Skocz do zawartości

Aparat do filmowania dla początkującego


Recommended Posts

Cześć wszystkim! Czy ktoś mógłby mi polecić aparat głównie do filmowania do 2.5k. Dopiero zaczynam się uczyć. Na samym początku myślę, że będę chciał robić coś w stylu vlogów z moich wyjazdów, również interesuje mnie slow mo i timelapsy, ale mam zamiar ciągle się rozwijać :D. W grę wchodzą również zdjęcia, ale to schodzi na dalszy plan. Fajnie, żęby nie miał problemu z nagrywaniem nocą (np. miasta) Myślałem nad lumixem g7. Czy znajdę coś ciekawego w tym budżecie?

Edytowane przez Drezek
Link to post
Share on other sites

Nie w tych pieniądzach. Dobry obiektyw, który da lepsze wyniki niż RX100 będzie kosztował więcej niż te 2,5k. I nie będzie uniwersalny. Z kitem lepszych nagrań nie uzyskasz.

A niby w tym Sony optyka jest jakaś nadzwyczajna?

W bezlusterkowcu jeśli będzie go "ograniczać" optyka to zawsze może dokupić inny obiektyw a w tym Sony jest skazany na to co fabryka dała.

https://foto-szop.pl/aparat-panasonic-lumix-g-dc-gx800-12-32-35-100-czarny-p-33558.html?lexmark&utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Edytowane przez bergercs
Link to post
Share on other sites

"Kitowy" 12-32 w Panasach to dobry obiektyw, 25 F1.7 to bardzo dobry obiektyw. Pierwszy jest w zestawie, drugi kosztuje poniżej 600zł. Mieści się w budżecie - więcej dokupować nie musi ale może gdy zechce.

 

A optyka w tym Sony to niby co? Specjalizowany obiektyw wysokiej klasy> Nie - to kitowa optyka, w której producent  musiał iść na duże kompromisy aby upchnąć to w małej obudowie. I najgorsze bez możliwości dokupienia lepszej.

Link to post
Share on other sites

To może niech autor zdecyduje? Ja dałem swoją propozycję i nie zamierzam się wykłócać, bo ktoś na siłę będzie wmawiał że jego lepsza.

Osobiście mam RXa i Alphę 5100 z kitem który jest również uważany za dobry (jak na kita) i jakość filmów z obu aparatów jest porównywalna. a RX mniejszy i poręczniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...