Skocz do zawartości

Radeon VII


Recommended Posts

Nawet bardziej niż pisze kolega wyżej (chyba, że masz soft robiący praktyczny użytek z tych 16GB HBM).

 

Po 1600 idzie wyrwać używanego 5700 XT, będącego szybszą konstrukcją i pobierającą mniej prądu. Poza tym fabryczne chłodzenie nie ogarnia tej karty więc zostaje tylko LC - i piszę to jako były posiadacz ;)

Link to post
Share on other sites

Kopanie na GPU to średni pomysł, a już na Rvii w szczególności sUaby. Jeżeli takie masz priorytety to polujesz za używanego RX Vega 56 - masz praktycznie 70% wydajności Rvii w grach i 150W mniejszy pobór mocy za 30% ceny.

Link to post
Share on other sites

Opłacalność mocno srednia z mocnym cpu

 

Z twoim ryzenem to byłoby nieporozumienie.Zreszta ja juz takiego 300 watowego smoka nigdy nie wezmę bo bryza za duza w pokoju, a juz tym bardzie ze przy takim tdp nie błyszczy fpsem

 

Tutaj większość nie wie co to znaczy mieć farelke 300 watową ok 20 cm od nóg

 

Masz 2000 ,lepiej kupić coś wolniejszego i bardziej zjadliwego ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Święte słowa! Ja też nie planuje już nigdy więcej mieć u siebie w budzie takiego smoka, 170-200W to max - stąd generalnie jeżeli plotki się potwierdzą to będę ostro hejtował Ampere.

 

Zamiast jechać w dół z poboremem energii to oni wolą maksować wydajność :/

Link to post
Share on other sites

A deweloperom w to graj... Zamiast sie wysilac przy optymalizacji maja wszystkow duszy bo 400w grafiki ogarna... Ja chyba zrezygnuje z kompa i gier fps i przesiadka na play station 5

po co chcesz rezygnować przecież ps5 nie przeskoczy wydajnością Twojej karty.

Link to post
Share on other sites

Wkurza mnie że wydając 6k zł za GPU nie można sobie bezkompromisowo przesuwać wszystkich suwaków w prawo bo leniwym programistom się nie chce (vide RDR 2, Metro, SOTR). Nawet w 3440x1440 o 4k nie wspominając. Teraz wyjdą "Amperki" i na 5 minut sytuacja opanowana. Za kilka miesięcy znowu wyjdzie jakiś block buster który zarżnie wszystko. Błędne koło ładowania kupy siana.

 

@ UP - nie da się ukryć że sprzedać jej za sensowne pieniądze nie mogę. Wisi na Allegro i same oferty od Januszy - "daje 3500 i biere. No weź dej - mam chorom córkę".

Edytowane przez joker5513
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W dniu premiery następcy 2080ti nie ważne jak sie będzie nazywać to jest wartość z 6k spadnie do 2.5K


 

 

@ UP - nie da się ukryć że sprzedać jej za sensowne pieniądze nie mogę. Wisi na Allegro i same oferty od Januszy - "daje 3500 i biere. No weź dej - mam chorom córkę".

 

To sie ciesz ze nie mieszkasz w Uk później cały złom jest ściągany tutaj xD
 

Link to post
Share on other sites

Wkurza mnie że wydając 6k zł za GPU nie można sobie bezkompromisowo przesuwać wszystkich suwaków w prawo bo leniwym programistom się nie chce (vide RDR 2, Metro, SOTR). Nawet w 3440x1440 o 4k nie wspominając. Teraz wyjdą "Amperki" i na 5 minut sytuacja opanowana. Za kilka miesięcy znowu wyjdzie jakiś block buster który zarżnie wszystko. Błędne koło ładowania kupy siana.

Raczej na odwrót - klienci kupujący karty za 6k mają zbyt wygórowane oczekiwania i posiadając najwydajniejsze kartę na rynku chcą grać płynnie w maksymalnych detalach we wszystko nie licząc się z niczym bo kupili najwydajniejszą kartę graficzną dostępną w sprzedaży.  Przypominam, że suwaki są po to by dostosować grafikę do możliwości sprzętu. Najwidoczniej sprzęt za 6k to za mało więc trzeba wydać 10k po to by w 4K mieć 65fps zamiast 45fps w grze którą ograliście 3 lata temu :E

A na poważnie - wymagania gier rosną wraz z możliwościami sprzętu więc ciężko o płynne 4K bo już teraz dochodzi RT, który skutecznie ubija wydajność.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Raczej na odwrót - klienci kupujący karty za 6k mają zbyt wygórowane oczekiwania i posiadając najwydajniejsze kartę na rynku chcą grać płynnie w maksymalnych detalach we wszystko nie licząc się z niczym bo kupili najwydajniejszą kartę graficzną dostępną w sprzedaży.  Przypominam, że suwaki są po to by dostosować grafikę do możliwości sprzętu. Najwidoczniej sprzęt za 6k to za mało więc trzeba wydać 10k po to by w 4K mieć 65fps zamiast 45fps w grze którą ograliście 3 lata temu :E

A na poważnie - wymagania gier rosną wraz z możliwościami sprzętu więc ciężko o płynne 4K bo już teraz dochodzi RT, który skutecznie ubija wydajność.

Plus można się spierać czy 1x2080ti to maksimum, które można mieć bo istnieje 4x2080ti w SLI - wtedy pewnie wszystko przeciągniesz na maxa :P
Link to post
Share on other sites

Niby działa ale skaluje się baaaaardzo niewspółmiernie do poniesionych kosztów. Obecnie multi GPU nie ma sensu, szczególnie na platformach mainstream.

No ale tak to już jest w high end? 2080ti vs rx5700xt 1.5x wydajność 4x cena

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...