Skocz do zawartości

dac do 500zł jak najbardziej mobilny


Recommended Posts

Hejo.

Aktualnie posiadam fx audio fx01 (z pierwszych wypustów) i smsl sap8.

Słuchaweczki to ATH m40X, ale pewnie będę się przymierzać do dt990 z racji poszukiwania V pod muzykę elektroniczną.

Pytanie moje brzmi. Czy jest jakiś dac/amp z potencjometrem (gałka głośności), który nie wymaga zasilania z gniazdka i obsłuży 990? :D

Wymaganie co do brzmienia to neutralne lub ciepłe granie.

Pod wymagania pasowałby fiio q1 mark II, ALE.. Producent mówi o napędzaniu słuchawek do 150 ohmów, więc 990 pro odpadają.

Jakieś pomysły?

Z drugiej strony sobie myślę, czy cokolwiek mnie zadowoli po przejściu z aktualnego zestawu..

@PS co do tej mobilności. Chodzi o to, żeby nie wymagane było okablowanie do gniazdka i w miarę możliwości, żeby nie zajmował dużo miejsca.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

 

 

1000 się o czymś pomyśli
Przy 1000 też niewiele to zmieni. Kwestia nie leży w ilości pieniędzy tylko w zasilaniu z USB. A to jest liche prądowo (USB 2.0 to 2,5W, USB 3.0 4,5W na całe urządzenie). Jak chcesz mieć porządne wzmocnienie to albo potrzebujesz zasilania z sieci(i to jest najsensowniejsze wyjście), albo bateryjnego.

Może pomyśl nad takim FiiO K5 Pro

 

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-k5-pro-recenzja/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A DragonFly Red? Super mobilny i świetny jakościowo zwłaszcza do ciemniejszych słuchawek.

Słuchałem. Niezbyt mnie satysfakcjonuje, no i brak "gajgi" :D

 

@kombajn Zrobię małe roszady. Kupię mobilnego daca, ale samego wzmaka pod prąd, który będzie na stałe przy PC tak jak jest teraz z smsl sap8.

Może skuszę się na jakiegoś dapa, który obsługuje spotify i może służyć jako dac. Się pomyśli :D

Ostatnio mnie telefony niemiłosiernie denerwują przez czas pracy na baterii.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

W sumie mógłbyś pójść w FiiO K5 (bez Pro) + DAP. K5 jest też stacją dokująca dla DAPów FiiO. Mobilnie masz DAP'a a po przyjściu do domu podpinasz pod stacje i masz wzmocznienie + DAC do kompa

https://fiio.pl/produkt/fiio-k5-amp/

Do K5 można zadokować  "Odtwarzacze Fiio z serii X takie jak X1, X3II, X5II, X7 oraz DAC/AMP E17K "

Link to post
Share on other sites

z tego ci widzę to chyba skończyli to produkować. Ale podsunąłeś mi niezły pomysł. Jak dozbieram te 1000 zł na dapa to muszę się rozejrzeć za takim rozwiązaniem.

 

Przy okazji. @kombajn Słuchałeś może i porównywałeś 3 różne wersje dt990? Ja nigdzie nie miałem okazji i cholera nie wiem czy pchać się w większe koszty (990 600 ohm), które są spowodowane urządzeniem, które je zasili, czy 250, które mogę zasilić, A może 32, które zasilę nawet dobrym telefonem :D

Muszę mieć coś pod muzykę elektroniczną, bo mi ath 40x przy moim sprzędzie nie wystarczają. Nie ma tego mięsa i głębi na dole.

Link to post
Share on other sites

Ja dodam, że niektóre DAP mają funkcję DAC przez USB - wtedy nie potrzebujesz stacji dokującej, bo DAP może robić i za mobilnego grajka, i za stacjonarny DAC/AMP. Trzeba tylko zwracać uwagę na funkcję ładowania podczas pracy jako DAC USB. Mój iBasso DX160 powoli się rozładowywał podczas pracy jako DAC, mimo jednoczesnego ładowania z PC.

 

Nie liczyłbym natomiast na przybycie mięsa. ATH nie są hojne w sub basie i raczej DAC czy DAP tego nie zmienią. Chyba, że akurat będą miały podbite to pasmo. Być może DAP z EQ by tu pomógł, ale nie wiem, czy w trybie DAC EQ jest wspierany - trzeba by pokopać. Aczkolwiek i to da się obejść - w trybie grajka używać EQ z DAP, a w trybie DAC USB używać EQ w systemie PC. Alternatywą dla iBasso mogą być DAP od FiiO z serii M. M7 powinien być poniżej 1000.

 

Nie pakowałbym się też w 600Ohm. Lepiej wziąć słuchawki łatwiejsze w napędzeniu, a wybrać lepszy dac+wzmak - taki bez wysokich szumów i z niską impedancją wyjściową. Wtedy 600Ohm nie potrzebujesz.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Przy okazji. @kombajn Słuchałeś może i porównywałeś 3 różne wersje dt990? Ja nigdzie nie miałem okazji i cholera nie wiem czy pchać się w większe koszty (990 600 ohm), które są spowodowane urządzeniem, które je zasili, czy 250, które mogę zasilić, A może 32, które zasilę nawet dobrym telefonem :D

 

Chciałbym, żeby tylko impedancja była odpowiedzialna za wysterowanie słuchawek...

