Skocz do zawartości

DAC pod Sennheiser Game Zero


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Szukam wzmacniacza dla słuchawek Sennheiser Game Zero, obecnie mam tylko kartę dźwiękową Asus Xonar DX no i jest dość cicho.

 

Szperałem trochę po sieci, znalazłem forum gdzie polecali Audiotrak Prodigy Cube, a jakie jest wasze zdanie, co może polecić ?

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja mogę polecić ASUS XONAR ESSENCE II. Można je kupić taniej niż oficjalnie w sklepach.

Świetnie gra i z tanimi słuchawkami gamingowymi jak i słuchawkami z wysokiej półki.

Napędzą słuchawki nawet 600 ohms.

 

Tu masz link do licytacji jak coś. 5h do końca i cena 200pln, może uda się tanio kupić.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-xonar-essence-stx-ii-7-1

Link to post
Share on other sites

Fajna oferta...

"Karta uszkodzona - problem polega na tym że karta gra bardzo cicho, praktycznie mało słyszalnie na pełnym podbiciu głośności.

Nie znam przyczyny, może ktoś będzie w stanie ją sobie naprawić."


Normalnie szok... Taka okazja... :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Nie, na Xonary nie mogę już patrzeć - i nie, nie można tej karty kupić taniej niż w sklepach, a sprzedawca nawet nie opisał faktycznego problemu karty (w karcie za 1,5 k zł... ta jasne że nawet jej nie sprawdzał ;) dobrze wie co jest zdupione ale przecież kupujący nie musi o tym wiedzieć). 

 

Takich bubli to tutaj nawet nie wstawiajcie bo szkoda czasu... 

 

Nie szukam sprzętu który napędzi 500 ohm czy 600 ohm, a jeśli już trafią się Beyerdy to z nie większą impedancją niż 250 ohm, a i wtedy trzeba będzie szukać lepszego DAC'a.

Link to post
Share on other sites
Fajna oferta...

 

"Karta uszkodzona - problem polega na tym że karta gra bardzo cicho, praktycznie mało słyszalnie na pełnym podbiciu głośności.

 

Nie znam przyczyny, może ktoś będzie w stanie ją sobie naprawić."

 

Normalnie szok... Taka okazja... :rotfl:

 

Ups... Sorka, zerknalem na cene i wrzucilem... Jeszcze raz przepraszam.

 

Ja za swojego zapłaciłem jakis czas temu okolo 400pln i pomimo, ze mam kilka DACów to ten asus nsjlepiej ogarnia dźwięk przestrzenny w grach nawet na Platronicsach za niecale 300pln.

Stad moje polecenie tego sprzętu.

 

Edytowane przez k0zik
Link to post
Share on other sites
Nie szukam sprzętu który napędzi 500 ohm czy 600 ohm, a jeśli już trafią się Beyerdy to z nie większą impedancją niż 250 ohm, a i wtedy trzeba będzie szukać lepszego DAC'a.

Tu już nie chodzi o same napędzie. Droższy sprzęt na ogół generuje lepsze możliwości sceniczne co w grach jest akurat ważne. Ten Xonar ma to solidnie rozwiązane (lepiej jak Cube czy podobne w tym budżecie) ale cena śmieszna za nową sztukę.To jest tez zupełnie inna liga jak DX.Warto szukać używek w dobrej cenie czyli do 350zł. Plusem na pewno możliwość wymiany oampów, co czyni ten sprzęt bardzo dobrym wyborem ale trzeba trafić.

Link to post
Share on other sites

Ok, nie zaprzeczam że to inna liga, tylko Panowie o czym my rozmawiamy ?

Karta która konszuje w sklepie ok 1300 zł w cenie 350 xD ?

 

Przecież sami widzicie że za uszkodzoną ktoś chce już dać 200 zł a są 2 dni aukcji do końca ?

Wiec jakie jest prawdopodobieństwo kupienia tej karty do 300 zł skoro jedyna (sprawna) szt na olx kosztuje 800zł ?

 

Panowie, może cuda się zdarzają i trafił wam się laik który sprzedał ją w cenie 300, no ale nie oszukujmy się...

