Skocz do zawartości

Najmocniejsza karta graficzna do i5-3550 @ 4.1 GHZ


Recommended Posts

Cześć

 

Jaką według Was mógłbym kupić nową, najmocniejszą kartę graficzną do procesora i5-3550 @ 4.1 GHZ, tak żeby ten CPU w starszych grach jej nie ograniczał?

 

Czy GeForce GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 byłaby ok? Jakiś czas nie śledziłem nowinek sprzętowych i nie jestem na czasie... A może Radeon 5500XT OC 8GB GDDR6?

 

Reszta sprzętu to: MSI Z77A G43 G3, 16 GB DDR3 1600Mhz CL9, Corsair HX520W, zwykły monitor 1920x1080.

 

Z góry dzięki za pomoc i odpowiedzi

 

Peterr

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites

Weź tą którą znajdziesz taniej, jeśli musisz mieć nówkę.

 

Procek jest słaby, nie ma co ukrywać, on nawet 1060 GTX nie potrafi wykarmić (ale te tylko używki).

 

Spójrz na gpu usage, nie dobija nawet do 90%

 

Tak więc nie wiem czy za bardzo jest sens inwestowania jeszcze w tą platformę, ale ten 1060 GTX to takie minimum bo jak mam polecać 1050Ti to mi się coś jeży.

Z drugiej strony jak ma to być kompatybilne to może 960 GTX, używki latają poniżej 300zł, a przynajmniej będzie to chodzić na fulla. I 600zł w kieszeni.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

@Up Tj jedna kwestia - osobna jest taka, że nawet gdybyś kupił 1660S teraz i grafa latała by na 70% swoich możliwości max to jeżeli w bardzo niedalekiej przyszłości planowałbyś zmianę platformy to karta rozwinie skrzydła. \

 

Jeżeli jednak totalnie nie czujesz potrzeby tak naprawdę kupna lepszego CPU to branie grafiki "z zapasem" nie ma sensu. 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. i7-3770K są za drogie, a kupno nowej płyty + i3 10 generacji + 16 GB DDR4 wyniesie z 1,5k.

 

Chcę zmienić kartę bo aktualnie mam GTX 650 1GB. GTX 960 ma tylko 2 GB i jak już to.myślałem przynajmniej o GTX 1650 Super. Ona też bedzie za mocna?

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites

Nie, nie będzie. Są też gtx 960 w wersji 4GB, gdybyś szukał to tylko takiej. Gtx 1650S to wydajność pomiędzy rx 570 a 580, czyli praktycznie to samo co 5500 XT. Miałem obie takie karty (w wersjach Gigabyte OC i Sapphire Pulse) i wydajność była identyczna - w zupełności wystarczająca do grania w 1080p @med

Link to post
Share on other sites

Na tym sockecie można zamontować też 2600K. Nie jest drogo. Tym bardziej gdy sprzedasz swój procesor.

 

https://www.olx.pl/oferta/procesor-i7-2600k-CID99-IDGfeDw.html#222234047c

 

Tutaj test

 

 

I wtedy te karty co tutaj podawane będą wykorzystywane nie licząc 1660 super (do tego by trzeba było mocno wykręconego procka, wtedy będzie już blisko wydajnością do Ryzena 1600). Ale reszta kart będzie ok. Co tańsze to bierz.

I jak pisał poprzednik 960tki też są z 4GB VRAM.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Sprzedałeś swoje karty o których piszesz?

 

Miałem najpierw 1650S i wersja od Gigabyte - pomimo obecności trybu pasywnego - po przekroczeniu 60*C włączała na chwilę odrzutowiec (przy stałych obrotach wentyli na poziomie 40% temperatury były super i nie było jej słuchać, ale... nie masz wtedy trybu pasywnego) więc poszła do zwrotu. 

 

Następny był 5500 XT Pulse - karta działała super (wydajność, temperatury/hałas) i poszła do komputera dla chrześniaka. Polecam ten model (wersja 4GB). 