Link to post
Share on other sites

Chciałbym, żeby tylko impedancja była odpowiedzialna za wysterowanie słuchawek...

Wiadomo, że nie tylko ona. W tym przypadku ma to chyba jednak znaczenie, bo z tego co się dowiedziałem, sap8 zasili 250, 600 już nie. A 32 wg użytkowników da się napędzić dobrym telefonem czy dapem.

Link to post
Share on other sites

To co prawda o 880 a nie 990 ale wysłuchaj sobie. Była też ciekawa wersja pisemna ale chyba szlag trafił portal inerfidelity :(


Aha i K5 Amp dawał sobie radę z DT880 600 Ohm. Używałem ich na hi-gain z głośnością na 50-60%. Jakoś prawie 3 lata temu miałem DT990 Premium 250 Ohm i nie zrobiły na mnie wrażenia. Raczej wydawały mi się takie hmm normalne. Lekka V żadnego błysku czy coś. Odesłałem je do Amazonu po jakiś dwóch tygodniach. DT880 są zdecydowanie lepsze.

Edytowane przez kombajn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I tak co do DAC'a - może FiiO E17 Alpen/E17K Alpen II?
Działają jako wzmacniacze i jako DAC.

Oba ruszają z USB, są małe, przenośne... Musiałbyś zobaczyć jak z jakością - czy Ci będzie odpowiadać...
K5 + E17K też nie jest głupim wyjściem - gra to nieźle, choć ważny jest dobór słuchawek, polecałbym do tego zestawu raczej słuchawki grające dość ciepło.
 
Przy okazji uważałbym na wypalone wyświetlacze OLED w E17/E17K, bo to może być problem.

 

Wadą DT990Pro jest dość matowa i szóstka średnica. W każdym razie 250-ek.

Jak dla mnie trochę wycofana, moooże mógłbym nazwać ją "matową". Raczej na pewno nie szorstką. To jakoś mi nie gra jedno z drugim...?

 

Aha i K5 Amp dawał sobie radę z DT880 600 Ohm

Bardzo ładnie napędził Sennheisery 599, 600, 650 i Beyerdynamic 770 i 990 na 600 Ohm. Mimo niewielkiego rozmiaru ta skrzyneczka ma trochę mocy. :D  I jak na moje ucho i upodobania to Beyery 990 chyba mi lepiej brzmią te w wersji 250 Ohm. Ciężko ocenić, nie miałem obu modeli w tym samym czasie w rękach...
Link to post
Share on other sites

 

 

Kwestia gustu. 990 250Ohm są mocno fajne, tak samo 770. Z 880 nie miałem do czynienia więc się nie wypowiadam.

880 są IMHO o wiele lepsze od 990. Pewnie dlatego od kilku dekad to one są uznawane za flagową konstrukcję z tego tria. No i jest jeszcze (w sumie mało istotny ale zawsze) element pt wygląd zewnętrzny. DT880 wyglądają na swoją cenę i są estetyczne, DT990 PRO wyglądają jak leżak magazynowy z lat 80 a Premium jak odpustowa zabawka no a DT770 podobnie jak DT150 pasują bardziej do czołgu niż do salonu.

Link to post
Share on other sites

Fostex T20RP mk3 

Lepszego dołu dawno nie słyszałem, a właściwie to chyba nigdy. Dodatkowo bardzo fajna przestrzeń i świetne pozycjonowanie. W grach się sprawdzają pierwsza klasa. Do muzyki elektronicznej też pasują przy czym ja taką rzadko słucham.

 

1cb0aacf9a7b.jpg

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@FeX T20 mają więcej basu ale tak generalnie to wszystkie trzy modele z tej serii zagrają tak jak je sobie zmodujesz. Ja do T50 przed laty założyłem skórzane pady Dekoni i grały mocnym basem z równie mocno wycofaną górą i lekko cofniętą średnicą . POtem te T50 rozebrałem i zmodyfikowałem w środku według filmiku instruktażowego od Meyflower Electronics (sprzedają gotowe zestawy do modyfikacji ale ja kupiłem to co potrzebowałem lokalnie). Słuchawki mocno się wyprostowały ale dopiero wtedy stały sie (dla mnie) jakieś takie właśnie pozbawione życia i koniec końców przywróciłem je do stanu pierwotnego i sprzedałem. Teraz w T20 nic nie grzebałem poza wymianą padów i na hybrydach mają super dół ale reszta pasma jest jak najbardziej obecna i równa.

 

@neckol

 

Aha jeszcze jedno to jest moja druga para T20, pierwszą kupiłem kilka lat temu z Amazonu i była wadliwa(przerywało gniazdo 3,5mm do podpięcia kabla) wiec z miejsca ją odesłałem i więcej nie wracałem do tematu.Po jakimś czasie kupiłem T50. Także uprzedzam. Możliwe że to jednostkowy przypadek i ja po prostu miałem pecha - a obecna sztuka jest ok - a możliwe też że z ich kontrolą jakości jest średnio. No ale wszystko można zawsze odesłać.

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

Te słuchawki Fostexa to jest istna baza do przeróbek i trochę firemek bawi się w takie rzeczy, jak np. MrSpeakers.

 

T20RP nie miałem, więc nie bardzo mam jak zabrać głos, same słuchawki są ciekawe ze względu na zastosowany przetwornik, który właśnie wykorzystywano do różnorakich modów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...