Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Zadziałał bezpiecznik i zgasło światło i prąd. Wina monitora i pytanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 asd123

asd123
  • Bywalec

• 129 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 16:57

Witam was. Tak w skrócie się postaram. A więc gdy komputer działał i monitor był włączony, 2 miesiące temu wyrzuciło i 2 bezpieczniki ( 2 pstryczki ) i zgasło światło i prąd. Okazało się ze monitor później nie chciał się włączyć, po prostu się zepsuł. Wysłałem do sklepu i serwis przyjął i wymienil zasilacz w monitorze. Tak więc wina monitora?
Komputer i inne urzadzenia działały ok.
Miesiąc temu powtórka sytuacji. Komputer działał i było włączone światło w łazience. Wyzwoliło 2 bezpieczniki i zgasło światło. Tym razem myśle sobie co teraz.Po załączeniu  ( 2 pstryczki )bezpieczników w górę światło  i prąd wróciło. Monitor i komputer się włączył. Zacząłem sprawdzać i się okazało ,że jedna z trzech żaróweczek halogenowych w łazience przestała świecić. I moje pytanie.

Czyli za pierwszym razem to była wina zasilacza monitora? A za drugim razem? Żaróweczka czy zasilacz od komputera? Ale jak pisze komputer działa.

Budynek z 2005. Instalacja sprawna , wszystko ok. Tak mi sie wydaje. Ale pytam was o te 2 zdarzenia

Użytkownik asd123 edytował ten post 09 wrzesień 2020 - 16:59

• 0

#2 minas_trith

minas_trith
  • Bywalec

• 108 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 17:58

pewnie lodówka :) a tak na serio to : zanim podniesiesz bezpieczniki lepiej wszystko odłączyć z gniazdek (przynajmniej te najwrażliwsze urządzenia - kompa monitor tel.) albo  podłączyć to przez UPSa (600 powinna styknąć) albo przynajmniej przez dobrą listwę przeciwprzepięciową.

• 1

#3 piotr.potulski

piotr.potulski
  • Bywalec

• 117 postów
  • Miejscowość:Gdynia

Napisano 15 wrzesień 2020 - 13:37

Na podstawie tego co piszesz, ciężko określić co jest przyczyną. Pod dużym obciążeniem, jak wywala bezpiecznik występują przepięcia, czyli w sieci może pojawić się impuls wysokiego napięcia. Im bardziej złożone urządzenie, tym większa szansa, że oberwie po czymś takim. Te "pstryczki" to jeden obwód na całe mieszkanie?

• 0

#4 asd123

asd123
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 129 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 08:21

3 miesiace temu monitor , 2 tygodnie temu zarowka. Czy to przypadek czy nie? Ktos mi napisal ze mam cos z instalacja po angielsku....

Użytkownik asd123 edytował ten post 16 wrzesień 2020 - 08:22

• 0

#5 Tomekr_199

Tomekr_199
  • Nowicjusz

• 11 postów

Napisano 20 wrzesień 2020 - 14:09

Wygląda to tak, jak gdyby Twoja instalacja elektryczna była nadmiernie obciążona, przez co uruchamiają się zabezpieczenia.

Opcja nr 2: coś podowuje zwarcie w określonych warunkach.

Warto byłoby wezwać ogarniętego elektryka i mieć problem z głowy, niż bez wiedzy kombinować na własną rękę
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych