Skocz do zawartości

Microsoft Flight Simulator (2020)


Recommended Posts

Chciałbym rozpocząć dyskusję która z reszta rozpoczęła się w dziale technicznym:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/295484-op%C5%82acalno%C5%9B%C4%87-wymiany-procesora-a-wymiana-ca%C5%82o%C5%9Bci-cpu-p%C5%82yta-ram/page-2?do=findComment&comment=2711475

 

Kontynuując pytanie do kolegi @steelek

 

Jaką masz wersję? z tym Dreamlinerem? jaki kontroler?  

Ja ogrywałem chyba tą podstawową bo były tam tylko dwa duże pasażerskie A320neo i 747.

 

Oczywiście zupełnie amatorsko, mam T.Flight Hotas X i wszystko niby spoko ale jednak przydało by się coś na halla'ch. zastanawiałem się czy nie zmienić na T.16000M, co sądzisz? bo jak widzę masz większe doświadczenie.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

powiele moją odpowiedź odnośnie peryferiów z tamtego tematu - nie można mnie brać za wyrocznie - do niedawna grywałem na padzie od xboxa. Nie mam porównania z innymi peryferiami. Ani nawet nie wiem czy ten T.16000M jest dobry w odniesieniu do innych. Wychowany byłem że saitek zawsze robił dobre rzeczy do symulatorów ale slyszalem ze od jakiegos czasu srednio u nich z jakoscia a T16000M i Warthog (który mi sie za cholere nie podoba do symulatora pasazerskiego) to czesto polecane modele. Stąd wybrałem ten który bardziej mi odpowiadał. I nie Honeycomb yoke który też jest polecany z racji tego że w 'realu' latam też głównie samolotami z drążkiem zamiast z yoke. Przez co majac joystick wyrabiam sobie poniekąd muscle memory.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki@@steelek, za odpowiedz, jakimś cudem tutaj mi umknęło, problemem u mnie po części jest też sam budżet, no cóż inaczej niż u Ciebie - u mnie to tylko kolejne hobby i nie chciałbym utaplać  jakichś wielkich kwot. 

 

Wspomniany przeze mnie Hotas X - to swego czasu był model tzw. "za te $ lepiej się nie da" ale jest na potencjometrach a te jak wiadomo do pełnej precyzji idealne nie są, szczególnie nieco irytuje mnie niewielki bo niewielki ale jednak deadzone jojsticka bo przy przepustnicy wiadomo nie jest to już odczuwalne.

Dlatego chciałbym jednak docelowo zmienić ten kontroler na coś innego, swego czasu sporo czytałem pozytywów nt. T.16000M no ale jak kupować to wiadomo w komplecie z przepustnicą - 600pln.

 

On ma oś skrętną na joysticku? bo wiem że Warthog chyba nie ma. I jak sprawuję się suwak na jego obudowie? używasz go do czegoś? klapy? trymer?

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Może coś z CH Products? http://www.chproduct...4-Home.php.html

 

Jeeez - to to! Te kontrolery (ruddery i joysticki) były na assesemencie do Wizz Air w Budapeszcie. Deadzone tego joysticka i jego 'nie skalibrowanie' (sam latal w prawo i lewo - i wedlug testujących to całkiem normalne jest) - zaśmiałem się że może przejdziemy się na drugą strone korytarza gdzie były full motion symulatory A320 i sprawdzimty czy drążek też tak drży (na prawde miałem nadzieje że chociaz sobie fotkę tam strzele na pamiątke :D). Przyznali mi rację ale kazali dokonczyc test - masakra - na tescie slalom mial 4/7 bo deadzone przy przechodzeniu z wychylenia w lewo na prawo i na odwrot byl tak wielki (i to mechanicznie) ze przeniesienie sily sprawialo ze wyskakiwalo sie z tego slalomu...

 

 

 

u mnie to tylko kolejne hobby i nie chciałbym utaplać jakichś wielkich kwot.

 

Ja też nie chce walić wielkich pieniedzy w symulator bo paliwo lotnicze tanie tez nie jest ;] Stąd też 'żydziłem' na upgrade. Normalnie to bym kupił 2080Ti i jakiegoś ryża 9 i się nie zastanawiał zbytnio nawet.

 

 

 

Dlatego chciałbym jednak docelowo zmienić ten kontroler na coś innego, swego czasu sporo czytałem pozytywów nt. T.16000M no ale jak kupować to wiadomo w komplecie z przepustnicą - 600pln.

 

T16000M można wyciągnac w promocji na amazonie za 650zł w full flight packu z rudderami. Za 400-500 bez rudderów.

 

 

 

On ma oś skrętną na joysticku? bo wiem że Warthog chyba nie ma.

