Skocz do zawartości

Piszczenie cewek przy dużej ilości FPS'ów


Recommended Posts

Witam

kupiłem ostatnio kartę graficzną rtx 2070 super, generalnie wszystko jest dobrze jednak pojawiły się problemy z piszczącymi (syczącymi) cewkami przy dużej ilości fpsów i jak w takim CS:GO obniżenie do 60 fpsów pomogło to w takim Rust już nie pomaga ani obniżenie klatek do 60 ani włączenie G-vsync pomaga dopiero po obniżeniu do 20 klatek. Czy dało by się to jakoś naprawić własno ręcznie ? Dodam że nie długo mam zamiar kupić sobię monitor 144 mhz i wtedy konieczne chyba będzie ustawienie 144 fpsów co najmniej co jeśli w tedy dalej będzie piszczyć ?

Link to post
Share on other sites

te cewki po piersze sa zespolone po drugie juz zalane tylko słabym klejem lub wybrak prodkcyjny.

To co chcesz teraz karte rozbebeszac chyba nie wiesz jakie to kowalstwo artystyczne

Nie ja, oddam w odpowiednie ręce, karty nie oddam do zmiany ponieważ jedyne co mogę zrobić to prosić o zwrot pieniędzy a tego nie zrobię ponieważ udało mi się ją dopaść w dobrej cenie, i raczej drugiej takiej okazji nie będzie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie ja, oddam w odpowiednie ręce, karty nie oddam do zmiany ponieważ jedyne co mogę zrobić to prosić o zwrot pieniędzy a tego nie zrobię ponieważ udało mi się ją dopaść w dobrej cenie, i raczej drugiej takiej okazji nie będzie.

 

Albo godzisz się z takim działaniem karty albo robisz zwrot. Zalewanie nie wyeliminuje całkowicie problemu w dodatku masz bonus w postaci utraty gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Hm nie zaszkodzi spróbować. Nagraj wideo gdzie słychać tą kartę podczas grania z wysokim fps.

 

Jestem po 2 wymianach zasilaczy Cooler Master właśnie z powodu puszczenia cewek. Wysłałem im wideo z włączonym Fortnitem bez vsync. Wideo pokazuje problem dużo lepiej niż wymiana wielu maili gdzie mogą zarzucić subiektywne odczucia.

Link to post
Share on other sites

Pytanie jakiej klasy kolega ma zasilacz, bo to on czasem stanowi problem. Zawsze można spróbować kartę porządnie przepalić 3d markiem, może cewki będą mniej piszczały. Warto pogrzebać w ustawieniach biosu płyty, znajdziesz poradniki w necie jakie opcje włączyć. Poczytaj o dławikach ferrytowych !

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Pytanie jakiej klasy kolega ma zasilacz, bo to on czasem stanowi problem. Zawsze można spróbować kartę porządnie przepalić 3d markiem, może cewki będą mniej piszczały. Warto pogrzebać w ustawieniach biosu płyty, znajdziesz poradniki w necie jakie opcje włączyć. Poczytaj o dławikach ferrytowych !

550W golden plus

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...