Skocz do zawartości

Wolne ładowanie stron internetowych na laptopie.


Recommended Posts

Witam,

 

posiadam laptopa Acer, prawdopodbnie Aspire, domyślnie siedzi w nim cpu od AMD: E1-1200 z zintegrowaną grafiką hd 7350(?) i 4gb ram. Problem polega na tym że po zalaniu kawą laptop znacząco zwolnił i strony internetowe typu youtube przyprawiają laptop o zadyszkę. Przeinstalowałem system z W7 na W10 i problem nadal ten sam, na świeżym systemie ciężko w ogóle sprawnie przeglądać internet. Podejrzewałem, że to problem samego procesora, który już swoje lata ma ale na podobnym sprzęcie, który ostatnio testowałem działało to o niebo lepiej. Z ciekawości puściłem testy OCCT, wszystkie po kolei i było bez zarzutu dopóki nie doszło do testu VRAM, gdzie wywaliło 70+ błędów. Teraz moje pytanie, czy procesor jest już skazany na straty czy da się coś z tym zrobić? Sam procesor jest chyba wlutowywany więc pozostaje ewentualna wymiana płyty? Płyta główna to prawdopodobnie E1-521 a przynajmniej takie numery znajduję na tyle obudowy. Szczerze nigdy nie wymieniałem płyt w laptopie i spędzałem czas głownie nad PC, potrzeba do tego jakiś specjalnych narzędzi, czy wystarczy zwykły wkrętak i chwila cierpliwości?

Link to post
Share on other sites

Tak wygląda sama płyta po otwarciu laptopa:
 
GwWYWn7.jpg

apCqTyr.jpg
 
W zasadzie to nie widać jakby zostały jakieś resztki po kawie. To też nie jest tak że laptop pływał w tej kawie. Może to nie jest przyczyna błędów tylko zbieg okoliczności? Możecie coś wywnioskować po tych zdjęciach?

Link to post
Share on other sites

Do oczyszczenia zwały kurzu przy wylocie wentylatora. Wentylator do wymontowania i wyczyszczenia. Określ w jakim położeniu jest klawiatura, szukaj śladów zalania poza obszarem klawiatury. Lupa będzie pomocna. Być może tylko klawiatura przyjęła kawę. Potem odpalenie (bez kompletnego montażu) i kontrola temperatur. W zależności od temperatur decyzja o wymianie pasty.

Link to post
Share on other sites

pędzelkiem oczyścić z kurzu potem izopropanol albo kontakt ipa i oczyścić płytę w miejscach gdzie widać będzie resztki płynu - kawa woda sok. Zdemontować chłodzenie położyć nową pastę termo ... i pytanie czy ta karta graficzna ma swą pamięć vram? czy posiłkuje się ramem z płyty głównej? Jak współdzieli pamięć to jeszcze memtest zrobić 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...