Skocz do zawartości

Poziome linie na kolorze czerwonym i pochodnych


Recommended Posts

Cześć. Od kilku dni mam dziwny błąd w wyświetlaniu kolorów. Otóż na kolorze czerwonym i innych jego odcieniach pojawiły się poziome linie. Inne kolory też mają tą przypadłość jednak na czerwonym widać to najlepiej. Być może lepiej zobrazują to zdjęcia poniżej.

 

https://imgur.com/a/LUQXSyo

Na ikonach przeglądarek paski występują na czerwonym i pomarańczowym kolorze, na stromnie YT symbol witryny w paskach, reszta w miarę ok.

 

 

Aktualizowałem sterowniki monitora, grafiki, zmieniłem kabel HDMI na Dispaly, odpalałem obraz z grafiki na PCIe oraz zintegrowanej i dalej to samo. Stwierdziłem zatem, że bardzo prawdopodobna jest wina po stronie monitora.

Jednakże chciałem się zapytać osób bardziej doświadczonych czy faktycznie jest to już 'zużycie' monitora, czy może jakiś błąd natury software?

 

Grafika: Asus RX480

Monitor: AOC i2369vm

 

Z góry dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Link to post
Share on other sites

Podłącz kompa pod TV lub inny monitor i zobacz czy będą te problemy. Tak przy okazji sprawdź czy masz dobrą rozdzielczość i jaką masz wartość odświeżania ekranu. 

Podłączyłem pod TV i tam wygląda OK. 1080p 60Hz na monitorze, jednak po wejście w opcje monitora mam częst pionową na 68kHz a poziomą na 60kHz ale to chyba normalne. Zastanawiam się co jest w monitorze nie tak, że paskuje najbardziej czerwony i odcienie.

Edytowane przez Baderolf
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem do telewizji naziemnej i to samo, kabel zasilający poruszany i to samo. Być może w mojej okolicy była jakaś burza i poszło jakieś napięcie po kablach (a słyszałem, że parę km może nieść) chociaż listwa przeciwprzepięciowa powinna zatrzymać.

Edytowane przez Baderolf
Link to post
Share on other sites

Sama matryca pewnie jest sprawna, ale coś na płytce, bądź połączenie płytka->matryca nie działa poprawnie.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...