Skocz do zawartości

Chwilowy lag ze spadkiem fps'ów GTX 1650 Super


Recommended Posts

Witam, nie tak dawno złożyłem nowy komputer i wszystko śmigało jak trzeba, ale od kilku dni mam problem z chwilowym lagiem, spadkiem fpsów na dosłownie sekundę co kilkanaście sekund,minut w grze (dodam, że nic nie wgrywałem nowego). Robiłem już wszystko co się dało - formatowanie, aktualizacja wszystkich sterowników,  nawet czyszczenie mimo, że komputer jest nowy. Problem jednak pozostał, zacząłem kombinować z różnego rodzaju monitorami i stress testami i po kilku dniach  %-) odkryłem coś ciekawego karta w grze traci na użyciu o jakies 20% i wtedy pojawia się owa ścinka, zwróciłem też uwagę, że w grze w afterburnerze (zawsze mam go odpalonego, przed problemem też miałem) mam teraz użycie ramu na około 5500 a wczesniej miałem 7500. Gdy odpaliłem test w FurMark użycie GPU było stałę na 98% i fpsy też stałe na 68 klatkach przez całe trwanie testu. Temperatury w normie, procek okolo 50°C, GPU 60°C, w stresie 70°C.

 

Mam:

win10

GTX1650super

Ryzen 5 1600af

ASRock A320M DVS r4.0

Ram Viper DDR4 16GB

Zasilacz Silentiumpc vero3 500W

 

lagg.jpg

 

 

 

Z góry dziękuje za pomoc  ^^  ogólnie problem jest dość dziwny i trochę nie liczę, że ktoś to rozwiąże, ale jak nie tu to gdzie...  :(

 

Link to post
Share on other sites

coś może w systemie, skoro teraz tak mało ramu wykorzystuje to pewnie z dysku doczytuje stąd lagi, jak jest to hdd to raczej na pewno od tego, u siebie jak mam jakieś ostre ścinki, a szczególne w filmach między misjami w grach, to na bank od dysku i kopiuje grę na ssd/nvme

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

gra to ARMA 2 i 3, obie zoptymalizowane jak tylko sie da, zużycie procka najbardziej na cpu 1,7,9,12, skacze miedzy 40% a 60% reszta wątków rożnie 0-10% podczas ściny podskakują nawet do 20% ale cieżko to wychwycić bo trwa to ułamek sekundy a te wartości skaczą cały czas.

Link to post
Share on other sites

sprawdz jeszcze wykorzystywanie dysku na którym jest podczas zacinek. może już umiera

włącz v sync i sprawdz, potem wyłącz i sprawdź. zresetuj też ustawienia w panelu sterowania nvidia.

Posprawdzaj kable zasilacza które zasilają płyte dysk i karte graf czy są dociśnięte
 

Jeśli dalej lipa to odpalaj furmark rog edition tam daj rog 02 vulcan i testuj z godzine. dodaj licznik błędów.

Cpu sprawdzisz np w aida 64 a memki w sumie też. w Aida64 mozesz wszystko obciażyć na raz i moze zasilacz nie wyrabia. testuj wszystko z godzine

Edytowane przez danieloslaw1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...