 

Ma, Warthog nie ma - i moim zdaniem dobrze. Do ćwiczenia 'muscle memory' mam pedały. Próbowałem dla jaj ogarnąć rudder na joysticku albo tymi motylkami na przepustnicy. Dla mnie to jest zbyt trudne zeby operowac przepustnica i jednoczesnie dwoma palcami bawic sie rudderami. Z kolei skrecanie joysticka jest dla mnie tak nienaturalne ze nawet zbytnio nie probowalem. W MSFS jest ten landing challenge z lądowaniem TBMem 930 w Saint Berthelemy. Mało kto wiedział jak do tego podejść to jest idealny przykład podejścia stromego gdzie stosuje się podejscie z ześlizgiem. Prawy orczyk do końca i lotka w lewo. Wtedy przez duzy opor samolot nie przyspiesza i nadmiernie traci wysokosc. Nawet głupio mi się wyobraża lądowanie ze skręconym joystickiem w prawo i lotkami na lewo. To jest bardzo nienaturalne - i pewnie dlatego tez w samolotach stosuje sie orczyk. Nogi sie nudza a tak to moga zajac sie sterowaniem sterem kierunku.

 

 

 

I jak sprawuję się suwak na jego obudowie? używasz go do czegoś? klapy? trymer?

 

W MSFS nie jest do niczego przypisany - nawet za bardzo nie mam pomyslu do czego by go uzyc (poza trymerem). Standardowo pokretło na przepustnicy jest przypisane jako trymer - i z racji bardzo małego oporu jest to bardzo kiepski pomysl bo mozna sobie przetrymowac przypadkiem. Z kolei suwak na joysticku ma zbyt krotki skok przez co uzycie go jako trymera jest bez sensu bo trafienie w ten idealny punkt gdzie opory na drazku sa odpowiednie jest praktycznie niemozliwe. Klapy przełącza się przełącznikiem dwukierunkowym na przepustnicy - i tam działa to super.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up odpisałem Ci wczoraj nawet na twój post w dziele zestawów ale dziś patrze a go nie ma, widocznie coś mi przeglądarkę zboczyło.

 

Pisałem żebyś wstrzymał się z GPU do Ampere i miałem racje, okazuje się że za ~2300pln masz referenta 2070 który zjada 2080ti.

Ale na dostępność będzie trzeba z miesiąc poczekać. Jak tam chcesz koniecznie 4k to bym jednak celował w 3080.... z tym że to będzie już lekko ponad 3k. ale budżet masz.

 

Odnośnie CPU to konkretnych testów jeszcze nie wiedzę, ale 3700X da sobie radę, kolega @@steelek, zakupił 3600X i nie narzeka na wydajność, wiec z 3700X będzie tylko lepiej.

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

@pendzel_3 dzięki za info ;) 
Gpu mogę pożyczyć nawet na miesiąc - RTX 2070 super, więc poczekam do premiery Ampere. 
Co do procesora to w grach i5 10600k i Ryzen 7 3700x mają praktycznie taką samą wydajność i stąd pytanie, który z nich wybrać ?
 

Link to post
Share on other sites

jak sam zauważyłeś  wydajność podobna, właściwie już teraz to żywotność platform też, na takie b550 to jeszcze włożysz zen3. Tutaj ciężko jednoznacznie wskazać co będzie lepsze, osobiście brałym Ryzena ale jak celujesz tylko pod MSFS to bierz to co bardziej Ci się opłaci.


Edit:

 

 

 

T16000M można wyciągnac w promocji na amazonie za 650zł w full flight packu z rudderami. Za 400-500 bez rudderów.
 

 

Oj to chyba nie teraz, za 650 to biorę od ręki,  w każdym razie jak byście mieli namiary na jakieś promo to będę wdzięczny za info, bo takiego Flight Packa to bym przytulił, na morelach była ostatnio "promocja" na 950zł... także żadna mi to promocja.

 

Chyba muszę poczekać aż tego naprodukują rynek się przesyci a "jednorazowi" gracze MSFS 2020 zapomną już o tej grze (czyli jakieś 3 miechy) i zaczną to opylać na portalach ogłoszeniowych.

 

Na hotas X Mam taki dziwny problem że własnie oś skrętna na joysticku coś mi świruje w grze, w sterownikach i ustawieniach gry, czy nawet innych grachwszystko ok. Dlatego tak jak mówisz będę rozglądał się za kompletem z ped .... rudderami. :)

Link to post
Share on other sites

Macie może informacje jako dokładnie samoloty i dodatkowe scenerie są w wersji Delux ? Na stronie FS'a nic o tym nie wspominają. 


Są już pierwsze testy procesorów w FS 2020 ;) 
https://www.pcgameshardware.de/Microsoft-Flight-Simulator-Spiel-15259/Specials/FS-2020-Benchmark-Test-Review-1356467/2/

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...