Skocz do zawartości

Zadziałał bezpiecznik i zgasło światło i prąd. Wina monitora i pytanie


Recommended Posts

Witam was. Tak w skrócie się postaram. A więc gdy komputer działał i monitor był włączony, 2 miesiące temu wyrzuciło i 2 bezpieczniki ( 2 pstryczki ) i zgasło światło i prąd. Okazało się ze monitor później nie chciał się włączyć, po prostu się zepsuł. Wysłałem do sklepu i serwis przyjął i wymienil zasilacz w monitorze. Tak więc wina monitora?
Komputer i inne urzadzenia działały ok.
Miesiąc temu powtórka sytuacji. Komputer działał i było włączone światło w łazience. Wyzwoliło 2 bezpieczniki i zgasło światło. Tym razem myśle sobie co teraz.Po załączeniu  ( 2 pstryczki )bezpieczników w górę światło  i prąd wróciło. Monitor i komputer się włączył. Zacząłem sprawdzać i się okazało ,że jedna z trzech żaróweczek halogenowych w łazience przestała świecić. I moje pytanie.

Czyli za pierwszym razem to była wina zasilacza monitora? A za drugim razem? Żaróweczka czy zasilacz od komputera? Ale jak pisze komputer działa.

 

 

Budynek z 2005. Instalacja sprawna , wszystko ok. Tak mi sie wydaje. Ale pytam was o te 2 zdarzenia

Edytowane przez asd123
Link to post
Share on other sites

Na podstawie tego co piszesz, ciężko określić co jest przyczyną. Pod dużym obciążeniem, jak wywala bezpiecznik występują przepięcia, czyli w sieci może pojawić się impuls wysokiego napięcia. Im bardziej złożone urządzenie, tym większa szansa, że oberwie po czymś takim. Te "pstryczki" to jeden obwód na całe mieszkanie?

Link to post
Share on other sites

Wygląda to tak, jak gdyby Twoja instalacja elektryczna była nadmiernie obciążona, przez co uruchamiają się zabezpieczenia.

 

Opcja nr 2: coś podowuje zwarcie w określonych warunkach.

 

Warto byłoby wezwać ogarniętego elektryka i mieć problem z głowy, niż bez wiedzy kombinować na własną rękę

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...