Skocz do zawartości

GTX1660Super czy 5600XT


Recommended Posts

Witam wszystkich, po niedawnym zakupie 5500XT jednak przyszła ochota na coś mocniejszego, dlatego że dopłacając zaledwie 150zł można mieć 1660Super ponieważ 1660S Gigabyte 2 wentylatorami można złapać za 950zł. Rozważając 1660S do głowy przyszedł mi 5600XT

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-5600-xt-9425512457

https://allegro.pl/oferta/gigabyte-radeon-rx-5600-xt-gaming-oc6-gb-gddr6-9414753248

 

I teraz pytanie do was :

mniejszy 5600XT Windforce x2 za 1240zł

czy większy 5600XT Windforce x3 za 1300zł

kultura pracy małego Gigabyte 5600XT będzie na tyle kiepska, że lepiej dopłacić do większego?

 

Warunków w obudowie nie mam złych, co prawda obudowa stara (CoolerMaster 334) ale posiadam dwa wentylatory na przód i tył, także obieg powietrza jest całkiem ok.

 

a może dopłata na tle 1660S jest już za duża i nie opłaca się? (+290zł do małego 5600XT, +350zł do dużego 5600XT ) więc możliwe że 1660S jest sporo opłacalniejszy?

 

RTX2060 niestety jest za drogi, bo zaczyna się od 1400zł, a ja chcę dać max 1300zł

 

Mój monitor nie posiada ani Gsync, ani FreeSync. Gram w rozdzielczości 1920x1080 w nowsze produkcje, nie mam parcia na Ultra detale, ale nie lubię schodzić poniżej High

 

R5 1600x 4Ghz

2x8 3200

Seasonic G450

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Przecież 5600XT jest dużo wydajniejszy, nie ma się nad czym zastanawiać.

Sprawdź tu ceny

https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;szukaj-radeon+rx+5600+xt;0112-0.htm

Tanio masz Red Devila czy 3 wentylatorowy Gigabyte. Może właśnie Red Devil będzie lekiem na wybór między tym a tym Gigabyte.

Oczywiście taniej jest ten Gigabyte z dwoma, ale nie wiem, pewnie musiałbyś bawić się z uv. Jak grasz na słuchawkach to może i kultura pracy przejdzie.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Venorion, a ile Ty właściwie chcesz przeznaczyć na Gpu? Bo może styknie niedługo na rx 5700 XT?

 

https://m.olx.pl/oferta/powercolor-radeon-rx-5700-xt-standard-version-8gb-gddr6-CID99-IDGk4Fl.html?reason=

 

Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc może być sporo zmian na rynku wtórnym

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja niedawno kupiłem szafirka pulse rx5600xt za 1380 , też sie zastanawiałem na gigusiem 2xwentylowym, ale po przejrzeniu testów na róznych portalach i yt odpuściłem - raz suszara straszna, dwa bios po aktualizacji tylko 1620 na gpu, nowszy tylko ci ramki z 12k na 14k aktualizuje więc lipa - ja na starcie już miałem stock 1780 boost

za to wersja gaming 3xwentyl jest juz spoko, aktualizacja do 1750 jest na stronie, cichutki tutaj śmiało bym dołożył te 60 zł

rtx2060 olałem, jestem fanem bf-ów a w tej grze rx5600 chodzi jak 2060s czy nawet 2070

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Venorion, a ile Ty właściwie chcesz przeznaczyć na Gpu? Bo może styknie niedługo na rx 5700 XT?

 

https://m.olx.pl/oferta/powercolor-radeon-rx-5700-xt-standard-version-8gb-gddr6-CID99-IDGk4Fl.html?reason=

 

Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc może być sporo zmian na rynku wtórnym

Taką kartę brać bez gwarancji... Ryzyko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycję z 5700XT. Wybierając kartę biorę pod uwagę, że obecnie mam Ryzena pierwszej generacji także z GPU nie ma co się rozpędzać, dopiero gdy za rok wymienię procesor wtedy pomyślę o jakiejś fajnej karcie.

