Skocz do zawartości

Kilkusekundowe ściny obrazu i dźwięku w grach


Recommended Posts

Witam, od czasu do czasu podczas grania potrafi nastąpić kilkusekundowy lag ekranu, gdzie słyszę wszystko co się dzieje w tle, albo kilkusekundowy brak dźwięku po którym w ciągu jednej sekundy słyszę wszystko to co się działo przykładowo w ciągu 5 sekund, kiedy tego dźwięku nie było. Przy większym obciążeniu komputera i rozmowie na komunikatorach takich jak Discord, znajomi potrafią mnie nie słyszeć przez 15 sekund, po czym nie wiem jakim cudem potrafią słyszeć to co mówiłem do nich 15 sekund wcześniej, pomimo tego, że w danym momencie nic nie mówiłem. Możliwe, że jest to wina mojego leciwego już procesora Intel Core i5-4460 czy może to być problem z dyskiem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Masz błędy odczytu, zaczyna pewnie głowica się starzeć. Pokaż jeszcze screen z HWInfo64 po 15 min normalnej, typowej dla Ciebie pracy.

@BlackCoffe

W dyskach  firmy Seagate ten parametr mozna zignorowac bo zawsze pokazuje zawyzone wartosci :)

SMART dysku jest czysty.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powolny, 4-wątkowy procesor połączony z powolnym 1600 c11 ramem. Zużycie spokojnie dobija do 100% podczas gdy grafika nie dochodzi nawet do 50%. Albo wymiana całej platformy albo procesora na i7/xeona, ewentualnie ramu na szybszy.

E: Xeon 4r/8w za 230zł na olx:

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e3-1246v3-CID99-IDGgiYU.html#f176d620ff

Na tej płycie ram szybszy niż 1600 i tak nie pójdzie więc może zostać ten co jest. Ewentualnie jak jest taka opcja w biosie to można spróbować zacieśnić timingi.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

W planach jest grubsza modernizacja komputera i wymiana procka, płyty oraz ramu (ewentualnie zasilacza) na Ryzena 7 3700x, Msi B550 Gaming Plus oraz Patriot Viper Steel 16 gb 3600 mHz, tylko słyszałem, że najlepiej poczekać na nową generację Ryzenów, bo ceny poprzednich generacji radykalnie spadną. Wie ktoś może ile w tym prawdy?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie przeszkadza ci czekanie kolejne pół roku to może i ma sens, radykalnej obniżki też nie byłbym pewny bo ryzeny schodzą jak świeże bułki. Do gier śmiało możesz brać już teraz 3600 i b450/b550, większej różnicy nie zauważysz, a cpu możesz wymienić za kilka lat gdy braknie mu mocy na r7/r9.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...