Skocz do zawartości

Karta sieciowa WIFI do komputera na PCIE


Recommended Posts

Cześć
Jako że zmieniam miejsce zamieszkania i nie będę mógł już używać kabla ethernetowego potrzebuje zakupić karty WIFI. Komputer używam w większości do przeglądania internetu i pracy, ale czasem lubie też pograć w gry FPS typu Warzone
Szukam karty na PCIE bo stawiam że na USB będzie gorsza
Czy któraś z tych kart (czytałem że jedne z lepszych są w tej cenie) będzie w miarę dobra? Czy może jakaś inna?
Nie chce mieć jakiś wielkich problemów z opóźnieniem w grach albo niestabilnym łączem.

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wbax200-wifi6-bluetooth-9655460347?fromVariant=8924471330

 

https://allegro.pl/oferta/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-ac-bluetooth-8924471330?fromVariant=9655460347

Link to post
Share on other sites

No właśnie tego nie wiem i nie mam jak się dowiedzieć dopóki się nie przeprowadzę.

Jedyne informacje które teraz wiem to to że router jest od UPC, a prędkość to 300Mb więc stawiam że pasmo 5ghz będzie dostępne ale nie jestem pewny

Edytowane przez Wieszak
Link to post
Share on other sites

UPC pozwala na takie manewry? Jaki router by wtedy był okej?

Czy może chodzi o podłączenie routera z lepszym WIFI poprzez ethernet do tego od UPC?

Z internetu będą korzystać 2 laptopy, 1 stacjonarka i 2 telefony

Karta WIFI i tak dalej będzie potrzebna więc wtedy jaka?

Link to post
Share on other sites

Łączysz nowy ruter z modemem UPC po RJ45 (warto zgłosić, żeby przełączyli modem w tryb bridge, albo żeby chociaż wyłączyli WiFi). Jeśli będziesz miał odpowiednio mocny ruter, to wtedy możesz wybrać tańszą kartę. Szukaj karty sieciowej z zewnętrzną anteną i w standardzie ac.

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...