 

Ja siedzę na zwodowanym gtx 1080, bo dla mnie cisza to podstawa. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Na tym sockecie można zamontować też 2600K. Nie jest drogo. Tym bardziej gdy sprzedasz swój procesor.   https://www.olx.pl/o...html#222234047c

Polecam, sprawdzony sprzedawca (ja :rotfl: ).  @Peterr Jakbyś się zdecydował to koszt wysyłki mogę wliczyć w cenę ;) Miałem wcześniej i5 2500K i potwierdzam że w niektórych grach 4 dodatkowe wątki dają sporego kopa do FPS. Po podkręceniu na 4,5ghz ten procesor daje radę jeszcze w większości tytułów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaki ten świat mały.... dałeś b.dobrą cenę to Cię @@zbiku90, pozycjonujemy wysoko na forum.  :)  Najtańszy 2600K na polskim necie. :lol:

 

@@Peterr, od Zbika jak coś to bierz śmiało - swój chłopak. 

I dobrze Ci piszą Panowie wyżej 4/8 poczujesz różnicę i nowe GPU nie będzie się nudziło. za swojego cepa jeszcze ze 100zł dostaniesz, czyli zmiana wyniesie Cię ~180zł - warto. 

Link to post
Share on other sites

@up

też polecę jak koledzy, ja swego czasu zmieniłem z i5 2500k na i7 2600 (non k), oczywiście ocnąłem go +400+200, w niektórych grach dodatkowe wątki poprostu miażdżyły poprzedniego proca (bf1/5, watch dogs 2, ac origins/odyssey)

i dodam , że spoko chodził z gtx1660

Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc i opinnie.

 

Poczekam jednak na dobrą cenę 3770K.

 

Jestem niedzielnym graczem i miesięcznie gram tylko kilka godzin na multi w stare gry takie jak BF3, COD BO czy GTA V.

 

W tym wątku chciałem kupić GPU, a nie CPU :)

 

GTX 960 jednak jest za wolny.

 

Myślę jeszcze nad GTX 1650 OC Super, ale naczytałem się, że 4 GB RAMU na karcie to dzisiaj mało... Znowu do 1920x1080 powinno wystarczyć? I tak to pewnie byłaby petarda w porównaniu do mojego GTX 650 1GB...

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites
Jestem niedzielnym graczem i miesięcznie gram tylko kilka godzin na multi w stare gry takie jak BF3, COD BO czy GTA V.

 

No i to już wystarczy aby spojrzeć na platformę całościowo bo nowe GPU będzie ograniczane przez twój procesor.

Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał nawet.

 

 

 

Myślę jeszcze nad GTX 1650 OC Super, ale naczytałem się, że 4 GB RAMU na karcie to dzisiaj mało..

  

To akurat bzdury.... to się rozpatruje przez pryzmat poszczególnego modelu (jego wydajności) a nie ogólnikami że dziś 4gb to mało.... mało do czego?.

 

I dlaczego 1650 (zwykła)? 1650S to niezły stosunek jakości do wydajności czego nie można powiedzieć o 1650.

 

+40-50% wydajności w grach za +150zł to chyba wybór jest oczywisty. 

 

https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1650S-Super-vs-Nvidia-GTX-1650/4058vs4039

 

Poluj jakiejś promki na 1650S i bierz Panie to 2600K+OC i masz wtedy sweetspot w tej kasie. 3770k to ~500zł a czekanie aż potanieje z nowym GPU na pokładzie to nieporozumienie, do tego czasu broda Ci prędzej urośnie a kondensatory na płycie napuchną niczym pączki na maśle.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

Poczekam jednak na dobrą cenę 3770K.