Nie bierzcie tego do siebie, ale nie będę czatował na alledrogo czy olx tudzież innych portalach czekając że ktoś wrzuci ją na sprzedaż w cenie 350 zł, a jak sami widzicie aukcje nie mają racji bytu w tym wypadku. Same słuchawki zgarnąłem na gwarancji rocznej za 300zł więc raczej nie będę kupował do nich wzmacniacza za kilkaset zł (Edit: Doprecyzuję żeby nie było 700,800, 900...)

 

A wracając do tematu, znajdzie się coś jeszcze w budżecie do 500 zł ?

Edytowane przez dxh11
Link to post
Share on other sites
Ok, nie zaprzeczam że to inna liga, tylko Panowie o czym my rozmawiamy ? Karta która konszuje w sklepie ok 1300 zł w cenie 350 xD ?

Normalnie kosztowało 750zł. Te ceny są takie, bo sprzedawcy zdurnieli już całkowicie. Mała podaż kart i jakiś tam popyt spowodował tak znaczy zwrot ceny tych układów.

Link to post
Share on other sites

Biała mewa ;) 

 

No nic, pobawiłem się trochę ustawieniami DX i nie jest tak źle, na razie wstrzymam się z zakupem czegokolwiek.

Dostępność obu tych modeli w przystępnej cenie graniczy z cudem, a nic nie zapowiada tego by w najbliższym czasie miało się coś zmienić.

Zobaczymy co przyniesie przyszłość :) 

 

Aczkolwiek dzięki za sugestie, pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
No nic, pobawiłem się trochę ustawieniami DX i nie jest tak źle

To tylko działanie prowizoryczne. :) Więcej z muzycznego spektaklu  wyciągniesz kupując nową kartę i obejdzie się bez ustawień.Tylko trzeba coś odpowiedniego wybrać. 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-xonar-st-opa1612-lme-49990

 

Zobacz czy zejdzie Ci nieco z ceny bez przewodu ,aczkolwiek można brać śmiało. Bardzo dobre oampy  zamontował.Ładnie pokażą sceniczne możliwości tych słuchawek. Na duży plus tego układu, bardzo dobra jakość nagrywania przez mikrofon, no i na pewno wzmacniacz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do pc 37x używam fiio k5 pro albo soundblasterx AE i jest ok do grania. Do słuchania muzyki lepiej pójść w słuchawki hd58x albo hd660s

 

pc37x to w zasadzie to samo co Sennheiser Game Zero

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Jak (być może) zauważyliście Asus Xonar ST OPA1612 został zakupiony...  akurat tak się złożyło że po kartę pojechałem osobiście bo całkiem niedaleko mojej miejscowości byłą do odbioru, ale do brzegu ...

 

Do zakupu musiałem się przygotować bo nie miałem cinch'y no i adaptera z 3,5 na 6,3 mm jack'a. 

Niestety lokalnie ciężko było dostać coś lepszego niż sprzęt od VITALCO (zarówno adapter jak i RCA) - tutaj prosiłbym jeszcze o opinie czy szukać czegoś lepszego "na już" - ale udało się i powiem szczerze, nie spodziewałem się takiego efektu.

 

Może wpierw zacznę od moich 5-cio letnich Edifier'ów R1700 Bt które dostały po prostu nowe życie.Na starym DX słychać było że od pewnego poziomu karta miała problem żeby je napędzić, po podpięciu Essence ST dostały niezłego kopa. 

 

Jeśli chodzi o Senki to szczerze powiem ciężko mi na już coś więcej napisać, na pewno nie ma takiego zaskoczenia jak w przypadku głośników, natomiast muszę jeszcze przejrzeć ustawienia, poczytać trochę artykułów odnośnie optymalizacji Xonara, jeszcze trochę posłuchać, przepiąć się na stare X' Cloud'y i porównać. Jeśli macie jakieś wybrane testy do odsłuchu, które mogłyby mi pomóc przy odsłuchu byłbym wdzięczny. 

 

Pisząc te kilka zdań akurat osłuchuję kolejne utwory, i mam wrażenie że słuchawki z minuty na minutę grają coraz lepiej, nie wiem czy to autosugestia, ale zapowiada się bardzo ciekawie.

 

Mam jeszcze dwie prośby, pierwsza o opinię wspomnianych już wcześniej przewodach i adapteru firmy VITALCO  - szukać czegoś lepszego ? 