 

Skoro polecacie 5600XT Gaming 3x to wybieram go, myślę że pod FHD wystarczy. Ciekawy jest fakt, że posiada 2GB pamięci mniej niż 5500XT, ale to chyba nie powinno być problemem. Gdy przyjdzie to dam znać o kulturze pracy i napiszę jakieś krótkie porównanie wydajności z 5500XT

Link to post
Share on other sites

ja wybierałem podobnie jak autor, zaczynałem od 2-wentylatorowego gigabyte windforce, późnej zacząłem sie za gaming oglądać, aż w końcu uciułałem do szafirka i jest mega - jeszcze tak wydajnego i cichego  chłodzenia moja buda nie widziała (a było tych kart) ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bo tj tak: od czasu do czasu jakiś inny producent zrobi dobrego Radeona (MSI rx 480 Gaming X, Aorus rx 580 Xtr, PowerColor rx 5700 XT Red Devil) ale innym razem ten sam producent odwali guano, które z dobrym produktem ma wspólną tylko nazwę (MSI rx 580 Gaming X, Gigabyte Rx Vega 64 OC Gaming, PowerColor rx 590).

 

Są producenci, którzy z definicji robią większe lub mniejsze Radeoguano: XFX, Asrock, Asus.

 

I jest Szafir: wersja bardzo dobra - Pulse - dla tych, co nie chcą pójść od razu z torbami; oraz wersja wypas - Nitro - dla entuzjastów, których sprzęt ma odjeżdżać konkurencji na pełnej q*wie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktycznie Sapphire dobry, jednak Gigabyte 3x Gaming (ten duży) potaniał do 1239zł co było wystarczającym bodźcem aby wybrać ten model. 

Fajny podświetlany napis Gigabyte z boku karty, kultura pracy bardzo dobra, jest cicho. W grach ciężko dobić do 65 stopni, także naprawdę przyzwoicie.

Wydajnościowo faktycznie czuć poziom RTX2060, wyraźnie lepiej niż 5500XT

 

Jedno "ale" mam stary bios tzn z niższym taktowaniem, podobno Gigabyte wypuścił nowy bios z lepszym taktowaniem, także miło byłoby gdyby ktoś podesłał link do tego biosu, bo ja nie wiem gdzie tego szukać.

Link to post
Share on other sites

Jeden z kolegów z forum kupił 5600 XT Gaming OC i jego sztuka po wgraniu Biosu ze strony Gigabyte... łapała Blue Screeny :/ Kontaktował się nawet z Supportem ocb i dostał info, że nie wszystkie egzemplarze są w stanie utrzymać 16 Gbps na pamiątkach - kartę oddał, kupił Szafira.

 

Ten kolega miał przygody z Gaming OC

 

http://forum.benchmark.pl/user/41974-maxi94/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-R56XTGAMING-OC-6GD/support#support-dl-bios

Tam w opisie jest napisane, że trzeba wybrać odpowiednią wersję dla posiadanego biosu ( np F61 wgrywać jeśli obecnie jest F60 )

wie ktoś może w jaki sposób sprawdzić obecną wersję biosu karty?

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Bios wgrałem za pomocą poradnika Blacka na YT.

Niestety zauważyłem, że trzeci wentylator nie obraca się pod obciążeniem, tzn startuje dopiero wtedy kiedy ruszyć go palcem, sam z siebie nie startuje, więc karta raczej do zwrotu, a szkoda bo było tak fajnie.

Link to post
Share on other sites

Nie no, raczej takich technologii jeszcze nie wprowadzili xD

 

Panowie, jednak wstrzymam się z ponownym zakupem dopóki aż karty RTX3000 na dobre zadomowią się w naszych sklepach, może to mocno zmieni sytuację na rynku i wtedy wrócę tu i wspólnie dobierzemy kartę za 1300zł nową bądź używaną, na chwilę obecną dziękuję wszystkim za wskazówki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...