Skocz do zawartości

Zastąpienie kilku zasilaczy impulsowych jednym z kilkoma wyjściami


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez maly_wrobelek,

Recommended Posts

Cześć,

 

Przy telewizorze mam skończoną liczbę gniazdek (8) i ograniczone miejsce. Nie mogę dokładać trójników do gniazdek, bo mi się zasilacze nie mieszczą w przestrzeni.

Podłączone mam w tej chwili:

- TV (230V)

- Soundbar (230V)

- PS3 (230V)

- Livebox 3.0 (12V)

- Modem światłowodowy (wymagany przy liveboxie, jeżeli świadczą usługi na światłowodzie INEA) (12V)

- Bramka VoIP (12V)

- Telefon Stacjonarny (nie sprawdzałem zasilacza)

- Dekoder Satelitarny (12V)

 

Potrzebuję wpiąć tam jeszcze Adapter Powerline TENDA PH5 no i nie mam wolnego gniazdka.

 

Czy mogę urządzenia zasilane 12V podłączyć do jednego zasilacza np takiego z Xboxa lub jakiegoś innego zasilacza do LED'ów (moc około 60-120 W) i będzie to wszystko stabilnie działało?

Ma ktoś coś takiego i to się sprawdza?

 

Jako ciekawostka pytanie opcjonalne, jeżeli mogłoby to działać, to czy pobór prądu z gniazdka jednego zasilacza będzie mniejszy czy większy niż kilku pojedynczych dedykowanych?

Edytowane przez maly_wrobelek
Link to post
Share on other sites

No i chyba mam to co szukałem. Dzięki kolego za podprowadzenie tematu dzięki któremu znalazłem coś niecoś.

 

Wybiorę chyba taki zasilacz 12V 96W

Do tego prosty rozgałęźnik z 1 wyjścia na 8 lub 4

 

No i obędzie się bez lutowania plug and play. Muszę tylko jeszcze sprawdzić czy wszędzie są wtyki 2,1/5,5

 

Czyli chyba temat rozwiązany, ale dam jeszcze znać jak już podłącze setup.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

No i podłączyłem wszystko.

 

Działa znakomicie. Z problemów jakie napotkałem, to musiałem przylutować / zmienić jedną wtyczkę bo do Livebox 3.0 potrzebne jest gniazdo DC 2,5/5,5 a rozgałęźnik miał tylko 2,1/5,5. (na allegro dostępne są adaptery jeżeli ktoś nie lubi lutować)

 

Dodatkowo musiałem jeden kabel przedłużyć bo rozgałęźnik jest krótki a do dekodera miałem trochę dalej.

 

Co do poboru prądu z gniazdka to praktycznie bez zmian. Więc czy są podłączone 4 dedykowane zasilacze czy jeden z większym zapasem mocy nie ma znaczenia.

 

Polecam i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...