Skocz do zawartości

COD warzone - gtx960m przegrzewa się (88 - 92 stopni), mocny spadek fps


Recommended Posts

laptop lenovo y50, i7 4720 HQ 4x2.6 ghz, ram 16 gb ddr3 799 mhz, gtx960m 4gb gddr5 405 mhz, ssd 1tb samsung 860 evo, win 10

 

Pierwsze pytanko moje jest takie, przy wspomnianej wyżej specyfikacji, na najniższych ustawieniach graficznych, przy ilu fps powinna chodzić mniej więcej ta gra? i jakie temperatury powinien osiągać wspomniany gpu?

 

Teraz do rzeczy jak w temacie, po odpaleniu battle royal lub grabieży temperatura gpu bardzo szybko idzie do góry. Wszystkie opcje ustawione na minimalne, jedynie pole widzenia na full. Przy rozdzielczosci 1920×1080 gpu osiąga temperaturę do 92 stopni i się ona utrzymuje na jednym poziomie przy około 20 fps, czasami spada poniżej 20. Przy znacznej obniżeniu rozdzielczości fpsy są na poziomie 30 ale bardzo źle mi się gra przy tak małej rozdzielczości, z czasem zresztą te 30 fps również spada. Ustawiłem w panelu sterowania nvidia na maksymalną wydajność kosztem jakości, zmieniłem ustawienia 3d w tym panelu, żeby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność, na baterii w ustawieniach systemu również wydajność na maksa. Laptop czyszczony pół roku temu, wraz z wymienianą pastą. 

 

Wydaje mi się, że tak niskie fpsy są powodem wysokiej temperatury karty graficznej. Włączyłem również w grze czas wczytywania 1 klatki przez gpu i cpu i zawsze gpu ma wiecej niz cpu, z reguły gpu 70ms (czasami więcej) a cpu 20-30 ms. Jest może jakiś sposób, aby procesor odciążył troszkę kartę graficzną? I proszę o pomoc w zdiagnozowaniu wysokiej temperatury gpu. Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

laptop wyprodukowany 2 listopada 2015, zakupiony rok później, czyli od 4 lat użytkowany przeze mnie. A odnośnie czyszczenia i zmiany pasty to proszę uważnie przeczytać mój post, nie tylko nagłówek, wszystko opisałem...  :/

 

Laptop czyszczony pół roku temu, wraz z wymienianą pastą. 
Edytowane przez 9396264
Link to post
Share on other sites

Oj, umknęło mi to jedno zdanie kluczowe, sorry! Pamiętasz jakie były temperatury / kultura pracy twojej karty zaraz po zakupie? Grałeś w coś wtedy żeby można było się odnieść do obciążenia?

Link to post
Share on other sites

wiesz co z tego co pamiętam, przy maksymalnym obciążeniu nie przekraczało rzadko kiedy dochodziło do 85. Pewnie czas i użytkowanie wpłynęło na wydajność tej karty. 

 

Zastanawiam się teraz nad podkładką chłodzącą do tego laptopa. Myślisz, że może coś pomóc? i przede wszystkim czy ma sens podkładka przy mojej obudowie? jeśli tak to poleć proszę jakąś dobrąobudowa-1.jpg

Link to post
Share on other sites

Ja mam bardzo złe doświadczenia z podstawkami chodzącymi... Żony Samsung z i7-2620m i jakimś zabytkowym gtx'em miał bodajże JEDEN stopień niższe temperatury na podstawce (wentyl centralnie pod kratką wejściową do laptopa).

 

Dużo więcej udało mi się ugrać robiąc UV Gpu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Laptop czyszczony pół roku temu, wraz z wymienianą pastą.

 

To, że był czyszczony pół roku temu, to nie oznacza, że jest okej. Jak korzystasz ze sprzętu? Używasz go tylko na czystym biurku tak jak jest to zalecane, czy zdarza się go czasem używać w łóżku, na kolanach itp.? Nigdzie indziej laptop nie nachapie się tak kurzu jak podczas korzystania w łóżku (naturalnie mowa o domowych warunkach). Po pół roku od czyszczenia znowu radiatory byłyby całe zawalone kurzem.

 

Osobiście dokonywałeś czyszczenia laptopa? Jak tak to widziałeś jak wygląda sprawa z tym filtrem przeciwkurzowym od spodu. Jest możliwość jego demontażu? Tak jak napisałeś na zdjęciu, na pewno poprawiłoby to dostęp powietrza z zewnątrz do środka, ale rzecz jasna kosztem częstszego ponownego czyszczenia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...