Skocz do zawartości

Komputer od złożenia sypie bluescreenami


Recommended Posts

Witam , od niedawna jestem posiadaczem komputera którego własno ręcznie składałem jednak mam problem . Od początku praktycznie wyskakuje wszystkim dobrze znany błąd o potocznej nazwie blue screen , Podzespoły wrzucę na końcu jednak od razu chcę powiedzieć że wszystko przeszło testy i nie wykryto ani jednego problemu dlatego mam 2 typy . Pierwszy to klawiatura , ten mniej prawdopodobny iż jest ona uznanej marki corsair i raczej nie powinno być z nią problemów (w teorii) a drugi typ to myszka marki genesis . Jeśli chodzi o to czym testowałem to teraz wymienię : procesor prime 95 procesor nie przekraczał temperatury 74 stopni , ram : aida64 również nie pokazała problemów a kartę benchmarkiem od furmarka , jeżeli chodzi o całą resztę czyli wentylatory zasilacz płytę itd . to myślę że gdyby nie działały to komputer raczej nie działał by bądź strasznie się przegrzewał z góry przepraszam za braki znaków interpunkcyjnych w niektórych miejscach i z nadzieją że to klawiatura bądź myszka czekam na pomoc

 

PS : Na dysku google który zamieściłem pod podzespołami znajdują się dwa zipy w tym którym jest jeden dmp jest ot najświeższy bs a na tym gdzie znajdują się 3 te sąjuż trochę starsze

 

 

 

 

 

Podzespoły : Karta graficzna : NVIDA GeForce 1660 gaming od msi 

             Procesor : AMD ryzen gen 2 3600

             Płyta główna :MSI Tomahawk B550 MPG

             Zasilacz : BeQuiet pure power 11 600 W

             Obudowa : BeQuiet pure case dx

             Wentylator : Scythe Mugen 5 TUG Gaming aliance 

             Dyski : SSD Adata SX8200PNP HDD Toshiba HDWD120

             Ramy: HyperX DDR4 Fury 3200 MgH rgb

 



Edytowane przez Anonimowy Tomek
Link to post
Share on other sites

System i sterowniki do płyty głównej zaktualizowane? Bios też ?

Tak wszystko zostało zaktualizowane to jednak nic nie dało

W ilu modułach RAM i w których bankach osadzone?

Ram jest w dwóch modułach po 8 giga osadzone są one w bankach DIMMA2 i DIMMB2

Jakie kody tych bluescreenów Ci wyskakują?

Ostatnimi czasy są to najczęściej "PAGE_FOUND_IN_NONPAGED_AREA" jednak zdarzały się i Driver "DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER"  oraz "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

Chciałbym również zaznaczyć że zrobiłem przy użyciu aid-y 64 ponad godzinny test dzisiaj który wszystko że tak to nazwę "zestresował" wszystko na 100 % i nic ale to kompletnie nic nie działało tak jak nie powinno , serio nie wiem już co robić jak na razie komputer działa od godziny 19 bez przerwy bez żadnej ściny czy błędu , przeprowadziłem również test w COD Warzone i na Battle Royale osiągam nie mniej niż 100 fps-ów uczciwej i dynamicznej rozgrywki 

Link to post
Share on other sites

Ja bym sprawdzil najpierw RAM. Po pierwsze najlatwiej i najszybciej a po drugie komunikat bledu mowi o problemach alokacji danych w pamieci. Wypnij i wepnij jeszcze raz. Upewnij sie ze sa dobrze wpiete. Uruchom, jezeli dalej ten sam problem, sprobuj uruchomic z jednym ramem, potem sprobuj z drugim. Jak to nic nie da sprobuj tez inne banki pamieci. Moze masz ktoras kosc uszkodzona albo ktorys bank pamieci.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ostatnimi czasy są to najczęściej "PAGE_FOUND_IN_NONPAGED_AREA" jednak zdarzały się i Driver "DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER" oraz "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"

 

Ustaw w biosie stałe napięcie dla procesora 1.3V (VCore-Manual-1.3V) i testuj.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...