Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Słowami wstępu chciałbym przeprosić jeżeli mój temat znalazł się w nieodpowiednim dziale, jednak jestem tutaj nowy a ogrom tematów i informacji troszkę mnie przytłacza icon_smile.gif

 

Przechodząc do sedna: Mam zamiar wymienić mój wysłużony już headset HyperX Cloud I na coś nowego, jednak przyznam się bez bicia że jestem zielony w tym temacie i kompletnie nie mam pojęcia co mogło by mi je zastąpić. W Cloudach ceniłem sobie przede wszystkim jakość dźwięku która totalnie mnie urzekła, a także ich wytrzymałość. Nie jestem audiofilem a także nie testowałem niczego konkretnego poza tym modelem więc może dla tego ten dźwięk na owych słuchawkach tak mi się spodobał icon_smile.gif

Zastosowanie: Głównie potrzebuje ich do gierek, szczególnie zależy mi na dobrym dźwięku przestrzennym gdyż zazwyczaj razem z kolegami ogrywam FPSy (CS GO / Black Squad) gdzie gra na słuch jest dosyć ważna. Lubie sobie też posłuchać muzyki ale umówmy się że jednak te gierki będą głównym wyznacznikiem icon_smile.gif (Wspomnę iż moje Cloudy I pomimo swojego przeznaczenia do gier, całkiem dobrze spisywały się przy słuchaniu muzyki icon_smile.gif) Równie ważną sprawą jest komfort, gdyż przed komputerem potrafię spędzić nieraz z 8-10h (sesje w gierce lub praca grafika). Chciałbym możliwie jak najbardziej zniwelować dyskomfort. Tzn żeby po tak długim czasie uszy nie bolały ani zbytnio się nie pociły.

Nie jestem pewien czy podawanie wszystkich parametrów mojego komputera jest istotne więc nadmienię tylko że używam laptopa Lenovo Legion Y520-15IKBN i nie posiadam żadnej zewnętrznej karty dźwiękowej. Niestety mój laptop posiada tylko jedno wejście mini-jack na słuchawki przez co nie można podłączyć mikrofonu dlatego też moich Cloudów używałem bez mikrofonu.

 

Idąc dalej, mój znajomy poleca mi headset firmy SteelSeries, model Arctis 5 jednak nie jestem do nich szczególnie przekonany. Przymierzałem je w sklepie i nie zachwyciły mnie niczym szczególnym. Niestety nie mogłem usłyszeć jak grają. Poza tym wydaje mi się że to kolejny 'gamingowy' bubel pokroju razera za duże pieniądze. Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę icon_smile.gif Jedyne co jest w nich fajne to poduszki AirWave dzięki którym uszy w ogóle się nie pocą.

 

Z modeli które mnie zainteresowały wymienię HyperX Cloud Alpha i iSK HD9999.

Cloud Alpha posiada w zestawie mikrofon jednak słyszałem że jest on naprawdę złej jakości. Natomiast ISKi w ogóle nie maja mikrofonu, jednak nie jest dla mnie problemem dokupić osobny mikrofon.

Poradźcie mi proszę które z powyższych słuchawek lepiej kupić, tak aby spełniały moje kryteria. A także jeżeli lepiej wybrać ISKi to prosiłbym również o polecenie odpowiedniego mikrofonu (Proszę zwrócić uwagę na to że mam tylko jedno wejście minijack w laptopie). Możecie też polecić inne modele, jednakże prosiłbym wtedy o uzasadnienie dlaczego icon_smile.gif

Na ten moment byłbym skłonny kupić ISK HD9999 jednakże sentyment do Cloudów mnie jeszcze powstrzymuje, stąd pewien dylemat i myśl o założeniu tematu icon_biggrin.gif

 

Budżet: 300zl słuchawki, do 100zl mikrofon

 

Jeżeli coś mi umknęło to oczywiście zaraz to uzupełnię

Pozdrawiam

Edytowane przez Magister Kebab
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...