Skocz do zawartości

Zacinanie komputera po dodaniu ramu


Recommended Posts

Witam, dzisiaj dołozyłem do mojego pc kolejne 8 gb ramu ( wcześniej posiadałem jedną kość 8gb ) wszystko wydawało sie okej, lecz po 15-30 minutach komputer zacina się i pomaga dopiero restart ( zdazyło się 3 razy ) problem ustał dopiero po wyjęciu kości ram. Specyfikacja obu ramów jest identyczna. 2400 mhz ddr4 Cl 15 1.2 V ( https://www.morele.n...5fb3-8-6213174/     https://www.morele.n...5fb2-8-4002688/ ) 
Byłem pewny, że wszystko pójdzie bez problemu, jak pisze u góry jednak tak nie jest ... Proszę o pomoc. 
Specyfikacja komputera 
Procesor: Ryzen 1600x 
Grafika : Rx 580 8gb 
Płyta główna - Msi x370 sli plus 
Zasilacz - Corsair CS 650 W 
Windows - 10 

Dodam, że temperatury są w normie 40-45 * na wszystkich podzespołach na przeglądaniu internetu itp. 
 

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś czy tam RAM jest kompatybilny z twoim prockiem i przede wszystkim płytą główną? Tu masz link do płyty. 

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/X370-SLI-PLUS#support-cpu

sprawdziłem na stronie, którą wysłałeś i faktycznie mojego nowego ramu na liście nie ma, w takim razie jeszcze jutro sprawdzę czy działa on sam na płycie głównej, jakby faktycznie nie działał to do zwrotu czy można jakoś temu zaradzić ? 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli z samą nową kością nie będzie chciał komp działać to odsyłaj ją bo to będzie oznaczać, że nie da się zmusić jej do pracy z twoją płytą główną. Jeżeli kupowałeś ją przez internet masz 14 dni gdzie możesz ją odesłać bez podania przyczyny. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli z samą nową kością nie będzie chciał komp działać to odsyłaj ją bo to będzie oznaczać, że nie da się zmusić jej do pracy z twoją płytą główną. Jeżeli kupowałeś ją przez internet masz 14 dni gdzie możesz ją odesłać bez podania przyczyny. Od

Przetestowałem, od prawie godziny, wszystko działa jak należy na nowym ramie, wygląda na to, że tylko gdy są dwie w jednym momencie coś się psuje ... 

Link to post
Share on other sites

W instrukcji jest tak napisane, że slot 2 i 4, a nie 1 i 3 ?

Nie mogłeś znaleźć dokładnie takiej samej, nie tylko parametrami ? Aktualizowałeś bios? Czasem im się zdarzają poprawki do działania pamięci....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

W instrukcji jest tak napisane, że slot 2 i 4, a nie 1 i 3 ?

Nie mogłeś znaleźć dokładnie takiej samej, nie tylko parametrami ? Aktualizowałeś bios? Czasem im się zdarzają poprawki do działania pamięci....

niestety, ram nie jest już w sprzedaży :/ co 1 i 3 to również przetestuje, jednak jestem na 99 %, że powinienem wkładać do 2 i 4. W biosie nigdy sie nie bawiłem, więc dopiero w ostateczności będę próbował. 

Możliwe, że to właśnie przez brak kompatybilności masz takie problemy. 

Spróbuje jeszcze przestawić je na 1 i 3 jutro, jak nie to może zdecyduje się na aktualizacje biosu, czasu na oddanie mam sporo, bo dopiero dzisiaj przyszło zamówienie.

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie. System się sypie przez niestabilność ramu. Wsadź jedną potem drugą kość. Sprawdź jak płyta dobiera timingi jednej a potem drugiej. Być może różnie dla obydwóch. Wpisz ręcznie te "słabsze". Być może nic to nie da bo zestaw nie chce współpracować z tą dokupioną.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...