Skocz do zawartości

Problem z Fortnite i innymi po zmianie platformy na AMD - Video


Recommended Posts

Witam, 

zwracam się o pomoc bo juz chyba wyczerpały mi się możliwości rozwiązania problemu.

Zmieniłem platformę z intela na amd i zaczęły się problemy z wydajność w grach moim zdaniem jest gorzej niz na i5 6600k z GTX 1060.

 

Mój sprzęt: 

 

Ryzen 5 2600,
RX 5600 XT,
MSI B450 Tomahawk
16GB 3200MHz G.Skill Ripjaws V
EVGA 600W 80 Plus
Fortis 3
Crucial P1
Goodram CX400
 
Wgrany świeży system najnowsze sterowniki do grafiki i chipsetu. Najgorszy problem jest w Fortnite spadki sięgają 30fps przy ustawieniach LOW. Po obserwacji wydajności z Afterburnera z kartą graficzną dzieje się coś dziwnego i nie pracuje ona pełną mocą. Zamieszczam nagrania rozgrywki z fortnite.
Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie zdiagnozować co może być przyczyną takich spadków.
 
 
 
 
 
Link to post
Share on other sites

Nie używaj msi afterburner to po pierwsze bo się gryzie z softem amd. Po drugie zainstaluj sterowniki o nr 20.4.2 whql bo to chyba jedyne dobre sterowniki ;) ja co testuje nowe to dramat. Wgraj najnowsze frameworksy i upy win 10

Aha sterowniki usuń programem DDU najlepiej w trybie awaryjnym i w ddu zablokuj przy okazji update sterowników przez Windows

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Właśnie zainstalowałem 20.4.1 zaraz robię zmianę na 4.2 oczywiście DDU w awaryjnym zobaczymy czy będzie poprawa.


Pobrałem 20.4.2 (https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-20-4-2) jest znacznie gorzej niż na 20.4.1 oczywiście nie mówię, że na 20.4.1 jest jakaś spektakularna poprawa po prostu wykorzystanie GPU się trochę zwiększyło i klatki nie spadają poniżej 90 ale dalej spadają na najniższych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem na DX11 i DX12 nic u mnie to nie zmienia.

Zamieszczam SS z HWInfo.

48086c6ae0dfebbemed.jpg

2804e80d589f03cfmed.jpg

2804e80d589f03cfmed.jpg

fcd849e09e54b4c0med.jpg

 

Wymieniałem płytę główną, procesor i RAM. Reszta została z platformy intel oczywiście po wymianie format i postawienie systemu od nowa.

Edytowane przez pycek_boss
Link to post
Share on other sites

System postawiłeś nowy no nie? Podobno w najnowszej wersji 10 występuje problem z zbyt często defragmentacją dysku co szkodzi SSD. Weź wyłącz ją i sprawdź czy będą spadki. 

Juz nie idźmy w skrajności, randomowym typą na YT z takim zestawem jak mam ja trzyma 200 klatek bez spadków na LOW na Forcie

Link to post
Share on other sites

Juz nie idźmy w skrajności, randomowym typą na YT z takim zestawem jak mam ja trzyma 200 klatek bez spadków na LOW na Forcie

Typy na YouTube nie są wiarygodni, poza tym specyfikacje ich kompów mogą się różnić od twojego, diabeł tkwi w szczegółach. Nie masz też nigdy pewności czy nie ingerowali w film.

A tutaj masz o tym błędzie https://antyweb.pl/windows-10-skraca-zycie-waszych-dyskow-ssd/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...