Skocz do zawartości

Wymiana podzespołów po czym spadki fps.


Recommended Posts

Wez to wyrzuć po prostu bo moze przez top masz te problemy i tyle

W pierwszym momencie pomyślałem o wyrzuceniu kompa przez okno i już tak chciałem zrobić. Ale chciałbym oświadczyć, że problem zażegnany. Zegar nie spada do 800 Mhz. Fpsy stabilne.

Zrobiłem kluczową rzecz, którą już dawno powinienem zrobić.. zaktualizowałem Biosa choć nie do końca wiem czy tylko to pomogło. Reasumując czynności, które zrobiłem:

-Zmieniłem mnożnik na 48

-zmieniłem napięcie na 1,3V

-odhaczyłem BD PROCHOT w programie ThrottleStop (prawdopodobnie zaznaczę znowu)

-usunąłem program Extreme Tuning Utility

- zaktualizowałem Biosa do najnowszej wersji

 

Winowajcą okazał się pewnie Bios bo po zaktualizowaniu się troszkę zmieniło tak jak i doszła opcja wyboru chłodzenia (box/tower/water). Przy jej wybieraniu z tego co mi się wydaje dobiera "poziom mocy" potrzebnej pod dane chłodzenie. Może to się jakoś gryzło ze sobą. Chciałbym bardzo podziękować za poświęcony mi czas i za wszystkie propozycję. Może ten temat przyda się komuś w przyszłości. Pozdrawiam Serdecznie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ja pier... kupujesz nowy komputer i takie szopki przez spierdo... bios !!! Ehh a mówią że MSI to jedna z najlepszych producentów płyt. Szkoda gadać nawet Super Firma potrafi coś spierd... i bądż mądry

 

Po tych wszystkich ruchach wcale to takie pewne nie jest ;)

Link to post
Share on other sites

Łatwo się mówi będąc tylko użytkownikiem. Ale takie błędy zdarza się, że wychodzą po produkcji i nie każdemu się trafi.

 

Dlatego jak się ma problem z podstawowym działaniem sprzętu takim jak tutaj to aktualizacja BIOS, sterowniki.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Lubię gdy autor tematu pisze co zrobił by zlikwidować problem. Zdecydowanie zbyt wiele dyskusji na forach się urywa jak hejnał mariacki bez jakiegokolwiek wyjaśnienia. Aktualizacja biosu była dość oczywista w tym przypadku, jednak jakoś nie przyszło mi to do głowy od razu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...