 

Druga sprawa, to kolejne słuchawki - od półkroku chodzą za mną Beyerdy DT 990 Pro 250 Ohm w przypadku ich zakupu w nieokreślonej przyszłości konieczna będzie zmiana karty, czy zakup zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego ? Swojego czasu polowałem na Aune X1s, natomiast cenowo wychodzi to jak wychodzi... 

 

Na końcu podziękowania dla @adivxv co jak co, ale z zakupu jestem naprawdę zadowolony, więc raz jeszcze dzięki !

Link to post
Share on other sites

DT 990 Pro 250 szału nie ma, ale jak Ci sie podoba jak grają to kupuj :)

Ale wiesz, że to już bardzo subiektywna kwestia?

Mi się na przykład 990 @ 250Ohm bardzo podobają.

Więc może trzeba przesłuchać na własnym ogranym sprzęcie i wtedy podjąć decyzję?

 

Link to post
Share on other sites

Niestety ze względu na Covid-19 nie miałem szansy ich przesłuchać, natomiast czytałem kilka artykułów (czasami sponsorowanych, czasami nie), trochę opinii (oczywiście nie tych z ceneo czy media mark/expert, głównie fora zagraniczne/krajowe) - i szczerze powiem są zachęcające. Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej ale pewnie w wielkopowierzchniowych podłączają te słuchawki do jakiegoś badziewia, więc z takiego odsłuchu pewnie nic nie będzie, aczkolwiek może ktoś się orientuje czy w Krakowie albo Gliwicach byłaby opcja odsłuchania ich na jakimś lepszym wzmacniaczu ? 

Link to post
Share on other sites
Niestety lokalnie ciężko było dostać coś lepszego niż sprzęt od VITALCO

Poka co to za adapter i przewód.

aczkolwiek może ktoś się orientuje czy w Krakowie albo Gliwicach byłaby opcja odsłuchania ich na jakimś lepszym wzmacniaczu ?

Dzwoń do lokalnych oddziałów mp3store.

 

 

DT 990 Pro 250 szału nie ma, ale jak Ci sie podoba jak grają to kupuj

Ja myślę inaczej ;)

Link to post
Share on other sites

Ale wiesz, że to już bardzo subiektywna kwestia?

Mi się na przykład 990 @ 250Ohm bardzo podobają.

Więc może trzeba przesłuchać na własnym ogranym sprzęcie i wtedy podjąć decyzję?

 

 

dlatego napisałem że jeżeli podoba sie jak grają to niech kupuje :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli karta ma problem z napedzeniem głośników to znaczy, że stopień wejściowy przedwzmacniacza w tych glosnikach jest do d... Sądzę, że nie jest to kwestia napedzenia.

 

Z kablami bym naprawdę nie przesadzal. Zmierz rezystancje i sprawdź czy równa na obu kanałach. Jeśli tak to luz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wygląda na porządny sprzęt ,także do twojego systemu audio styknie.

Druga sprawa, to kolejne słuchawki - od półkroku chodzą za mną Beyerdy DT 990 Pro 250 Ohm w przypadku ich zakupu w nieokreślonej przyszłości konieczna będzie zmiana karty, czy zakup zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego ? Swojego czasu polowałem na Aune X1s, natomiast cenowo wychodzi to jak wychodzi...

Xonar jako źródło dobrze się sprawi w tej konfiguracji oampów.  Aune X1S jakoś nie będzie dużo znacząco lepszy. Kwestia wzmacniacza ale to temat na inną dyskusję...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

OK, w takim razie jutro na spokojnie zrobię pomiary.

 

Podzwonię, popytam w sprawie odsłuchu Beyerdów i jeśli uda się wyhaczyć w fajnej cenie to z tematem wzmacniacza powrócę do tego wątku, jeśli oczywiście będzie można go ponownie otworzyć :) 

Link to post
Share on other sites

DT990 mogą być jazgotliwe na Xonarze ,dlatego tutaj potrzeba odpowiedniego wzmacniacza. Dużo ludzi poleca lampę do nich ale to już poważniejszy koszt choć i wymierne korzyści.

jeśli oczywiście będzie można go ponownie otworzyć

Zedytuje się temat wątku.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...