Skocz do zawartości

Komputer do edycji grafiki i video, oraz nagrywania [8000]


Recommended Posts

Witajcie,

 

Chciałbym kupić zestaw (sam PC, bez monitora i innych peryferiów), który będzie służył do pracy w Photoshop, Ilustrator, Premiere Pro, oraz do nagrywania krótkich klipów na podłączonej lustrzance Canon 560d, być może kiedyś do streamowania (ale bez gameplay).

 

  • Zastosowanie komputera : Photoshop, Ilustrator, Premiere Pro i nagrywanie video 
  • Maksymalna kwota : 8000 zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
  • Których części potrzebuję : tylko PC
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : MONITOR PHILIPS 43'' BDM4350UC IPS 3840 x 2160 (4K UHD)
  • Specjalne wymagania : RAM 64GB, szybki SSD na system (może być tylko 512GB, dyski będa dokupowane później).
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : najbardziej zależy mi na wydajności (np kosztem głośności), lustrzanka może być podłączona przez zew. grabber

Z góry dziękuję za Wasze propozycje,

pozdrawiam, Marcin

Link to post
Share on other sites

Cześć, 

 

Panowie, mam nadzieje nie przeszkadza, że podepnę się pod temat ale mam dokładnie takie same wymagania co do sprzętu tylko kasy do 6 tyś maks. Komp dla jest dla kumpla który zaczyna dopiero się bawić bardziej zaawansowanie w obróbce wideo. 

 

Kajtek zmodyfikowałem ten tańszy koszyk i zakładałbym dołożyć używkę 2070 Super.

Masz lepszy pomysł z GPU? 3070 za droga a zanim wyjdą kolejne i będzie można je kupić to może być nowy rok. 

 

Dodałem P300 jednak 2 TB bo  3 TB  jest niedostępne  w Proline. Niewielka różnica w cenie więc najwyżej kupie gdzieś indziej chyba że jakaś alternatywna propozycja 3 TB ? 

 

Obudowę zmieniłem na  Armisa AR6   dodatkowo 1 wentyl 120 i 2 x140  taką sobie wybrał, z tego patrzyłem to przepływ powietrza nie będzie tragiczny - co myślicie ? 

 

Gelida zamieniłem na Grandisa, 50 zł drożej ale ma czarne łopatki. 

 

Zmniejszyłem ilość ramu do 32 , na początek wydaje się ok najwyżej sobie dorzuci. 

S800 skoczyłem na 1TB  - uważacie że faktycznie lepiej ściąć ten dysk do 512  i dorzucić  jednak ten ram ? 

 

Co do HDD , widziałem że I Optan 16GB używki latają po 20 zł i tak sobie myślę dlaczego by nie ,  jakie macie zdanie w tej kwestii

 

https://proline.pl/koszyk/337c2c08

 

Dzięki z góry .. 

Link to post
Share on other sites
Masz lepszy pomysł z GPU?

 

 

No raczej tutaj nic więcej nie ugrasz. Jak nie ma w planach modernizacji GPU do RTX 3080 itp, to można dać tańszy zasilacz, Focus GX 550 czy XPG Core 650W albo jeszcze nawet i Seasonic Core 650W. Grandisa 3 możesz też śmiało zmienić na Fortisa 3. Też spokojnie sobie poradzi z 10700. Ogólnie zestaw jest ok. Zmień też budę na RG6V czy jakiegoś Singum z 4 wentylatorami na starcie. 

 

Jak da radę, jakiś mały osobny SSD pod system i soft

Link to post
Share on other sites

No raczej tutaj nic więcej nie ugrasz. Jak nie ma w planach modernizacji GPU do RTX 3080 itp, to można dać tańszy zasilacz, Focus GX 550 czy XPG Core 650W albo jeszcze nawet i Seasonic Core 650W. Grandisa 3 możesz też śmiało zmienić na Fortisa 3. Też spokojnie sobie poradzi z 10700. Ogólnie zestaw jest ok. Zmień też budę na RG6V czy jakiegoś Singum z 4 wentylatorami na starcie. 

 

Jak da radę, jakiś mały osobny SSD pod system i soft

Ok , dzięki podziałam jeszcze na tych detalach . Pzdr.. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...