Skocz do zawartości

Benchmark party


Recommended Posts

Cześć

Nie wiem czy istnieje coś takiego bo na forum jestem stosunkowo niedługo ale może byłby ktoś chętny ;) Chodzi o to żeby zebrać się jakąś ekipą z forum na wieczorek towarzysko-zapoznawczy. Praktycznie wszystkich userów znam tylko z loginów i sporadycznie z imienia, byłaby okazja żeby to zmienić :D Ze względów logistyczno-technicznych pewnie gdzieś w WWA. Jeśli ktoś popiera pomysł to proszę o odzew, byłaby fajna okazja na wymianę wiedzy, poglądów itp. na żywo.

Link to post
Share on other sites

Ja nie mówię że teraz już, tylko zastanawiam się czy coś takiego miało już miejsce, a jeśli nie to czy ktoś byłby zainteresowany. Zebranie osób z różnych krańców Polski w jednym miejscu to faktycznie kiepski pomysł w tych czasach, słowo klucz: wesela.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście to sprawa nie na "teraz" z wiadomych powodów, ale mam wprawę w organizacji podobnych zlotów (dwa razy do roku Amiparty - zlot Amigowców i dwa razy do roku 3dfx party - zlot retropecetowców), dobry lokal (do 60 osób, tanie noclegi w hostelowych warunkach, tani wynajem sali na cały weekend piątek-niedziela), do 50-60 osób ze sprzętem. Lokalizacja nie wszystkim może odpowiadać (dziki Wschód - Chełm), ale ceny niemożliwe do osiągnięcia w dużych miastach (zależnie od liczby osób zrzuta po 30-50zł plus 35zł za łóżko na dobę). Stoły na rozstawienie sprzętu (instalacja spokojnie ogarnie 20-30 pecetów czy konsol), ekran do projektora, jakieś nagłośnienie, wyposażona kuchnia. Dojazd bezproblemowy (dla niezmotoryzowanych kolej - 300m piechotą z dworca na party place). Jakby co to na przyszły rok można zabookować lokal. Minimum 10 osób, max powiedzmy 50.

 

Film z jednej z imprez (mniej więcej widać ile jest miejsca):

 

Dobrze byłoby zobaczyć ludzi znanych tylko z nicków na forum, niezależnie od tego gdzie będzie impreza. Jakby co to ja się piszę.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

Lokalizacja nie wszystkim może odpowiadać (dziki Wschód - Chełm)
Dla mnie bomba mam 70km:D ale dla kogoś z wlkp. cioranie przez cały kraj.... chociaż niby teraz to się z Lu do wawki leci 1:20.

 

Inicjatywa zacna, może w przyszłym roku jak się to wszystko uspokoi?  Nie musi być sama wawa może być gdzieś pod,byle dojazd był ludzki. Tylko sam termin to trzeba by klepać już na jesieni. Ja w każdym razie się pisze a i z okolic Lu mogę kogoś zawinąć po drodze.

 

Póki co to jakaś idea wideokonferencji też nie jest głupia, nawet taki skype obsługuje chyba do 50 osób.

Link to post
Share on other sites

Ojtam, na naszych zlotach silnie jest reprezentowany Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Warszawa, Podlasie, ale też przylatują maniacy z Irlandii, Stanów, Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii (chociaż im to akurat żadna różnica czy Warszawa, czy Chełm, zwłaszcza że z lotniska w Świdniku niedaleko).

Jakby co, to u mnie wystarczy określić ilość osób, potrzeby noclegowe i dać znać właścicielowi lokalu dwa miesiące przed zlotem. 10 osób minimum. Dodatkowym atutem jest to, że lokal jest w "przemysłowej" części miasta, z dala od blokowisk i domów więc można bawić się głośno całą dobę.

Edytowane przez Navier
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
może w przyszłym roku jak się to wszystko uspokoi? 

 

a skąd pewność że ten cały cyrk się uspokoi do 2021? Ja z całkiem poważnego źródła słyszałem że główna faza pandemii będzie do 2024/5, aftereffecty będą natomiast do okolic 2030.

 

Aczkolwiek i owszem, inicjatywa groupingu zacna :) Jestem za. Miejsce mi obojętne: mam prawko oraz samochód, mogę więc dojechać.

Edytowane przez macfan-pl
Link to post
Share on other sites

Pamiętam jak kiedyś na pewnym całkiem sporym forum (ogólnopolskie, swego czasu dość popularne) padła propozycja skrzyknięcia się w jakimś jednym miejscu i zorganizowania "zlotu". Oczywiście do niczego nie doszło, bo się okazało, że na takim zlocie byłoby max kilka osób i to bez względu na to, gdzie by miał miejsce i kiedy. Druga sprawa to koszty, na taki zlot trzeba jakąś miejscówkę wynająć i ustalić termin. Jeśli ma być 5 osób czy 10, to się po prostu nie opłaca. Jeśli mam być szczery, to nie kojarzę, żeby komukolwiek taka inicjatywa się powiodła. Ale próbować można…

Link to post
Share on other sites

Nie bądź pesymistą. Taka inicjatywa się powiodła, i to nie raz. Na 3dfx party (małe forum z kilkunastoma aktywnymi userami) przyjeżdża regularnie ok. 10 osób (tyle wystarczy, żeby nie pójść "z torbami"). Amiparty też zaczynało się od kilku osób, a teraz regularnie przyjeżdża kilkadziesiąt.

Przy dziesięciu osobach koszt imprezy od piątku do niedzieli z noclegami to 120zł od osoby.

Link to post
Share on other sites

Ja myślę że największą szansę powodzenia na spot/zlot byłby np. przy okazji PGA (Poznań Game arena) czy innego tego typu ewentu.

 

Dojechać, obczaić targi i piwerko na Malcie z forumowiczami :) Czy cóś :) Tylko póki co pandemia ma swoje zdanie co do targów itp.

Link to post
Share on other sites

Spotkania "przy okazji" (np. lubelskiego Falkona) już przerabiałem - mało, że się tak wyrażę, integracyjne. Zdecydowanie preferuję spotkania dłuższe, ze sprzętem, z jakimś małym turniejem, w niedzielę żal się rozstawać. Cholera, dawać mi tu tą szczepionkę...

Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia wiem, że takie gadanie nie ma sensu, teraz będzie milion osób chętnych a jak przyjdzie do płacenia to zostanie parę osób. Trzeba określić termin i miejscowość, przykładowo 11-13 czerwiec Poznań. (piątek po południu przyjazd i integracja, sobota lekka poprawka i trzeźwienie, niedziela rozjazd) Założyć zrzutkę i powiedzmy do połowy maja Ci co chcą przyjechać muszą zapłacić za nocleg. Kto nie zapłaci to organizuje sobie sam nocleg... Oczywiście Ci co wpłacą a nie przyjadą niech nie liczą na zwrot... Ta kasa przepada... tzn idzie na prowiant dla tych co przybyli(aby uniknąć cwaniaków co zapłacą a dwa dni przed będą chcieli zwrot) oczywiście przypadki losowe są rozpatrywane indywidualnie... (bądźmy ludźmi) Na miejscu robimy kolejną zrzutkę(wysokość zrzutki do ustalenia) na żarcie wódę i inne używki. 

Edytowane przez Platun
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...