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-3770k-pod-lga1155-z-chlodzeniem-CID99-IDG1WHA.html#bf3547f7c0

Możesz zapytać o wysyłkę, 280zł to super cena. Tylko miej na uwadze że względem 2600K zyskujesz jakieś 6% wydajności, po OC nie ma różnicy (3770K gorzej się kręci) i w gratisie dostajesz gluta pod IHS (wyższe temperatury)

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-3770K-vs-Intel-Core-i7-2600K/1317vs621

 

 

W tym wątku chciałem kupić GPU, a nie CPU :)

Gdyby CPU dawało radę to nikt by ci tego nie sugerował. Jeśli nie masz zamiaru wymieniać platformy ani procka to 1650S to max co warto wkładać a i tak w grach multi i5 może ją lekko ograniczać.

Link to post
Share on other sites

Tu masz przykładowe porównanie tylko trzeba pamiętać o 2 sprawach. Ustawienia są tak dobrane że tam gdzie i5 chodzi już na 100% tam i7 ma jeszcze przeważnie sporo zapasu, po drugie po podkręceniu 3770K/2600K do 4,5-4,7ghz różnica będzie jeszcze większa.

 

 

Naprawdę różnica w grach będzie taka duża i jest warta tych 200 więcej?

Nie masz problemu z zakupem grafiki za ok. 800-1000zł która i tak będzie się nudzić (propozycje z 1. posta) a szkoda ci dołożyć 200zł do procesora :rotfl: Dobra ja już się nie wypowiadam, szkoda sensu.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, mam jeszcze jedno pytanie. Mój CPU jest wart około 100, a ten 3770K z pastą około 300, więc jest 3x droższy. Naprawdę różnica w grach będzie taka duża i jest warta tych 200 więcej?

Jest warte tyle, bo inaczej zamontuj tam 960 gtx 4gb i wsio... nic wiecej nie wycisniesz.

Link to post
Share on other sites

Sorry, że zadaję takie głupie pytania, ale nie jestem tak obeznany w temacie jak Wy.

 

Dzisiaj za darmo ubi dało Far Cry 3 i w tej grze różnica to 2 klatki:

https://www.purepc.pl/procesory/jaki_procesor_kupic_wielki_test_100_procesorow_intel_i_amd?page=0,18

 

Jak to zobaczyłem to się zdziwiłem...

 

W GTA V podobnie:

https://www.purepc.pl/jakie-sa-wymagania-sprzetowe-gta-v-test-wydajnosci?page=0,10

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites

1. Stare gry nie wykorzystują dodatkowych wątków
2. Stary test nic nie mówi jak jest dzisiaj
3. Wyniki poniżej 60 fps... no nie rozmawiajmy o takich, bo widać że grafika nie domaga w takich wypadkach a nie procesor. Jak masz zamiar grać w te gry na ultra przy 40 fps to rzeczywiście procesor aż taki ważny nie będzie - co najwyżej da stuttering

 

Tak czy siak nawet jak nie zmienisz procesora to pytam ponownie, po co Ci tak dobre karty które będą latać na 70% użycia? 1660 super jest lepsza niż stary Titan z 2014 roku. Powątpiewam, że on był w pełni wykorzystywany przez tamte testowane procesory, a co dopiero nowsze karty.

 

A 1650S = RX580 którego używki masz za 400zł.

 

Za 250 wynegocjujesz 960 GTX i wiele więcej na nim nie zobaczysz. Twoja decyzja. Najwyżej potem się pochwalisz nam, że jednak karta nie lata na 70% ;) mnie tam by zęby bolały gdybym coś takiego widział :D

O, tutaj bardzo fajna oferta z gwarą

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-rx-570-gaming-4gb-gwarancja-do-12-2021-CID99-IDGlMsC.html#86db07b4bb

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Nie masz problemu z zakupem grafiki za ok. 800-1000zł która i tak będzie się nudzić (propozycje z 1. posta) a szkoda ci dołożyć 200zł do procesora :rotfl: Dobra ja już się nie wypowiadam, szkoda sensu.

Przecież to DżiFors, to musi kosztować! Mam wrażenie, że kolega czeka aż usłyszy to co chce usłyszeć - a nie to, co powinien.

 

Kup co chcesz, masz wszystko w temacie wyjaśnione.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...