Skocz do zawartości

Problem ze startem komputera


Recommended Posts

Witam. Mam dziwny problem. Komputer chodzi normalnie, stabilnie, nie zawiesza się ale ma dziwną przypadłość. Po zamknięciu systemu i całkowitemu wyłączeniu zasilania komputer nie chciał się już włączyć. Musiałem odpiąć wtyczkę od Mobo, podpiąć ponownie i wtedy wystartował. Czy to jest jakaś awaria płyty głównej? By zneutralizować tą przypadłość włączyłem w BIOS'ie "Start when AC Turn ON". Wiem, że jak będzie zanik prądu to komputer wtedy samoczynnie się uruchomi, ale przynajmniej zniwelowałem problem uruchomienia PC po wyłączeniu zasilania. Jakieś sugestie?

 

Moja specyfikacja:

Ryzen 5 2600

Gigabyte GA A320M S2H

Gigabyte RX 5600XT Gaming 

G.SKILL 2x 8GB DDR4 3000MHz

SSD M.2 Hynix 256 GB

HDD 1TB WD Black

SPC Vero L3 600W

Edytowane przez seron98
Link to post
Share on other sites

Bios zaktualizowałem z wersji F50 na F52. Dane aktualizacji nowego biosu (Update AMD AGESA ComboV1 1.0.0.6 for 3rd Gen AMD Ryzen XT series processors, Fix AMD security vulnerabilities for SMM Callout Privilege Escalation), dalej to samo, clear CMOS nie robiłem, może trzeba coś w biosie zmienić?

Link to post
Share on other sites

Zacząłbym tak jak prawi Androx, dzieki zrestowaniu ustawień/bios (clr cmos) dasz na default wszystkie ustawienia. A w nim jest troche ustawień dotyczących zasilania itd.

 

Musiałem odpiąć wtyczkę od Mobo, podpiąć ponownie i wtedy wystartował. 

 

Masz na myśli 24pin?

 

Masz możliwośc przetestowania z innym zasilaczem? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zacząłbym tak jak prawi Androx, dzieki zrestowaniu ustawień/bios (clr cmos) dasz na default wszystkie ustawienia. A w nim jest troche ustawień dotyczących zasilania itd.

 

Musiałem odpiąć wtyczkę od Mobo, podpiąć ponownie i wtedy wystartował. 

 

Masz na myśli 24pin?

 

Masz możliwośc przetestowania z innym zasilaczem? 

Tak chodził o 24pin, ale wszystko już działa. Najpierw zrobiłem default z poziomu biosu a później clear cmos. Teraz komputer startuje normalnie nawet jak mu wyłączę zasilanie. Dzięki chłopaki, człowiek całe życie się uczy. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...