Skocz do zawartości

Powtórka z rozrywki brak naklejki sn


Recommended Posts

Witam,

brat zakupił kartę graficzną (z mojego konta allegro) rx 570 od gigabyte. Po odebraniu przesyłki i oględzinach karty zaważyłem, że nie ma naklejki Sn. Napisałem do sprzedawcy, że nie ma naklejki i chciałbym oddać kartę. On odpowiedział, że jak nie mam nagrania z otwierania paczki to nic nie zrobi. Co mogę z tym zrobić ?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Zgłaszasz sprawę na allegro, następnie straszysz policją. Oszustwo to oszustwo.

Jeżeli zachowasz zimną krew i podejdziesz do tematu na spokojnie to PRAWDOPODOBNIE typ pierwszy odpuści.

 

"Niezgodność towaru z opisem", bo zakładam że była kupowana jako towar z GW.

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciach z aukcji była widoczna naklejka. Sprawę zgłosiłem do allegro. Tłumaczenia sprzedającego:

 

 

"Rozumiem, ale bez dowodu nie ma pewności co się stało z kartą po rozpakowaniu. "

"Naklejka była. Zdjęcia w aukcji. Kupujący nie ma nagrania z odpakowania paczki. "

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites

Ano, jeżeli na zdjęciach nie było naklejki to niestety - Twoje niedopatrzenie. Jeżeli zaś na zdjęciach nie widać tego miejsca - walcz.

Na zdjęciach z aukcji była widoczna naklejka.

No to niezgodność towaru z opisem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W

 

Jeżeli kupiłeś od osoby prywatnej, a na zdjęciach na Allegro karta była bez naklejki to możesz go pocałować w trąbkę. Takie są niestety realia.
Nie prawda.Podstawa prawna do reklamacji to przepisy art. 556 § 1 oraz art. 560 § 1 Kodeksu cywilnego.https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/reklamacja-zakupu-od-osoby-prywatnejJeśli na zdjęciach w aukcji była Naklejka z s/n to gość może Ci ją dosłać . A jak nie to możesz dokonać zwrotu jako towar niekompletny nie zgodny z opisem w akcji
Link to post
Share on other sites

W Nie prawda.Podstawa prawna do reklamacji to przepisy art. 556 § 1 oraz art. 560 § 1 Kodeksu cywilnego.https://www.dziennikprawny.pl/pl/a/reklamacja-zakupu-od-osoby-prywatnejJeśli na zdjęciach w aukcji była Naklejka z s/n to gość może Ci ją dosłać . A jak nie to możesz dokonać zwrotu jako towar niekompletny nie zgodny z opisem w akcji

To elegancko wygląda w teorii, ale jak sprzedawca się wyprze wszystkiego to pozostanie sąd. 30 złotych kosztuje wniesienie pozwu jak coś.
Tylko to nie jest gwarancja producenta tylko jakiegoś mirasa. Czas trwania 12 miesięcy jak widać na zdjęciu. Faktura też pewnie wystawiona przez niego bo jak inaczej.
Link to post
Share on other sites

No to brawo dla nich - owacja na stojąco. Krótka piłka i jesteś w domu. Sprawnie to poszło.

Typ Ci tego nie naprawi - bo musiałby mieć oryginalny sticker z S/N (nie ma). Wymienić też nie wymieni (bo musiałby mieć inna kartę z stickerem z S/N - patrz zdanie wyżej). Czyli zwrot siana.

Link to post
Share on other sites

A jak nie to allegro wyśle do nich  białe BMW z ekipa chłopa z maczetami bo taka posiada grupe szybkiego reagowania ewentualnie konto mu zblokują i będzie zakończenie tej sprawy.

 

Allegro weźmie to na siebie i będzie dochodzić praw ?dla mnie to nie do udowodnienia ;)

Link to post
Share on other sites

Słodki Jezu. Oni go potraktowali jakby prowadził działalność gospodarczą

 

Nie. Sprzedając jako osoba prywatna domyślnie, zgodnie z KC, udziela się rękojmi na 2 lata. Ale w przeciwieństwie do sprzedaży konsumenckiej można ją dowolnie modyfikować (przedsiębiorca może ją skrócić minimum do roku w przypadku rzeczy używanej). Ja ją zawsze całkowicie wyłączam, bo masa wyroków sądów jest na niekorzyść sprzedającego.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...