Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Przeniesienie systemu na inny komputer / problem z sysprep

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KIciulek

KIciulek
  • Iä! Iä! Cthulhu Fhtagn!

• 888 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 18:52

Chciałbym przenieść cały system na zupełnie inny komputer z zupełnie innym chipsetem (LGA775->AM4). Robiłem to już i jedynie Windows potrzebował, by go drugi raz aktywować, ale nie była to tak drastyczna zmiana chipsetów. Ostatnie czego chcę to instalacja Windowsa od zera, bo zajmie mi konfiguracja wszystkiego minimum calutki dzień, minimum. Czytałem, że należy uruchomić narzędzie sysprep, ale nie działa to u mnie. Wyskakuje komunikat "sysprep was not able to validate your windows installation (także w trybie awaryjnym)
Jakieś rady co powinienem zrobić przed przeniesieniem systemu? Wolałbym uniknąć bluescreenów.

• 0

Kompuś

Worklog

Miłość jest jak RAID 0...

#2 wodego

wodego
  • Nałogowiec

• 1528 postów

Napisano 30 sierpień 2020 - 20:24

Przeniesienie systemu jest możliwe, ale jak bym miał to robić:

1. Dla kogoś - bym zaśpiewał taką cenę, że by mu się odechciało.

2. Dla siebie - szkoda czasu. Mogłoby pójść łatwo, ale należy założyć, że łatwo nie będzie. Szkoda czasu, wolę zainstalować od nowa, a konfigurację poszczególnych programów przenoszę na bieżąco jak potrzebuję.

• 1

#3 BlackCoffe

BlackCoffe
  • InBlue

• 1055 postów
  • GG:17764395
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 30 sierpień 2020 - 21:10

Jest jedna prosta zasada: Zmiana płyty głównej = stawianie systemu od nowa. 

• 1

Człowiek jest kowalem swego szczęścia. Może dlatego znajdujemy się tak często między młotem, a kowadłem!

Lenovo Z50-70 ★i5 4210U★8GB RAM★NVIDIA GeForce 840M★ Win 8.1 64bit★

Lenovo G40-30 ★Celeron N2840★4 GB RAM★Win 8.1 64bit★
Lenovo 3000N200 ★Core2Duo T5250★1 GB RAM★Intel GMA 3100X★Win XP Prof 32bit★

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych