Skocz do zawartości

Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB grzeje się?


Recommended Posts

Witam mam pytanko.

 

Dzisiaj grając w A Pleague Tale z ciekawości sprawdziłem temperatury karty wymienionej w tytule i kurde przeraziła mnie ona 85 stopni pod pełnym obciążeniem i zamkniętej obudowie.

Dodam że komputer stoi pod biurkiem :/

Momentalnie odkręciłem boki obudowy i trochę poprawiłem krzywa wiatraków w msi afterburn i temp spadło do 78 stopni ale to i tak nadal dużo jak widzę że ludzie na tych egzemplarzach nie przekraczają 70 stopni oO

 

Czego może być to kwestia? Wadliwego egzemplarzu czy może po prostu złej wentylacji obudowy, gorączek za oknem dziś 31 stopni :/

 

Obudowa z jakiej korzystam to

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-m20-pure-black-spc125-707037/

 

Dodam też że zaraz pod karta grafiki w drugim slocie mam włożona kartę dźwiękową która też jakieś tam swoje ciepło generuje.

Edytowane przez fmkzx
Link to post
Share on other sites

Odpal sobie furmark i testuj 5 minut tak, żeby jej nie kopać zobacz jaką masz temperaturę ja przy 30 stopniach mam 49 stopni na karcie, jak testowałem przez 1 minutę, bo nie chce jej męczyć to miałem 66 - 67 stopni, power limit od nowości jest ustawiony na 100  :)

 

https://zapodaj.net/6febdabf2dd9f.jpg.html

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

Odpal sobie furmark i testuj 5 minut tak, żeby jej nie kopać zobacz jaką masz temperaturę ja przy 30 stopniach mam 49 stopni na karcie, jak testowałem przez 1 minutę, bo nie chce jej męczyć to miałem 66 - 67 stopni, power limit od nowości jest ustawiony na 100 :)

 

https://zapodaj.net/6febdabf2dd9f.jpg.html

W spoczynku mam podobnie ale jak odpaliłem gierke to wyskoczyło 84

W domu sprawdzę furmarkiem i zobaczymy ile skoczy.

Edytowane przez fmkzx
Link to post
Share on other sites

Yhmm czyli te 84 stopnie to nie jest tragedia na tej karcie i nie ma się czego bać?

 

Dla pewności jutro wysprzątam całego kompa w środku może tam coś się odwaliło.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pogrywam teraz i z zdjęta obudowa 78-79 stopni no nic widocznie ten typ tak ma :)

Edytowane przez fmkzx
Link to post
Share on other sites

Yhmm czyli te 84 stopnie to nie jest tragedia na tej karcie i nie ma się czego bać?

 

Dla pewności jutro wysprzątam całego kompa w środku może tam coś się odwaliło.

 

Dzięki za pomoc.

 

Pogrywam teraz i z zdjęta obudowa 78-79 stopni no nic widocznie ten typ tak ma :)

Ja mam na testy teraz Palita Dual, podobne chłodzenie. Musze mieć otwartą obudowę, bo inaczej idzie do 80C. Czy się nie przejmować nie powiem Ci, jednak nie wierzę w magiczne 10 stopni w dół tylko z powodu obudowy. Może 2.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Odpal sobie jeszcze Heaven Benchmark mi tam rosło do max 74 stopni, gdzieś na necie wyczytałem, że furmark niszczy kartę, czy to prawda ?

 

Kręcenie tej karty nie ma sensu, bo mocy jest tam, aż w zapasie, przynajmniej jak ktoś ma te podstawowe 60 Hz monitor, jak coś w programie masz ten msi afterburner zakładkę oc na górze po prawo i tam automatycznie może ci ją wykręcić, ale jak kręcisz to sprawdzaj sobie w tym haeven benchmark, będziesz widział, czy ci fps rosną czy spadają, bo jak wykręcisz za bardzo to fps ci mogą spać.

Edytowane przez lukasz272015
Link to post
Share on other sites

0.862 i boost do 1890 temp spadło o 11 stopni xD

 

Magia nornalnie narazie chodzi stabilnie jak dałem niżej niż 0,862 to gierke wywaliło ale kurde jestem zadowolony

Wcześniej powyżej 80 teraz 70 to max i tak dużo ale dużo lepiej niż było.

uv zawsze daje radę ;) 

teraz gdy nawet kupiłem kartę z super chłodzeniem to i tak zrobiłem uv , raz, ze jeszcze chłodniej, dwa mniejsze zużycie energii

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Wiem ze data ale chciałbym napisać że mam tą samą kartę od roku i względem temperatur nic się nie zmienia. Na deafultowych ustawieniach grafiki pod max obciążeniem i power limitem 120% karta ma około 75°c. Jak ustawie wentylatory na wyższe obroty to temperatura spada o jakieś 3°c. Podczas gry max osiagam 73°c. Obudowa spc regnum RGB (nie pamiętam dokładnej nazwy) 3 Wenty z przodu i jeden z tył (to jest wariant że szkłem z przodu ale ma wloty powietrza osobne dla zasilacza z przodu i u góry. Myślę że twój problem jest rozwiązany ale obstawiam że to problem danego egzemplarza karty bo ja takich problemów nie mam i ta karta nie jest gorąca również u mojego znajomego i na testach. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...