,to facet coś wymyślał że kupa roboty,że samego dysku się nie da musiał bym cały komputer przynieść to odrazu wgra nowy windows za 150zł taki stranie w banie

Edytowane przez imp4h
Link to post
Share on other sites
Sektor rozruchowy jest tworzony podczas instalacji.

 

 

Użytkownicy forum już udowodnili, że nie jest to zawsze prawdą. 

 

Ja bym dopełnił to zdanie jako: "Sektor rozruchowy jest tworzony podczas instalacji, jeśli mamy tylko jeden nośnik podłączony do PC"

 

 

 

 

PS. Byłem w jakimś servisie komputerowym z dyskiem i prośbą żeby mi przywrócił do stanu jak ze sklepu i żebym mógł go podłączyć do komputera i zainstalować windows nowy,to facet coś wymyślał że kupa roboty,że samego dysku się nie da musiał bym cały komputer przynieść to odrazu wgra nowy windows za 150zł taki stranie w banie

pewnie ma instalację windy i chciał puścić klonowanie i za 2 minuty zgarnąć 150zł 

 

zresztą puszczenie Secure Erase to tez 2 minuty roboty...  a by mógł skasować też trochę... 

 

Swoją drogą 150zł za instalację Windy  :->

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc!

Udało mi się dzisiaj zainstalować 10tke z USB (szybko to nie poszło,traciłem nadzieję że się załaduję :P)

 

Teraz oczywiście pojawiła się następna komplikacja

 

Zacznę od tego,że system odpala się po włączeniu/wyłączeniu napięcia listwy (tak mi się wydaję,bo miałem okazję zrobić to może 2-3 razy)

gdy zrobię "uruchom ponownie" to wyskakuję mi napis "a disk read error occurred".

 

Tutaj daję jakieś screeny poglądowe co się wyświetla/bios;

 

 
Na chwilę obecną działa jak należy,problemy są przy włączaniu tylko.
M_A_S_A_K_R_A
Edytowane przez imp4h
Link to post
Share on other sites

 

 

Zacznę od tego,że system odpala się po włączeniu/wyłączeniu napięcia listwy

Nieprawda. System włącza się po wyłączeniu/włączeniu listwy. Jeśli masz odwrotnie czyli włączasz i wyłączasz listwę, a tu system się ładuje, to zaraz kupuj karty graficzne i zacznij kopać krypto! Będziesz miał kasy jak lodu, bo system odpala się na wyłączonej listwie, a więc zero rachunków za prąd - czysty zysk!

 

A w biosie zmień opcję AC Power Loss.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...