Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Klawiatura mechaniczna / mysz bezprzewodowa

luźne pytania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ernorator

ernorator
  • omae wa mou shindeiru

• 2158 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 27 sierpień 2020 - 20:56

Z okazji zamachu na moją klawiaturę i mysz dokonanego przez żonę za pomocą herbaty z miodem mam zapytanie o ewentualne zamienniki, 

Mam/Miałem teraz Logitech G710+ MX Brown i SteelSeries Rival 600 (się okaże czy działają jak wyschną po kąpieli)

Czy są jakieś warte uwagi klawiatury mechaniczne bezprzewodowe, najlepiej mx brown bądź przystające (pisanie/granie bez przesadnego hałasu) z blokiem numerycznym. Najlepiej z przyciskami multimedialnymi oddzielnymi, głośność, play, stop itp. 

Myszki, również bezprzewodowe, długość powyżej 130mm, co najmniej dwa przyciski z boku. Waga nie ma dla mnie znaczenia.  

Miałem Logitecha g502 Hero, który bardzo mi pasował, może poza lekko głośnym klikiem. Widzę, że jest 502 Lightspeed bezprzewodowa, czy jest ona warta uwagi?

Może Rival 650 bo obecna również bardzo mi pasuje i klik jakby cichszy niż logitech. 

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"
Intel i7 10700K | Thermalright SilverArrow IB-Extreme | MSI Z490 Gaming Plus | Patriot 2x8 4400@3600Mhz CL14 | Powercolor RX 5700 XT Red Dragon | m.2 970 EVO 1TB | SilverStone Fortress FT02 | Seasonic Focus Gold 750 W | 2x120/4x140 Arctic P PWM CO

Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

#2 Leminairre

Leminairre
  • Idest Melancholia

• 1574 postów

Napisano 27 sierpień 2020 - 23:16

Odnośnie doboru klawiatury, optowałbym najsampierw za iKBC W200:

> https://bit.ly/3lrP9Or

"Responsywniejsza" łączność 2.4Ghz, zapewnia należyty przesył danych, przewaga nad koślawym działaniem Bluetooth.

W powyższym wątku wprowadziłem w błąd, klawiatura posiada pełnoprawne "double-shoty" - legendy są integralną częścią klawisza, zatem gwarantują nieścieralność oraz wiekuistość legend.

Taśmowo, dodaj przypięty do działu wzór.

• 0

Recenzje i tematyka peryferii: test-gear.pl

Ekspert działu:  Klawiatury, myszki i kontrolery

WMO 1.1A [PMW3360]

#3 ernorator

ernorator
  • Autor tematu
  • omae wa mou shindeiru

• 2158 postów
  • Miejscowość:Grodzisk Mazowiecki

Napisano 28 sierpień 2020 - 06:08

Mysz przeżyła, klawiatura niestety nie

F

• 0

An open mind is like a fortress with it's gates unbarred and unguarded, That would mean that the ones inside are ready to face the horde head-on"
Intel i7 10700K | Thermalright SilverArrow IB-Extreme | MSI Z490 Gaming Plus | Patriot 2x8 4400@3600Mhz CL14 | Powercolor RX 5700 XT Red Dragon | m.2 970 EVO 1TB | SilverStone Fortress FT02 | Seasonic Focus Gold 750 W | 2x120/4x140 Arctic P PWM CO

Ekspert działu: Chłodzenie powietrzem, Chłodzenie wodne i inne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych