Skocz do zawartości

Problem z wifi - brama domyślna niedostępna, brak internetu


Recommended Posts

Witam

Mam problem z wifi - występuje co chwilę problem z internetem - jego brak. Wyświetla się na pasku zadań "brak internetu, zabezpieczone" oraz rozwiązywanie problemów windows znajduje błąd "brama domyślna niedostępna". Problem występuje na jednym z komputerów co chwilę (Huawei matebook d14), a na innym (samsung) w ogóle. Próbowałem ustawić dns google, ale bez skutku. Modem to connectbox z UPC. Czy jest to wina modemu, czy laptopa i jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites

To może być problem ze sterownikami karty sieciowej, warto je zaktualizować, czasem może pomóc przypisanie IP na stałe do konkretnego sprzętu.

Możesz spróbować naprawy poprzez konsolę, bo problem jest dość popularny w Win10.

Uruchom konsolę jako administrator i po kolei przepisz poniższe komendy, każdą z osobna zatwierdzasz enterem.

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
ipconfig /registerdnsnetsh firewall reset
netsh int ip reset
netsh winsock reset
netsh interface tcp set global autotuning=disabled

Edytowane przez Pawel7
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem te polecenia w cmd, w ustawieniach modemu ustawiłem rezerwację IP dla adresu mac laptopa. Bez skutku. W cmd chyba przy którymś poleceniu wyskoczył błąd. Próbowałem też robić ping do google, wp oraz do routera. Wyskakuje co jakiś czas "request timed out". Także szybkość wifi pozostawia wiele do życzenia, na innym starym laptopie mam 150 mb/s a na tym, którego problem dotyczy dochodzi do 60/80, ale szybkość wysyłania jest zawsze maksymalna (jak w umowie dostarczania internetu).

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałeś, czy te same problemy występują na paśmie 2,4 GHz i 5 GHz? Próbowałeś może zmieniać kanały, na których nadaje sieć? Mi się też zdarzyło kiedyś tak, że jeden sprzęt bardzo gryzł się z ruterem, który miałem, wymiana rutera rozwiązała wtedy większość problemów.


 

 

W cmd chyba przy którymś poleceniu wyskoczył błąd.

Przy którym poleceniu wyskoczył błąd?

Aktualizowałeś sterowniki od karty?

Warto sprawdzić jak laptop zachowuje się pod innym systemem, może tu jest problem?

W internecie bez problemu znajdziesz jakiegoś Linuxa, który zadziała z pena USB.

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem jeszcze raz w cmd i jest tak:

ipconfig /release
Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 11:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :

Wireless LAN adapter Połączenie lokalne* 12:

   Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
   Connection-specific DNS Suffix  . :



ipconfig /registerdnsnetsh firewall reset - unrecognized or incomplete command line



C:\Windows\system32>netsh int ip reset
Resetting Compartment Forwarding, OK!
Resetting Compartment, OK!
Resetting Control Protocol, OK!
Resetting Echo Sequence Request, OK!
Resetting Global, OK!
Resetting Interface, OK!
Resetting Anycast Address, OK!
Resetting Multicast Address, OK!
Resetting Unicast Address, OK!
Resetting Neighbor, OK!
Resetting Path, OK!
Resetting Potential, OK!
Resetting Prefix Policy, OK!
Resetting Proxy Neighbor, OK!
Resetting Route, OK!
Resetting Site Prefix, OK!
Resetting Subinterface, OK!
Resetting Wakeup Pattern, OK!
Resetting Resolve Neighbor, OK!
Resetting , OK!
Resetting , OK!
Resetting , OK!
Resetting , OK!
Resetting , failed.
Odmowa dostępu.

Przy tych 3 poleceniach są jakieś błędy.

Kanały router zmienia sam automatycznie. Możliwe że się gryzie, ale zanim zadzwonię do upc wolałbym wykluczyć swoje problemy. Przetestuję zmianę pasma i linuxa. Dzięki za pomysły.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...