Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Pytanie z kategori głupich.

Posiadam aio fractal kelvin s36 i czy pompka dalaby rade jeśli dołączyłbym do tego chlodzenia zwodowaną karte graficzną? Mam teraz 2080 ale w przyszłości prawdopodobie zmienie na 3080. Nie pytam czy chlodnica wyrobi tylko czy pompka da rade i czy np nie spali sie raz dwa?

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Jako tako dałoby radę, ale blok GPU musi charakteryzować się niskimi oporami.

 

Gorzej z wydajnością CPU+GPU (jednocześnie).

 

Może pomyśl nad złożeniem taniego zestawu GPU niezależnego od AIO (ja tak aktualnie kombinuje do 3080'tki). Tzn. oddzielny loop.

1) Tania pompa DC-LT z małym rezerwuarem nad nią (np. Alphacool)

2) Radiator Barrows/Bykski z ali (np. 240 x 45mm)

3) Jakiś legitny blok GPU (Watercool, EK, Alphacool)

4) Złączki np. barrow/alphacool

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

1) Nie specjalnie się orientuje z blokami GPU. Musiałbyś poczytać recenzje i testy. Unikaj chinoli typu Barrows/Bykski itp, o ile radiatory mają normalne (i super tanie) to z blokiem na drogie GPU bym nie ryzykował.

 

2) Kolejność ma niewielkie znaczenie. Temperatura płynu w układzie ma. GPU natychmiastowo "skatuje" temperaturę płynu w układzie, a mały radiator AIO 360x28 (albo pewnie coś takiego na grubość, nie chce mi się sprawdzać) może nie wyrobić z oddawaniem ciepła. Byłoby słabo gdyby temperatura płynu przekraczała 40*c albo była jeszcze większa.

 

Kolejną wadą jest brak rezerwuaru w takim setupie.

 

Dwa oddzielne loopy (CPU i GPU) są bardzo efektywne (i stosowane w najdroższych kompach). A AIO spokojnie spełni rolę loopa dla CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...